Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIÓWKI 2015 ciąg dalszy

Polecane posty

Mucha no tak jest nie wiem czy wszędzie ale przeważnie tak,że musisz mieć koszulę i nie za bardzo dają chodzić w majtkach.Ja mialam te jednorazowe ale możesz mieć figi bawełniane bo do czegoś tą pieluchę trzeba przyczepić ale przed wizytą szybko trzeba rozebrać i samą podpaskę tylko mieć bo podchodzi ekipa lekarzy a Ty leżysz i tylko koszulę do góry dzwigasz i musisz się rozkroczyć i pokazać jak się goi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie własnie ja mam do wyboru dwa szpitale najlepsze w katowicach ale kurcze nie wiem który wybrac bo jest duzo opinii i tych pozytywnych i negatywnych.Po prostu przejade sie do tcyh szpitalii wejde na oddział i popytam co musz emiec a czego mam nie brac ; ) ale co do tego ze oni daja swoje ubranka a nasze biora i wyrzucaja albo nie wiem co z nimi robia to choreee ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati to to az taki dyskomfort ;// fee ja bede sie z tym zle czuła bez majtek haha masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati a czym ty się przejmujesz, daj spokój ale widzę że i lena tak mówi ale skoro ktoś tak lubi.Co do szpitala i zzwyczajów tam panujących to faktycznie porażka, pytalyscie jak bez majtek normalnie jak kaczka hehe oj pamiętam tak kiedyś było ale teraz to pewnie wszystko się zmieniło ale lepiej w te jednorazowe zainteresować bo jak nosilam zwykle to mnie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisia z rzeczy które pamiętam to termometr dla Ciebie,klapki pod prysznic,2 ręczniki,papier toalet,talerzyk,kubek,sztućce,koszule nocne 3szt,szlafrok,bielizna,podpaski maxi duże ze 4 paczki,podkłady na łóżko 90*60 paczka,karta ciaży+NFZ,kapcie po szpitalu i rzeczy do higieny według uznania. Dziecko: rożek,ręcznik,mydło w kostce+oliwka+chusteczki nawilżane Bambino(takie chcą u mnie w szpit) 3 koszulki,kaftaniki,śpioszki Szczotka miękka do włosów Pampersy,5 pieluch tetrowych 2 p skarpetek,kocyk,czapka bawełniana na uszka 2 szt Ubranie na wyjscie wg pory roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co szpital to obyczaj ale rodziłam 2 lata temu to raczej się nic nie zmieniło.Majtki jednorazowe można kupić w sklepie medycznym nie wiem czy w aptece, 4zł za szt tak płaciłam. Najlepiej zapytać o listę w szpitalu gdzie chcecie rodzić co macie zabrać, u nas są też organizowane tkz BIAŁE SOBOTY można pozwiedzać porodówkę i zrobić sobie ktg na łóżku porodowym fajne to bo jakoś możesz się oswoić z widokiem porodówki. NaNa a może wpadniesz do Piekar śl zobaczyć porodówkę?od Katowic rzut beretem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati a no moze moze musze jeszcze sie zastanowic i zasiegnąć wiecej informacji o szpitalach ale nie zaszkodzi odwiedzić Twojej porodówki moze okaże się lepsza od ,,moich wybranych". Tak sie tego wszystkiego boje sie próbuję o tym nie myśleć , ale to juz 4 miesiac wiec juz niedługo trzeba bedzie zaczac zastanawiac sie nad tym i to całkiem poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Zyje, tylko ja w weekendy mam wolne od neta :) dziewczyny zaczelam czytac nowe forum, faktycznie i tak sie caly czas zawiesza. I juz mnie krew zalewa, bo jak widze wpisy obcych ludzi i takich , ktorzy sieja zamet i nie maja nic wspolnego z tematem, to za przeproszeniem niech wypierdalaja. Co to kogo obchodzi o czym mi piszemy. Serio dziewczeta, jestem jak najbardziej za ZAMKNIETYM FORUM. Jest nas sporo, sory, jak jeszcze ktos bedzie chcial dojsc. Ale szkoda naszych nerwow. Juz wczesniej maLENCE tez ktos jakies dobre rady dawal - walcie sie na ryj! Wiem, ze to jest pisane celowo, tylko, zeby nas zdeprymowac, zdenerwowac. Wiec moze zrobmy to w koncu!