Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juli-ana 27

Czekając na bliźnięta !!! 2015

Polecane posty

Filli-usg genetyczne to po prostu bardzo szczegolowe badanie usg gdzie mierzy die wiele narzadow wew. I mozna wykluczyc np.zespol downa-mierzy sie przeziernosc karkowa i kosc nosowa.wykonuje si e to miedzy12-14tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-) dzięki Daria za info. Ciekawe czy ja będę miała coś takiego robione. Wizytę mam w pon u gin to pewnie coś więcej się dowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ciekawe czy autorka jak i inne mamy oczekujące bliźniaków tu jeszcze zaglądają ???? Było by milo dzielić się tym wszystkim z pozostałymi wybrankami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi :-) wczoraj byłam na kolejnej drugiej wizycie i widziałam te moje dwa bliźniaki serce im bije jak szalone widać już.głowę rączki i nóżki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-) dalej będę czekać na mamę oczekująca bliźniaki tak jak ja Razem było by miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fili80
Przeczytałam coś pięknego śmiało możesz być z siebie dumna mamo bliźniaków. Czytając, aż łezka mi się zakrecila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz w dowolną wyszukiwarkę „Mebelmania” i wybierz zakładkę „meble dziecięce i młodzieżowe” - znajdziesz tu świetne meble dla dziecka i nie tylko. Polecam głównie ze względu na cenę system Bajka (pięknie urządzony cały pokój za niecałe 1900zł – w skład zestawu wchodzą łóżko, szafa ubraniowa, regał i komoda - wszystko osobno wycenione, więc można zamówić pojedyncze elementy) a dla ceniących przede wszystkim bardzo wysoką jakość polecam system bajkowych antresoli z systemu Zamek, całej kolekcji z systemu Princess oraz wiele innych cudnych mebli dla Twojego dziecka. Zapraszam serdecznie po spełnienie marzeń Twojej pociechy! Pozdrawiam Mebelmania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama4x
Witajcie jestem mamą dwóch chłopców i 3 letnich bliźniaczek. Chciałabym sprzedać niedrogo ubranka po dziewczynkach, dwa wózki i wiele innych rzeczy przydatnych mamom bliźniąt. Proszę o kontakt. Mogę rzeczy wysłać pocztą. dudino@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondziaczek
Witajcie przyszłe mamy bliźniąt. Mam pytanie do was? czy nie chcialaby któras z was kupic ciuszków 0-18miesiecy dla dziewczynek . mam ich ok 300szt.body bluzki bluzy spodnie leginsy czapki kurtki kombinezony buty itp. jesli jakas mama byłaby zainteresowana prosze wysłac maila annagrodzicka@interia.eu ( wysle zdjecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tofula
na szczęście coraz łatwiej jest być mamą bliźniaków - sklepy są już na to przygotowane, pamiętam jakie problemy miała z kupnem wózka moja kuzynka, a teraz można wejść na stronę http://podwojneszczescie.net/ i wszystko znaleźć :) no i zostają jeszcze oferty z drugiej ręki, ale to nie zawsze się sprawdza, ja się nacięłam kupując tak ubranka, bo dla sprzedającej stan idealny to plamy, spranie i zmechacenie :P teraz zawsze muszę obejrzeć przed kupnem daną rzecz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
Kochane Mamuski :) to moja druga ciaza staralismy sie o bobo aby byla mala roznica miedzy rodzenstwem :) moja corka ma obecnie 14 miesiecy a ja jestem w 9TC. Bylam u gin potwierdzic ciaze i od samego poczatku strasznie zle sie czulam,caly dzien mnie mdli jestem bardzo slaba,jak zjem kolacje to jest dobrze.No i dlatego zapytalam mojego gin na usg czy to nie czasem czworaczki :D bo tak zle sie czuje a on do mnie ze ciaza jest pojedyncza. Potrzebowalam L4 bo poczulam sie jeszcze bardziej okropnie poszlam do innego lekarza ktory zalozyl mi karte ciazy to byl 7TC,no i on mi powiedzial ze ciaza sie "dzieli " ale nie mam sie nastawiac bo to jeszcze wczesna ciaza no i jeden zarodek moze sie wchlonac.Nastepne usg mam 25 maja juz nie moge sie doczekac,caly czas o tym mysle chociaz probuje nie myslec i sie nie nastawiac ,jakos dziwne mam przeczucie ze to na 100% blizniaki.nie mam blizniakow w rodzinie ale bardzo silnie jajeczkowalam po karmieniu piersia gdy przyszedl okres no i czytalam kiedys ze facet po 30-stce ma wiecej szans splodzic blizniaki a moj maz tyle ma :D dajcie znac czy ktoras z Was tak miala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wieku, to.... czy ja wiem? Może coś w tym jest, ale raczej po stronie kobiety, po prostu z wiekiem chyba u niektórych jest więcej podwójnych owulacji.. Co do samopoczucia- zgadzam się- ja czułam się w ciąży kiepsko, zwłaszcza w I trym- mdłości większe niż u koleżanek w ciąży pojedynczej, większa senność no i brzuch baaaardzo szybko się zaokrąglił... Potem było lepiej, ale gdzieś czytałam, że rzeczywiście te przykre dolegliwości ciążowe są "podwójne" w ciąży bliźniaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
