Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

167 cm,74kg.

Polecane posty

Gość gość

Witam : ) Moim problemem jak w opisie jest waga. mam 167 cm i ważę 74 kg ;( Chciiałabym prosić o jakąś poradę żywieniową, zaproponowanie jakiejś diety, może ograniczenia jakiś szczególnych produktów. Jeszcze uczęszczam do szkoły, więc łatwiej mi jeść 5 posiłków. Obecnie nie jem jasnego chebka, smażonych rzeczy ani nic tłustego. Omijam słodkie napoje gazowane, jedynie woda mineralna. Wiem, że każda dieta działa jedynie, gdy dokładamuy do niej jakieś ćwiczenia :). Ja osobiście uczęszczam na pole dance (bez komentarzy 'hipopotam a na rurce tańczy', proszę) 2 razy lub 1 raz w tygodniu. Do tego każdego wieczora ćwiczę sobie przez jakieś 30 minut. Efektów nie widać, mozę po 2 miesiącach troszkę ubyło w pasie, 2 cm, ale na wadze nic. Moim największym problemem jest brzuch i boczki :< Także proszę o waszę opinie i rady, na pewno wezmę je pod uwagę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wagi nie ubyło bo się mięśnie rozbudowały na miejsce spalonego tłuszczyku. Po prostu kontynuuj to co robisz a efekty będą coraz lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka12
a ja mam podobne wymiary i wagę.po ciąży tak mi zostało.też nie jem jasnego pieczywa ani ziemniaków.czasami podjem coś słodkiego ale z umiarem. kiedyś biegałam po 40 min dziennie i powiem że efekty było widać.zamierzam wrócić do tego.każdy organizm jest inny i potrzebuję innego wymiaru czasu żeby były efekty.ale jak waga zacznie lecieć w dół to motywuje.ktoś pomyśli że głupie 2kg a dla mnie to mistrzostwo i mały kroczek do przodu.a jak jeszcze ktoś zauważy ze jest mnie mniej to motywacja idzie do góry.także trzymaj się tego i nie stawaj na wagę co chwilę.tylko np.raz na 2 tygodnie.wtedy widać bardziej efekty.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
ja mam 164 i zaczynałam 28 lipca od wagi 72 kg. Dzisiaj ważę 62,5 kg. Widząc takie efekty jestem maxymalnie zmotywowana:)). Menu ustala mi dietetyk, ale w taki sposób, że głodna nie chodzę. Ogólnie memu jest takie: śniadanie -pieczywo żytnie pełnoziarniste 75g do tego serek wiejski light 150g+100 g ogórka lub pomidora lub sałaty (tej do woli). Na obiad węglowodany (kasza, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty)50g, mięso - 100-150g, warzywa 300-400g. Przekąska jogurt 175g+150-200g owoc (jabłko, gruszka, truskawki, brzoskwinia, mandarynki, kiwi). kolacja: pieczywo żytnie pełnoziarniste 75g, sałata do woli, papryka, pieczarki, ogórek, pomidor - wymiennie tak ok 100g, białko 100g (feta, serek wiejski, fasolka konserwowa, cieciorka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
aaa dodam jeszcze, że aktywność sportowa jest zerowa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jawerty możesz podac jadlospis na pare dni.ja mam dietetyka ale jest do doopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka12
tak tak jawerty proszę podaj jadłospis.jestem pod wrażeniem i gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 1: Śniadanie: Kanapki z polędwicą z indyka i ogórkiem • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Polędwica z indyka 50g • Ogórek świeży 50g- mały Lunch, albo kolacja: Sałatka z polędwicą z indyka, papryką czerwoną i ogórkiem • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Polędwica z indyka 100g • Sałata- do woli • Ogórek świeży 100g- średni • Papryka czerwona 100g- pół średniej • Cebula 10g- odrobinę • Olej sojowy 5g- łyżeczka Obiad: Makaron pełnoziarnisty z przysmażoną polędwicą sopocką, pieczarkami, zielonym groszkiem i odrobiną sera • Makaron pełnoziarnisty 50g • Polędwica sopocka 100g • Pieczarka uprawna, świeża 200g • Groszek zielony mrożony 100g • Ser Cheddar 30g • Oliwa z oliwek 10g- łyżka Przekąska: Jogurt z mandarynkami • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Mandarynki 