Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Mam ohydną bliznę po cesarce

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny pomozcie. Mialam 3 miesiace temu cesarke. Niestety byly komplikacje - macica napelniala sie ciagle krwia... Musieli mnie ponownie rozciac i usunac ten narzad. Pogodzilam sie z tym, syn dla mnie wazniejszy. Blizna jest okropna, gruba, wielka :( blagam tylko mnie nie dobijajcie ze wy tez mialyscie cc i macie ladne blizny bo ja nie mam nietety :( ginekolog radzil wizyte u plastyka, ale to kupa kasy pewnie :( preparaty na blizny nic nie daja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blizna po paru miesiącach zblednie i zostanie z niej cieniutka nitka. Kup sobie maść cebulową w aptece- Cepan, albo żel Contractubex. Obydwa przetestowałam i obydwa są bardzo dobre, z tym że Cepan śmierdzi cebulą. Ale skład chyba maja taki sam. Po nich blizna się ładniej i szybciej goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam te masci, nie zrozumialas mnie chyba - moja blizna jest duzo grubsza niz po prawidlowym cieciu... Lekarz mowil, ze ona sie tak nie sciagnie sama juz nigdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze jedno- trzy mies. po cesarce to bardzo krótki czas, nie denerwuj się tym, że blizna tak wygląda, ja miałam dwie cesarki i mam dwie blizny, ostatnia 2,5 roku temu i teraz jest janą kreskę, ale przez kilka ładnych miesięcy miałam bliznę brzydką, napuchniętą, czerwoną, do tego swędział mnie brzuch w tej okolicy. Myślę, że do roku czasu musisz poczekać. Kup ktorąś z tych maści co pisałam, możesz kupić raz jedną, raz drugą, zobaczysz która ci bardziej spasuje. Ja osobiście wolę tę w żelu, mniej śmierdzi i jest bardziej wydajna, mimo mniejszego opakowania. I będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobil sie pewnie bliznowiec. Nicn ie poradzisz,dowiedz sie o ta plastyke,ale skoro masz do tego predyspozycje,to blizna i po tej plastyce moze nie byc jakos super. Mysle,ze musisz pocieszyc sie,ze wszystko inne jest w porzadku,blizna to pikus,wazne jest zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisalam ten drugi post, jak Ty pisałaś swój. Trzy miesiące po cesarce to zbyt mało czasu żeby się zagoiła blizna, poczekaj min. rok, po dwóch latach jak nie bezie poprawy decydowałabym się na jakiekolwiek operacje plastyczne. Nie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona jest syrasznie gruba, lekkp mięsista, i zapomnialam dodac ze jest od pępka w dół. Na wakacjach o bikini nie bylo mowy, wygladam jak poparzona :( podobno jest jakis laser, ale kosztuje tysiace, nie stac mnie, nie wiem kiedy bedzie :( dodam, ze to moj drugi porod byl pierwsze dziecko sama urodzilam a tu takie cos ;( wstydze sie jej. Wiem, ze zdrowie wazne i pogodzilam sie z amputacja teraz chcialabym jakos wygldac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadal uważm, że powinnaś poczekać rok minimum, i dalej smarować maściami, albo nawet robć z nich okłady. A jak Ci to nie daje spokoju, to idź na konsultację do lekarza od plastyki brzucha i dowiedz sie co on Ci poradzi. Poczytaj też w internecie, pooglądaj zdjęcia kobiet po cesarkach. Może tak być, że Twoja blizna wyglada tak jak powinna w tym okresie, ale Ty widzisz ją duzo większą i brzydszą. Napewno taką bliznę poprzeczną trudno ukryć, ale możesz kupić strój jednoczęściowy, dopóki brzuch nie wróci do stanu normalnego. Mnie się też wydawało, że strasznie długo sie goi moja blizna, a jak przestałam na nią zwracać uwagę,to się nagle okazało, że jest już jasna i mniej widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam blizne 2x taka niz normalnie, "bo sie spieszyli". po roku jest rozowa kreska, zmniejszyła się, zbladła i wklęsła. a była wypukła. ja bym czekała minium rok i smarowała np cepan kremem. ten krem jest swietny, ale nie dziala od razu, trzeba tygodni by był efekt. nie przejmuj się tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nawet moj gin mowi, ze blizna bedzie zawsze wieksza... Tez sie spieszyli. Ona jest szersza niz pępek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko. Po pierwsze dziewczyny mają rację, poczekaj przynajmniej z rok az wszystko sie unormuje i ciało wróci do poprzedniej formy. Przez ten czas i blizna sie zmieni i brzuch pewnie jeszcze Ci zejdzie bardziej, więc wszystko może całkiem inaczej wyglądać. Bliznę możesz masowac i smarowac przez ten czas bez ograniczen. Po roku skonsultuj się z fachowcem, ktory oceni co da się zrobić i czy nie masz np tendencji do bliznowców. Laseroterapia w obecnych czasach wcale juz nie jest taka droga, a będzie coraz tansza, z uwagi na coraz wiekszą konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, dziewczyny Ci doradzają, uspokajaja, a Ty tego nie przyjmujesz. Ciagle to samo. Moze napisz czego oczekujesz, bo czekanie- źle, masci- źle, plastyka - źle. Nikt Ci tutaj na operacje nie da. Jesteś w gorącej wodzie kapana. Przeczekaj, dbaj o to miejsce i badz dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blizna od pepka w dol? To chyba nie po cc tylko po operacji usuniecia macicy , ja mam po cc poprzeczna blizne okolo 10 cm nad wlosami lonowymi , teraz wyglada jak biala nitka na ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez napisane jest za ma usunieta macice. Czytaj dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie schizuj ale regularnie codziennie masuj tą bliznę, nawet jeśli to jest bliznowiec to z czasem spłaszczy się i zblednie sama mam kilka takich blizn wiec wiem o czym piszę najważniejeszy jest masaż bo on usprawnia krążenie w bliźnie i wspomaga regenerację jeśli za kilka miesięcy nadal nie będziesz zadowolna z efektów zawsze możesz skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, ostrzyknie bliznę sterydem lub potraktuje laserem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z bliznami po cesarce raczej nie da się walczyć domowymi sposobami czy nawet drogimi kremami. Lepiej zainwestować w zabieg laserem frakcyjnym. Ja robiłam go u dr Jędrys i efekty były dla mnie sporym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że mój brzuch będzie tak wyglądał. Polecam - zdecydowanie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaX
Ja na swoją bliznę stosowałam od samego początku spray z motherlove. Świetnie łagodził ból i przyspieszał gojenie się rany, dzięki czemu jest on teraz praktycznie niewidoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie stosowalam nic i moja też jest praktycznie niewidoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę blizna się nie przejmować. Ja mam blizne od przepony po pepek, którego zresztą w ogóle nie mam. Noszę bikini. Jak się komuś nie podoba niech nie patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to doperio 3 miesiace po. Nie wierzę że lekarz już za wczasu radzi wizytę u plastyka. Poczekaj i dbaj. Może nie bedzie tak źle jak myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariszka

Ja na swoją bliznę  po cesarce stosowałam takie plastry silikonowe Sutricon. Po 3 miesiącach naklejania blizna zjaśniała i jest praktycznie niewidoczna. i plastry mega wygodne w użyciu , bo się nie odklejały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krem Octenicare powinien znacznie zmniejszyć widoczność blizny – od niego proponowałabym rozpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×