Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przyjaciolkaaa

Zupa ogórkowa

Polecane posty

Hej, mam takie pytanie jak robicie zupe ogórkowa ale bez miesa zaciagnieta smietana i chyba maka? Babcia zawsze tak robiła a w tej chwili nie mam jak do niej zadzwonic, moze podacie mi swoje przepisy co robicie po kolei? Z góry dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlewam do garnka wode,obarne w kostke ziamniaki, marchewke, pietruszkei kawalek selera. do tego wrzucam kilka lisci laurowych , kilka kulek ziela angielskiego. i sie gotuje. az warzywa beda prawie dobre. potem wrzucam starte ogorki kiszone. chwilke niech sie pogotuja. odlewam troszke wywaru zeby sie sotudzil dodaje make oreaz smietane. mieszam zeby nie bylo grudek i wlpewam ta do gotujacej sie zupy. i przyprawiam sol pieprz, kostka rosolowa. i finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak z miesem to samo tylko ze razem z warzywami wrzucam miesko. ja dzis mam na obiad ogorkowa ale z podudziu kurtczaka. a na 2 roladki z boczkiem i ogorkiem w sosie, oraz kluski slaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzucilabys przepisikiem na roladki i kluski slaskie :) a, ja robie ogorkowa, ale bez zabielania, musze sprobowac z maka i smietana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzis robie roladki z szynki. szynke kroje na plasterki, rozbijam je tak jak na koltelty schabowe. oproszam sola i pieprzem, smaruje musztarda, pslasterki boczku wedzonego oraz ogorek kiszony w slupki. no i zawijam. i wykalaczkami spinam. zeby sie nie rozlecialy. i smaze na paterlni na rumiany kolor. podlewam woda i dusze do miekkosci. na koniec wrzucam bulionetke do mies duszonych. jesli sas jest za rzadki mozna zagescic maka.robie to na oko. i teraz kluski slaske. gotuje 1kg ziemnaikow. potem je miele. albo prze maszynke albo tluczkiem do ziemniakow. potem robie tak. przerzucasz je do misku. uklepujesz lazka zeby bylo rowna dzielisz to na 4 czesci. 1 czesc wyciagasz i w to miejsce wsupujesz make do rownego. i wyrabiasz tak jak kopytka. potem odrywasz kawalek i robisz kulke a na srodku palce dziurke. i gotujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki za przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie gotuję ogórkową, to moja ulubiona zupa :) Gotuję na indyczych szyjkach, do tego dorzucam wędzony boczuś, no i obowiązkowo doprawiam czosnkiem, dosypuję zioła: zielona pietruszka, bazylia, majeranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką śmietanę dajecie do ogórkowej ? Słodką czy kwaśną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja daję kwaśną a czasem jogurt naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a te kluski juz po odkulaniu trzeba polozyc na talerzu z maka czy nie trzeba??? albo mozna je ukulac dnia poprzedniego i nastepnego dopiero gotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna lekka posypac blat i wtedy polozyc kluski. ja zawsze gotuje odrazu bo ciasto na 2 dzien moze podejsc woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ogórki obieracie? Bo ja nigdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no co ty, obierane? ja nigdy nie obieram, cala gracja w ogorkowej to te stare kawaleczki skoreczek od ogorkow i jajko na twardo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do klusek slaskich dajecie maki ziemniaczanej?slyszalam ze tylko taka sie daje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialo byc starte a nie stare;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie obieram ogórków I uwielbiam ogórkową z ryżem :) Jajko do ogórkowej ? Do barszczu białego albo do szczawiowej to koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogorkowa z ryzem????? pierwsze slysze.... a do roladek i klusek slaskich oczywiscie obowazkowo musi byc modra kapusta, bo inaczej obiad nie bedzie kompletny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gosiek
Woda + kilka marchewek,kilka pietruszek,pokrojone kilka dużych ziemniaków w kostkę.Na patelni,na maśle podsmażasz 1 cebulę startą na najdrobniejszych oczkach tarki i starte ogórki(u mnie też na najdrobniejszych oczkach tarki,ponieważ syn nie zje z grubiej startymi),gdy ziemniaki są już miękkie i warzywa też wyciągam marchewki,pietruszki i trochę ziemniaków 1/ 3 ilości,dolewam do warzyw trochę wywaru i blenderem miksuję na jednolitą masę,wlewam to do zupy,to naturalnie,bez mąki zagęśc***ięknie zupę.Dolewam podsmażone ogórki z cebulą,mieszam,dolewam ok.1/2 szklanki słodkiej śmietanki kremówki(ta się na 100% nie warzy w zupie.przyprawiam do smaku solą,odrobiną cukru i gotowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja robię tak : wrzucam do gara jakieś udka, , potem po zszumowaniu, dodaję pokrojone w kostkę 2- 3 marchewki, 1 - 2 pietruszki, kawałek selera, kilka ziemniaków, jeśli idzie o ogórki to tu ilości nie podam, bo ja dodaję 1 słoiczek (330 ml ) przecieru ogórkowego własnej roboty, ale najpierw wrzucam na patelnię z masełkiem i leciutko przesmażam i potem dodaję do zupy. Dzięki podsmażeniu zupa ma taki fajny aromat , nie czuć takiej "surowizny" kiszonych ogórków. W międzyczasie wyjmuję też udka, oddzielam od kości, kroję drobno i wrzucam do zupy. Na koniec całość zaciągam śmietaną 30%, lub zasmażką. Moja siostra, która z zasady zup nie lubi (jedynie rosół), moją ogórkową wciąga z prędkością światła :-P. I pieczarkową też :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, oczywiście przyprawy też daję sól (ostrożnie), pieprz, trochę ziela, listka laurowego. Po dodaniu ogórków sprawdzić, czy zupy nie trzeba dosolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×