dziekuje za odpowiedz :) no ja mam masakre z mdlosciami ,czyli jednak potwierdzilo sie to ze objawy w ciazy blizniaczej sa bardziej dokuczajace :) w poprzedniej ciazy tez mialam ale rano i potem puszczaly a teraz caly dzien mnie trzyma niekiedy w nocy budzie sie i tak mnie mdli masakra. Czuje sie gorzej ale myslalam ze to od tego ze mam duzo jednak do roboty przy malej,w pierwszej ciazy moglam lezec do woli a tu trzeba za dzieckiem biegac :) no zobaczymy co z tego bedzie ,na pewno dam znac jak po wizycie czy jest dwojka czy jedno :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
a no i brzuch mi tez wywalilo prawie odrazu,ale nie powiazywalam tego z blizniakami bo mysle sobie przeciez nawet jesli bylo by ich tam 2 to to bardzo malutkie jest na poczatku :) a moze jednak cos w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No napewno coś w tym jest, bo pamietam, że już w 4-5 m-cu brzuch miałam naprawdę widoczny- myślę, że wtedy macica się już przygotowuje, żeby podwójnie zwiększyć swoją objętość. Tak, czy inaczej życzę, żeby wszystko było dobrze.. Ja, mimo, że miałam obawy czy damy radę, teraz cieszę się, że mam 2 trzyletnich już łobuzów:) Ty będziesz mieć trójeczkę razem ze starszym, więc tym bardziej będzie wesoło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
bardzo Ci dziekuje za tak mile slowa :*3 latki to juz naprawde takie fajne dzieiaczki pewnie buzie im sie nie zamykaja od gadania :) mam nadzieje ze na usg pokaze sie ze nadal tam jest dwojka :) dam znac moze komus przyda sie moj przypadek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Witam Do kinci i nie tylko Opisałaś swoje objawy ciążowe tak dokładnie jakbyś mnie znała i widziała, bo właśnie ja się spodziewam bliźniąt. Straszne wymioty miałam przez pierwszy miesiąc, brzuszek szybko mi się zaokrąglone, ale przez myśl mi nawet nie przeszło że to może być ciąża blizniacza, he he Dopiero pierwsze usg i Pani położna mi oznajmiła że będę mieć parke ( pierwsze usg miałam w 12 tyg ciąży, mieszkam w UK, a tutaj tak robią późno) i dodam że już czułam ruchy dzieci Teraz jestem w 24 tygodniu ciąży i brzuch mam takiej samej wielkości jak moja koleżanka która rodzi za miesiąc w czerwcu ( pojedyncza ciąża) nie jestem grub, to znaczy nie przytyłam dużo, obecna waga 76kg, przed ciąża 66kg A czy jeszcze ktoś tu jeszcze zagląda na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
ja caly czas czekam ! aby potwierdzic blizniaki ,mam w poniedzialek 25 usg. Obecnie jestem w 11 Tc i mdlosci sa dalej ale czasem juz nie takie mocne ze moge cos zjesc :) brzuch rosnie i to niezle. Zycze Ci duzo zdrowka i sily aby nosic ta dwojeczke :) daj znac jak bedziesz wiedziala jakiej plci sa dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Zapomniałam dodać, znamy już płeć dzieci, mamy dwóch chłopców, hura Urwisy z nich bo ciągle mnie kopia, bardzo wcześnie zaczęłam czuć ich ruchy Cieszę się bardzo, bo mamy już 3 letnia córeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