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie polecacie firmy środków do pielegnacji dziecka ? Bo z tego co czytałam to wszystkie te rzeczy najlepiej jakby były z jednej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziola no niestety tak to juz bedzie i beda pisac goscie i beda nas denerwowac chyba ze faktycznie przejdziemy na jakies zamkniete forum ale to musza zgodzic sie wszystkie mamuski ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam mogę z Wami przejść na zamknięte :D monisia647 - nie martw się, jak wylądujemy razem na porodówce, to ci pożyczę brakujących rzeczy ;) Radzę dziewczyny poczytać regulamin szpitala, tam powinno być co można wnieść co nie. U nas każdy przynosi swoje, natomiast jeżeli jest tak potrzeba, to można dostać oddziałowe. Jak rodziłam syna, to do porodu dali mi szpitalną koszulę (położna powiedziała, że szkoda swojej, bo później mogę nie doprać), były też rożki szpitalne, podkłady, podpaski, pieluch i ubranka dla dziecka. Ja miałam swoje. A majtek nie każą nosić, bo mówią, ze lepiej się goi, jak jest wietrzone :) Ja po cesarce nosiłam (choć inne dziewczyny mówiły, że też nie wolno) i lekarze mi tylko powiedzieli, żeby były niskie i na cięcie nie nachodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załozylam zamkniete forum ale nie bardzo potrafie sie na nim odnalezc bardzo dziwne to ... wiec jak dziewczyny beda chciały to załozymy jakies proste i przeniesiemy sie na zamkniete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usia- slow brakuje na tych lekarzy..wspolczuje ci jezynka- ja zawsze bylam "malo wymagajaca" jesli chodzi o sex, na razie nic sie nie zmienilo ;) aniolkowa- ja niestyety mam taka budowe, ze peklam sama, chcialy mnie naciac (chociaz tutaj jest to malo praktykowane, ale polozna sama widziala, ze nie dam rady, a Filipek wazyl niecale 2900. Wiec mysle, ze tez to jest uwarunkowane fizycznie. Ja jestem bardzo szczupla. maLENKA- ja musze tez koszule kupic (takie na jeden raz) a pozniej tylko pizama, bo nie lubie koszul . A co do innych rzeczy , na strych mnie czeka wycieczka i sprawdzenie w pudlach , co mam, czego nie. nana- nic sie nie boj, tego naciecia nie czuc, jak dziewczyny pisza, nacinaja podczas skurczu. gabryjelka- u nas skarpetki bardziej sie sprawdzily, bo niedrapki spadaly salatka- daj znac !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka oby było tak jak mówisz :) a moze nie bedzie potrzebne nacinanie w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati - to wlasnie co piszesz, jak lekarze sprawdzaja po porodzie kobiety, to troszke uraga. Gdzie jakas prywatnosc???? Jak mozna nakazac, komus chodzic w majtkach czy bez... mami- no a jak bez majtek trzeba, to do czego przyczepic podklad lub podpaske? Sory, ale tutaj troche mamy inne obyczaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mami to weź tego więcej bo i mnie zastaniesz hehe chociaż ja na police się szykuje i minisia mówiła że chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY PROSZE DAJCIE ZNAC, CZY ZGADZACIE SIE NA ZAMKNIETE FORUM Chcialybysmy wiedziec, czy jest sens sie przenosic, jesli wiekszosc uwaza, ze to nie ma sensu, lub nie chce zmieniac. Dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Nana ha używam Johnsona od