250g- pięć małych • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 2: Śniadanie: Kanapki z wędzonym łososiem i pomidorem • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Łosoś wędzony 50g • Pomidor 100g Lunch, albo kolacja: Sałatka z zieloną fasolką flageolet oraz wędzonym łososiem, papryką czerwoną i pomidorem • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Sałata- do woli • Fasolka flageolet, konserwowa 100g • Łosoś wędzony 50g • Papryka czerwona 100g- pół średniej • Pomidor 100g- średni • Cebula 10g- odrobinę • Olej sojowy 5g- łyżeczka Obiad: Ryż brązowy z sadzonym jajkiem, papryką żółtą - może być czerwona i cebulką • Ryż brązowy 50g • Cebula 100g- średnia • Jaja kurze całe 60g- jedna średnia sztuka • Białko jaja kurzego 160g- z pięciu jajek • Papryka żółta 100g- pół średniej • Seler korzeniowy 100g • Oliwa z oliwek 20g- dwie łyżki Przekąska: Jogurt z Gruszką • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Gruszka 200g • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 3: Śniadanie: Kanapki z twarogiem wiejskim i sałatą • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Serek twarogowy ziarnisty 150g • Sałata- do woli Lunch, albo kolacja: Sałatka z twarogiem wiejskim • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Serek twarogowy ziarnisty 150g • Pieczarka uprawna, świeża 100g • Por 10g • Fasolka flageolet, konserwowa 100g • Olej sojowy 5g- łyżeczka Obiad: Mieszanka chińska z indykiem duszonym • Makaron spaghetti 50g • Mięso z piersi indyka bez skóry 150g • Mieszanka chińska- mrożonka 200g • Oliwa z oliwek 10g- łyżka Przekąska: Jogurt z jabłkiem • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Jabłko 150g- średnie • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 4: Śniadanie: Kanapki z jajkiem i sałatą • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Jaja kurze całe 60g- jedna średnia sztuka • Sałata- do woli Lunch, albo kolacja: Sałatka z jajkami, białkiem jajka, pomidorem i ogórkiem kwaszonym • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Sałata- do woli • Jaja kurze całe 60g- jedna średnia sztuka • Białko jaja kurzego 40g- z jednego jajka • Pomidor 100g- średni • Ogórek kwaszony 100g • Cebula 10g- odrobinę • Olej sojowy 5g- łyżeczka Obiad: Kasza pęczak z łososiem, krojoną włoszczyzną, cebulką i sosem pomidorowym • Kasza pęczak 50g • Łosoś świeży 200g • Włoszczyzna krojona w paski mrożona 200g • Koncentrat pomidorowy 30% 20g • Cebula 100g- średnia • Oliwa z oliwek 10g- łyżka Przekąska: Jogurt z gruszką • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Gruszka 200g- duża • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 5: Śniadanie: Kanapki z twarogiem wiejskim • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Serek twarogowy ziarnisty 150g • Patisony marynowane 100g Lunch, albo kolacja: Sałatka z twarogiem wiejskim, papryką czerwoną i patisonami marynowanymi • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Serek twarogowy ziarnisty 150g • Sałata- do woli • Papryka czerwona 100g- pół średniej • Patisony marynowane 100g • Cebula 10g- odrobinę • Olej sojowy 5g- łyżeczka Obiad: Makaron pełnoziarnisty z łososiem, cukinią, cebulką, odrobiną pietruszki sosem jogurtowym • Makaron pełnoziarnisty 50g • Łosoś świeży 100g • Cukinia 200g • Cebula 100g- średnia • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 50g • Pietruszka liście- do smaku • Oliwa z oliwek 10g- łyżka Przekąska: Jogurt z Gruszką • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Gruszka 200g • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 6: Śniadanie: Kanapki z polędwicą i pomidorem • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Polędwica sopocka 50g • Pomidor 100g- średni Lunch, albo kolacja: Sałatka z polędwicą, pomidorem, surowymi pieczarkami, porem i odrobiną koperku • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Polędwica sopocka 100g • Sałata- do woli • Pieczarka uprawna, świeża 100g • Pomidor 200g- duży • Por 10g • Koperek ogrodowy- do smaku • Olej sojowy 5g- łyżeczka Obiad: Kasza pęczak z kurczakiem duszonym, pokruszonym serem feta, bakłażanem, pomidorem i cebulką • Kasza pęczak 50g • Mięso z piersi kurczaka bez skóry 100g • Bakłażan 200g • Pomidor 100g- średni • Cebula 50g- mała • Ser typu "Feta" 50g • Oliwa z oliwek 10g- łyżka Przekąska: Jogurt z Gruszką • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Gruszka 200g • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
Dzień 7: Śniadanie: Kanapki z twarogiem wiejskim i pomidorem • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Serek twarogowy ziarnisty 150g • Pomidor 100g- średni Lunch, albo kolacja: Sałatka z twarogiem wiejskim, pomidorem i odrobiną szczypiorku • Chleb żytni pełnoziarnisty 75g- trzy cienkie kromki • Masło extra 5g- płaska łyżeczka • Serek twarogowy ziarnisty 150g • Sałata- do woli • Pomidor 100g- średni • Cebula 10g- odrobinę • Olej sojowy 5g- łyżeczka • Szczypiorek- do smaku Obiad: Spaghetti z tuńczykiem na ciepło, Brokułami i cebulką • Makaron spaghetti 50g • Tuńczyk w sosie własnym w kawałkach 130g- puszka - może być 1:1 stek z tuńczyka • Brokuły 200g • Cebula 100g- średnia • Pestki dyni 5g- 6 sztuk • Oliwa z oliwek 10g- łyżka Przekąska: Jogurt z jabłkiem i pestkami dyni • Jogurt naturalny 2% tłuszczu 175g • Jabłko 150g- średnie • Pestki dyni 10g • Sok pomidorowy 250g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
To menu na 2 tygodnie. Jeśli jadłospis z jakiegoś dnie nie odpowiada można jeść inny dzień kilka razy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka12
o fajnie czekałam jak wyślesz jadłospis.od jutra startuję.może tez zacznę znowu biegać ale jakoś trudno mi się zebrać.dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogę trochę się wypowiedzieć, bo doszłam już do zadowalającej wagi. na początku jak większość osób pracujących wstawałam bez śniadania, biegłam do pracy, jadłam jakiś obiad i pod wieczór wracałam do domu. wtedy zaczynała się fala jedzenia, oprócz zwykłego posiłku, było podjadanie do późnych godzin nocnych. pracę miałam siedzącą, wracałam do domu i siedziałam lub leżałam, waga rosła z miesiąca na miesiąc, aż zrobiłam się zbyt okrągła. postanowiłam coś z tym zrobić. zorientowałam się w temacie i zaczęłam jeść regularnie posiłki, włączyłam oczywiście śniadanie. mój jadłospis do śniadanie ok godziny 7, obiad 15, kolacja 20, między głównymi posiłkami przegryzki z owoców. dania oczywiście rozsądne, nie tłuste, ale też nie jakieś bardzo rygorystyczne, zmniejszyłam odrobinę porcje. po kilku dniach zaczęłam też spacerować, starałam się to robić codziennie. na początku były to krótkie spacery, później coraz dłuższe. po pewnym czasie czułam się lepiej, zapisałam się na basen. waga mocno nie spadała, więc dodałam jeszcze suplement przyspieszający metabolizm, a konkretnie środek z pierwszego miejsca z rankingu http://rtno.pl, preparat rzeczywiście sprawił, że łatwiej było mi wytrzymać z mniejszą ilością pożywienia i ogólnie czułam się jakby lepiej. wszystko złożyło się na to, że zaczęłam powoli tracić na wadzę, może nie było to jakieś spektakularne, ale chudłam systematycznie i co miesiąc ubywało 3-4 kilogramy. teraz jestem już na poziomie zadowalającym, ale nie rezygnuję z racjonalnego odżywiania i sportu, bo to zawsze korzystnie wpływa na zdrowie. oczywiście w diecie niezbędny jest również odpowiedni upór, ja miałam się dla kogo odchudzać i szczerze mówiąc między nami dawno nie było tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super! Baaaardzo, ale to bardzo wam dziękuję! nie spodziewałam się tylu odpowiedzi, a każda z nich jest bardzo dobra i pomocna! Jesteście cudowne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×