Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy Jezus jest Bogiem czy jego synem??

Polecane posty

Gość gość
Kościół katolicki kierowany przez Boga? Padłam. Czyli Bóg jest odpowiedzialny za całe zło jakie owy kościół popełnia? A po której stronie był Bóg podczas wojny? Jakiejkolwiek zresztą wojny. Bo ludzie wszelkich wyznań modlą się o błogosławieństwo zanim wyruszą mordować ludzi tych samych wyznań tylko innych państw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla niewiedzących. Kościół Katolicki utworzył Jezus a to on, Kościół okreslił Boga w Trzech Osobach. I wszystko na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za brednie że Bóg nie odczuwa bólu czy cierpienia, każdym grzechem człowiek sprawia Bogu ból, poza tym szatan też chciał zadać Bogu cierpienie pociągając ludzi do piekła i mu się to udaje, Bóg jest bez grzechu ale niestety cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół Katolicki jest kierowany przez Boga za pomocą pośrednika jakim jest Papież, następca Św.Piotra. Ten porządek określił sam Jezus. Bóg nas doświadcza i stąd biorą się te wszystkie złe rzeczy dziejące się na świecie i naszych życiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barranek
o wyciszacz dzwonów w akcji :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedział Jezus: „Ty jesteś Piotr (Skała), i na tej Skale zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą”(Mt 16,18)." Czy Jezus jest "wiolonczelistą tańczącym" pozostawiam do oceny innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barranek
wiadomym było iż ten temat ściągnie go tu jak lep :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Papież (Ojciec Święty) ?? Chyba żartujesz. Sam Jezus powiedział, że nikogo na ziemi nie wolno nazywać Ojcem bo tylko jeden jest Ojciec ten niebiański. A jeśli wierzysz w kościół katolicki to albo jesteś niedoinformowany albo tak zaslepiony przez tego który kościołem kieruje- szatana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego, współistotny Ojcu... On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z Nieba i za sprawa Ducha Świętego stał sie człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w którym miejscu w Biblii to jest napisane? Chętnie to sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus jest Bogiem czy to wam się podoba czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To fragment modlitwy a nie Biblii. Skoro nie wiesz tak prostych rzeczy to nie zabieraj się do studiowania Biblii. Zacznij od prostszych rzeczy np Katechizmu K.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jan 10,30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A katechizm to co Bóg spisał? Mnie nie interesuje co jest w katechizmie a w Biblii. Wg katechizmu Jezus może być Bogiem. Wg Biblii nim nie jest. Wiec wierz sobie w co chcesz i co ci kościół powie. Ja swoje wierzenia sprawdzam w Biblii i ciemnoty nie dam sobie wcisnąć. "Czyż ślepy może prowadzić ślepego? Czyż obaj nie wpadną do dołu? " tak właśnie księża mający blade pojęcie o piśmie świętym chcą nauczać o nim wiernych. Oboje wpadną do dołu bo jeśli ktoś daje się ciągnąć jak bydło na zagładę to czyja to wina? Biblia radzi aby sprawdzać to co nam jest mówione a jak ty się na katechizmie opierasz to gratuluję! Daleko zajedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja i mój ojciec też jedno jesteśmy ale czy to robi z niego mnie a ze mnie jego? Ciągle mi mówią że jestem wykapany ojciec. Odzwierciedlam jego osobowość bo mnie wychował i jestem jego odbiciem. Tak samo Jezus jest odbiciem swego ojca bo żył z nim w niebie zanim zszedł na ziemię. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A katechizm to co Bóg spisał? Mnie nie interesuje co jest w katechizmie a w Biblii. A BIBLIE TO MOŻE BÓG spisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo Jezus jest odbiciem swego ojca bo żył z nim w niebie zanim zszedł na ziemię. Proste TO NIE CHODZI TYLKO O ODBICIE. Oni w trójke są jednym Bogiem. Trójcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obj. 22:12-16 [Wypowiedź Jezusa w widzeniu Jana. Zobacz szczególnie werset: 13 i 16] >>>Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ona teolog
Mówi o tym sobór nicejski, a później chalcedoński, podając termin homousios, czyli współistotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli sprawa jest prosta. Jezus jest Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, można powiedzieć, że Biblię spisał Bóg. Ludzie którzy spisywali ją byli natchnieni. Tak samo jak sekretarka której dyrektor dyktuje list nie będzie autorką tego listu chociaż go pisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle że dyrektor się podpisuje pod pismem. tak samo można powiedzieć o katechizmie, że został spisany przez ludzi natchnionych przez Boga i że katechizm napisał Bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bog jest tylko jeden! Jezus nie jest Bogiem I nie jest synem Boga! Nowy testament jest jednym wielkim klamstwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest kłamstwem. Stary Testament też jest kłamstwem. Jedyna prawde wnosi Ojciec Dyrektor Doktor Rydzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdziele, to straszne co piszecie :D Nawiedzeni jak z jakiejś sekty :D Żeby usprawiedliwić swój politeizm wymyślają sobie jakieś schizofreniczne trójbóstwo. Ale ciemnota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia mówi tak: "Ten , który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty2, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. 4 On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię3. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus jest porównywany z aniołami ale dostał wyższe imię czyli władzę od Boga Syn Boży to określenie stworzeń stworzonych bezpośrednio przez Boga czyli anioły, Jezus i Adam pierwszy człowiek Jezus w biblii nazywany jest też bogiem np. w ewangelii Jana ale tu jest wielkie ale bo bogiem biblia nazywa szatana jak i aniołów określenie bóg nie oznacza Boga tylko władzę Bóg jest jeden ten który był jest i będzie Jezus nim nie jest ale jest jego synem w sumie Biblia mówi że Boga nikt nie widział a sam Jezus mówi że tylko Bóg jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do Ducha Św. to jest to moc boża np. jest siłą twórczą podczas stworzenia świata duch św jest określany w starym testamencie jako mądrość boża i duchem proroctwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego, współistotny Ojcu... On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z Nieba i za sprawa Ducha Świętego stał sie człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×