Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chce zajśc w ciąze w tym cyklu, czy przyjmowac 2tabl kwasu?

Polecane posty

Gość gość

Aby uzupełnić kwas, ponieważ wcześniej nie brałam, wiec mam jakieś 2tyg na zgromadzenie "zapasów" czy pozostać przy 1 tabletce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to, że chcesz, a to czy zajdziesz to dwie różne sprawy, więc nie wydziwiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego zakładasz że się nie uda? Nie wydziwiam tylko chce wiedzieć co jest rozsądniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w czym to niby ma być bardziej rozsądne ?na czym polega zaleznosc miedzy zwiększeniem ilosci kwasu foliowego a wiekszym prawdopodobienstwem zajscia w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bralam kwas f . 15 miesiecy zanim zaszłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ty się w ogóle nie wypowiadaj, bo ja NIGDZIE nie pisałam FRUSTRATKO że przyjmowanie kwasu zwieksza szanse, a chciałam się dowiedzieć czy w tak krótkim czasie przed poczeciem lepiej jest przyjmować większą dawke by organizm się nasycił. Wiec daruj sobie swoje debilne komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zakładam, ze się nie uda, a jedynie stwierdzam fakt, że chcieć to jedno, a czy wyjdzie, to drugie, skoro do tej pory nie zdążyłaś uzupełnić zapasów kwasu foliowego w organiźmie, to w 2 tygodnie też ci się to nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie jest lepiej brac wiecej tabl.. trzymaj sue zalecanej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A niby dlaczego jej się nie uda:) ? Biorac 2 tabletki folika przez 2 tyg spokojnie osiągnie niezły bezpieczny zapas podczas poczecia i implantacji, kontynuując do końca I trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego? a no choćby dlatego, że jest różnica między zalecanymi 3 miesiącami, a 2 tygodniami, jak dla mnie to może jeść nawet opakowanie dziennie, tyle że sensu w tym nie ma żadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba sama nie wiesz o czym mówisz. To że teoretycznie powinno się przyjmować 6tyg ( a nie 3 mies) przed zajściem w ciąże nie oznacza że branie kwasu foliowego nawet i tydzień przed zajściem w ciąże nie powzoli na zgromadzanie go w odpowiedniej ilości. Dorosła kobieta w przeciętnej diecie przyjmuje 50% zalecanej dawki kwasu, tak więc stosując dawke podowojoną przez 2 tyg spokojnie doprowadzi do ilości oczekiwanej. Moja kolezanka według zaleceń lekarza planują dziecko brała kwas 2 razy dziennie 3h po suplemencie z żelazem gdyż utrudnia wchłanianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
doskonale wiem o czym mówię, ale wiesz- każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania i właśnie z tego prawa w pełni korzystam, jeżeli próbujesz udowodnić, że jesteś mądrzejsza, to nie mi, bo ja się w takie dyskusje nie wdaję i jak napisałam wcześniej, jak dla mnie autorka może zjadać nawet opakowanie foliku dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za idiotka. Ty się zabezpieczaj a nie szerz głupoty! Ktoś wyżej ma rację zjedz opakowanie dziennie. :-D Na szczęście nie tak łatwo zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zjeść tonę, ale organizm i tak przyswoi mniej więcej tyle ile w jednej tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wariuj tak bo nie zajdziesz wcale z takim podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakiekie
Przestańcie się przechwalać. Ja biorę 15 mg.dziennie kwasu foliowego, bo u 1 dziecka był rozszczep. To nie zaszkodzi dziecku a jedynie może pomóc. możesz wziąć jedną tabletkę z rana, a drugą w nocy i zapewniam, że kwas foliowy tylko pomaga, a nie szkodzi ! każda kobieta bierze dawkę dzienna 0,4 mg, a ja 15 ! przepisaną przez lekarza i to jedynie pomaga dziecku, a nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja sądzę ze nie. Bierz po 1 tab. Dziennie nie kombinuj ... Wiesz raczej nie uda ci się zajść za pierwszym razem bo to nie takie łatwe wiec zdażysz zgromadzić wystarczająco dużo kw. Foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co innego jest brać kwas foliowy w dawce 0,4 na własną rękę, a co innego dawkę większą- na receptę!- z zalecenia lekarza- nie widzisz tej subtelnej różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakiekie
poczytajcie najpierw o kwasie foliowym, a potem bawcie się w lekarza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko brane w nadmiarze szkodzi. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę "kwas foliowy " szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu dbaj o siebie, miej zbilansowaną dietę, jedz kwas zgodnie z zaleceniami, k.foliowy to nie wszystko, on nie gwarantuje zdrowia dziecka. Każde prochy mogą szkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakiekie
żadna z Was nie ma pewności czy nie urodzi dziecka z rozszczepem.Kwas foliowy przyjmowany w większej dawce zmniejsza wystąpienie rozszczepu o 70 % gdybym wiedziała od początku, że tak będzie, brałabym tę dawkę z pół roku wcześniej.osoba która dodała post "kwas foliowy szkodzi" chyba w ogóle tego nie przeczytała. ja biorę 15 mg i dziecku nie zaszkodzi, a Ty wmawiasz, że jak dziewczyna weźmie 0,8, to stanie coś, czego nie potrafisz sprecyzować.każdy głupi może wrzucić link, nawet go nie czytając !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lakiekie- zapytam jeszcze raz, czy nie widzisz różnicy w tym, co jest ogólnie dostępne, a tym co zaleci lekarz? sorry, ale serio jesteś taka głupia, czy tylko udajesz? dostajesz receptę na te 15 mg??? dostajesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lakiekie dziewczyno po prostu wpisz sobie to hasło i dokształć się! Są badania na temat. Masz dziecko z roszczepem to przykre,ale nie pisz z taką pewnością o rzeczach o których nie masz pojęcia! Świat nie jest taki prosty jakim go widzisz. Ja nie jestem przeciw suplementacji kwasu foliowego, ale nie tak bezkrytycznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakiekie
dostaję tylko dlatego że miałam przypadek rozszczepu ! gdyby to miało szkodzi, to żaden lekarz by mi tego nie przepisał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zapas nie da rady, jeżeli się boisz to po prostu odłóż starania jeszcze o 2-3 cykle i połykaj kwas regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakiekie
spoko. nie wypowiadam się. rób co chcesz, ale ja gdybym mogła cofnąć czas, to brałabym go dużo wcześniej w dawce 15 mg. by zapobiec tej wadzie ! dodam, że badania genetyczne wykluczyły jakikolwiek rozszczep i był to właśnie niedobór kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj swojego lekarza, i tak przed staraniami należy wykonać pakiet podstawowych badań. Ale na logikę, jeżeli dałoby się w krótszym czasie większą dawką osiągnąć to samo, to takie byłyby zalecenia. A zalecenia są inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko idź lepiej do lekarza. Tu większość to bezdzietne frustratki. A w ciążę można zajść za pierwszym razem. Ja tak miałam. Kup sobie lepiej kompleks witamin z kwasem foliowym. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oby Ciebie "frustratko" to nie spotkało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×