Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ususzyłam jabłka, gruszki i grzyby, a teraz pełno robali w nich jest. Co robić ?

Polecane posty

Gość gość

mole spożywcze :( nigdyu ich nie mialam w kuchni, teraz do worka chcialam wrzucic suszone jabłka i gruszki i widze pełno larw :( Co mozna zrobic ? przebrałam owoce i myslalam, zeby włozyc je wszystkie na kilka minut do piekarnika nagrzanego na full na 300stopni by zabic resztki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fuj, wyrzuć ten syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wysuszysz robale zostaną w środku piekarnik zły pomysł, może do wrzącej wody na 3 minuty robale wypłyną na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jem robale ale te co w jabłkach są, te działkowe są najlepsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robali nie jadam, to bym wszystko wywaliła, a następne suszone jedzenie przechowuj w szczelnych słoikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też bym wywaliła i to w szczelnej torbie daleko od domu, żeby to się nie rozlazło po szafkach, bo potem pozbyć się moli to masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej kiedyś miałam ten sam problem spal to w piecu bo ci to się rozlezie po mieszkaniu, teraz grzyby suszę w suszarce do grzybów i wkładam do słoika i zakręcam na dobę wkładam do zamrażalki i wyciągam od kiedy tak robię jest ok a jabłka i inne owoce trzeba wysuszyć tak aby były twarde jak kamień potem do pojemnika plastikowego i zamykam szczelnie i też jest ok, prawdopodobnie były nie wysuszone zbyt dobrze albo gdzieś musiała być jakaś larwa i dlatego teraz masz robaki nic już z tym nie zrobisz nie przebieraj tego tylko to spal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyrzuć i nie kombinuj, bo się rozlezie dziadostwo wszystko inne w spiżarce i w kuchni poprzeglądaj dokładnie, bo skądś te mole przyleciały, pewnie już wcześniej miałaś, tylko o tym nie wiedziałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wywal to w diabły, a najlepiej spal. Nie ratuj tego swiństwa, tylko problemów sobie narobisz jak Ci się rozejdzie po domu. Suszarka do grzybów i owoców jest najlepsza, nie będziesz miała robactwa , no chyba że będziesz suszyć z "lokatorami". Trzymaj susz w słojach szczelnych i do każdego słoja dodaj 2-3 liście bobkowe (laurowe). Jest to sposób moich przodkiń nigdy nie miałyśmy problemu z robactwem, a listki lauru dodaje również do kasz, mąki i ryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×