początku i jestem zadowolona a do pupy sudocrem cały czas i syatsza ani razu nie była odparzona a mlodsza raz. U nas w szpitalu wszystko swoje trzeba mieć a niejedna widziałam w normalnej pizamie tylko na wizytę koszule zakładały. Ja pod koszula leginsy do kolan bo nie lubię w szpitalu tak bez spodni bo jak spis to się rozkkopuje. Nie było problemu, w majtkach tych jednorazowych bo zwykle figi są za małe na tego pampersa, ale wychodząc ze szpitala normalna Podlasie juz miałam i w domu też wiec git:) A co do naszego gościa to ja się dowiedziałam ze robiłam amnio żeby poronic. I jestem hipokrytka bo powiedziałam jednej dziewczynie co myślę o terminacji ciąży gdy dziecko jest chore. Ech gość to szczypior jakich mało. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziewczyny jak kaczki chodzą... udami ściskają podpaskę ... Ja tam powiedziałam swojej lekarce, że nawet niech nie myśli, że ja bez majtek będę się bujać. Jak mnie spionizowali po zabiegu, to tak się ze mnie lało, że tego ich podkładu nie byłam w stanie utrzymać nogami i całą podłogę zalałam krwią. Umyłam się, założyłam majtki i powiedziałam, że ściągnę tylko do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szpitalu daja ubranka dla dziecka, na wyjscie tylko trzeba miec swoje i ja biore tez smoczek dla dziecka Co do majtek ja zakladalam,nie wyobrazam sobie chodzic bez,przedporannym obchodem wpadala polozna i mowila zeby majtki sciagnac co by sie ordynator nie czepiał,a samo badanie polegało na ponaciskaniu brzucha,pewnie w celu sprawdzenia czy macica sie obkurcza,w krocze nikt mi nie zagladał A do pielegnacji krocza po nacieciu mialam tantum rosa rozrobione w butelce z "dziubkiem",polewalam tym sie bardzo czesto w toalecie i super sie goilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana- a na jakim portalu zalozylas. Bo ja moge zalozyc na fora. pl Juz wczesniej zakladalam, wiec wiem jak to dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie właśnie nadrobiłam czytanie co do majtek ja rodziłam 5 i 2,5 roku temu i majtki jak najbardziej mogły być te jednorazowe bez nich to by się nie dało tak się ze mnie lało przeważnie po pierwszym synku bo po drugim mnie wyłyżeczkowali i bylo o wiele lepiej. Co do nacinania ja nie byłam nacinana ani razu i nie pękłam położna się mnie tylko pytała czy coś ćwicze bo taka tam jestem umięśniona- ciekawe co ja bym mogła ćwiczyć co by miało na to wpływ :) co do forum to ja się chętnie przeniosę na prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wróciłam :) Wszystko jest ok. Te bóle to rozciągające się wszystko w podbrzuszu. Uspokoił mnie lekarz, powiedział, że wiele jego pacjentek zgłasza w tym okresie takie bóle, takie ciągnięcie w dół jakby brzuch miał się urwać. Dokładnie opisał te bóle, jakie mnie męczyły. Posłuchałam chwilę serduszka dzidzi :P haha :) no ja o moim dzieciątku nie umiem nie mówić zdrobniale :) Jeśli chodzi o zamknięte forum, jestem na tak. Później, może za jakiś czas jeśli wszystkie z nas się zgodzą i mają konta, to można nawet zamkniętą grupę na facebooku. Ale to luźna propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas są sale na położnictwie 2 osobowe to super bo tam gdzie bratowa rodziła to po 4-5leżały to dopiero krępujące jest.Tak mialam kazali koszulę do góry podnieść, bez majtek oczywiście, odsłonić "Siusię" czyli podpaskę cofnąć i fakt naciskal lekarz na brzuch ale wszyscy oglądali co( nie nie napiszę tego bo się ktoś obrazi.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×