no to naprawde Wam sie udalo :) bedzie wesola gromadka :) gratulacje :* czy masz w rodzinie blizniaki ? bo ja nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Właśnie co dziwne nie ma w mojej rodzinie bliźniąt, pytałam babcie ale one nie pamiętają o żadnych bliznietach w rodzinie, to samo ze strony męża Ja mam 6 rodzeństwa, mój mąż ma 5 sióstr i wszyscy mają dzieci z pojedynczych ciąż, wszyscy w rodzinie bardzo zdziwieni że my mamy bliznieta, A tu taka niespodzianka,he he Dodam że w ciążę zaszłam naturalnie, nigdy w życiu nie brała nawet tabletek antykoncepcyjnych, nigdy się nie leczylam ginekologicznie, okresy zawsze regularnie co 30 dni, więc uwierz mi ze byłam w wielkim szoku jak się dowiedzielam że będę miała bliznieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Aha i jeszcze zrobiłam śledztwo u cioc i wujkow, ( rodzeństwo moich rodziców) nikt nie ma bliźniąt, tylko u teścia rodzeństwa nie pytałam, ale teściowa mi mówiła że u nich na pewno nie było bliźniąt To taki mały cud ;-) Powiem Ci ze na początku to byłam w wielkim szoku, jak ja sobie poradzę, jaką to ja będę gruba ale teraz to nawet sobie nie wyobrażam że miałam bym mieć tylko jednego dzidziusia Nawet moje spuchniete nogi mi nie przeszkadzają, nie mogę się już doczekać moich małych chłopaków A Ty kiedy już będziesz wiedziała czy to bliźnieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Ok, już przeczytałam, 25 w poniedziałek, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Ja poczułam pierwsze ruchy dzieci właśnie w 11 tygodniu ciąży, szukałam informacji w internecie czy to jest możliwe, wszędzie zaprzeczenia, to nie jest możliwe, że za wcześnie, więc sobie pomyślałam że może ja jestem jednak dłuzej w ciąży, bo brzuszek duzy, raz czułam kopniecia z jednej strony brzucha a zaraz z drugiej, myślałam ale ta dzidzia szaleje i ciągle fika koziołki A Ty czujesz już ruchy? Wogole mi nie przyszło na myśl że to mogą być bliźniaki, szybciej właśnie pomyślałam że ciąża może jest bardziej zaawansowana, tylko trochę mnie to dziwiło żebym np. nie wiedziała że jestem tak długo w ciąży To moja 2 ciąża, a jak u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
No to teraz ja mam wrazenie jakbym czytala o sobie :) hehe u mnie tez ani widu ani slychu blizniakow w rodzinie. Moze to my rozpoczniemy potomstwo blizniakow :D no i to samo co u Ciebie kochana :) ja nigdy nie bralam tabletek anty,hormonalnych. W ciaze zaszlam odrazu ,zero jakis wielkich staran tylko 1 raz i odrazu :) takze to jest jakies szalenstwo,jedna randka z mezem po ciemku i to jeszcze blizniaki ustrzelil ? :) hehe czekam do tego 25 juz nie moge sie doczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Aha i przypomniało mi się coś jeszcze, może to Ci coś pomoże Pamiętam że jak robiłam test ciążowy to wyszła mi bardzo wyraźna kreska, położna mi mówiła że to świadczy o dużej produkcji jakiegoś tak hormonu co zarodek produkuje i to może być pierwszy sygnał o ciąży bliźniacze, bo dwójna ciąża 2 razy więcej produkuje jakiegoś tam hormonu ( nie pamiętam nazwy) Nie wiem jakie testy ciążowe są w Polsce, ja używałam tylko angielskich,jedna kreska pionowo to ciąża, brak kreski to nie ciąża Przy mojej pierwszej ciąży robiłam test i wyszła bardzo słaba jasna kreska i nie wiedzielismy z mężem czy jestem w ciąży czy jednak nie Teraz pamiętam nawet ze się śmiałam do męża, a widzisz tym razem przynajmniej od razu widać że jestem w ciąży Mam nadzieję że choć trochę Ci pomoglam, pamiętam jak ja czekałam na pierwsze usg, cała w nerwach i niepewności, że taki brzuch duży, mocne wymioty, ruchy już dziecka czułam, bałam się że coś jest nie tak ze zdrowiem dziecka, teraz wiem ze niepotrzebnie, ale nigdzie w internecie nie znalazłam na to odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kincia
wiesz co teraz mnie zszokowalas :P bo dokladnie kilka dni temu poczulam ruchy ,ale kolezanka odrazu mi powiedziala ze to niemozliwe i mnie zbila z tego tropu... to moja druga ciaza moja corka ma 17-nascie miesiecy :) i mam jakies porownanie ciaz... w poprzedniej ciazy mdlosci meczyly mnie do 15TC ale jadlam ,a w tej ciazy poprostu mam wrazenie ze zaraz zemdleje ciagle zawroty glowy,a wymiotowalabym najlepiej caly dzien w nocy spac nie moge bo mnie mdli i wiecznie jestem blada...masz super rodzine tyle rodzenstwa :) zazdroszcze ,musi byc wesolo na swieta ,bo ja jestem jedynaczka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joldzik
Zawsze miejsca przy stole brakuje jak jadę na święta do domu rodzinnego, a jak już wszyscy przyjadą to zawsze ktoś śpi na podłodze ;-) Teraz mi trochę tego brakuje Ale teraz za to powiększy Ci się Twoja rodzinka, może nawet podwójne, czego Ci życzę, córeczka na pewno będzie zadowolona ze będzie miała rodzeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×