Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Mój miał 1,5 mm i też pulsował... boże kiedy to było... najważniejsze, że ten najgorszy okres za mną :) Z góry współczuję bo lada dzień "się zacznie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orchidea No to juz troszkę się uspikoilas :) Rany ja dopiero tez bylam na wizycie w 25dpt a dzis maly ma juz prawie 900g. :) Dziewczyny zanim się obejrzymy bedziemy rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu, mnie ostatnie dwa dni tak mulilo, ze myslalam ze sie wykoncze, a pojutrze zaczynam 14 tydzien, nawet w nocy nie moglam spac, poza tym boli mnie czesto dol kregoslupa, czasem chodzic nie moge tak boli, zglaszalam to lekarzowi. ale na razie nic mi nie mowil, procz tego zeby sie wiecej oszczedzac. dziewczyny czy wy tez balyscie sie wyniku tego pappa, czy to tylko ja swiruje? Orchidea, mimo roznych dolegliwosci to piekny czas oczekiwania , zreszta wszystko do przezycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Orchidea super ! Gratuluje ! Dzidziuś będzie rosnąć jak na drozdzach teraz :-) z tym testem papa to szczerze ja żałuję że to robiłam bo jestem młodą a na wzgląd na in vitro zawsze powiększają ryzyko i tylko człowiek się denerwuje :-/ jeden lekarz mi odradzal mówiąc ze ja prenatalne źle wyjdą to wtedy aminiopunkca a nie żadne papa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
dandm ! mysle, ze te nerwy mnie takie same czekaja.... jak juz pisalam ja bym tego najchetniej nie robila! joahna, My z dandm mamy juz 35 lat i wtedy sa obowiazkowe..... Ale musimy byc dobrej mysli, ze skoro w usg jest dobrze, to i testy maja wyjsc dobrze! narazie mnie nie muli, szybko sie mecze jedynie i wiecej spie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Śpieszę donieść że moje endo w 8dc jest piękne i pulchniutkie, całe 9,8mm. :-) więcej usg już nie będzie. 24.04 godzina 10:30 zabieramy naszego drugiego maluszka do domu. Cieszę się że wszystko jest ok :-) a transfer bedzie dzień po 30 urodzinkach mojego męża:-) oby sprawdziło się powiedzenie że życie zaczyna się po 30 :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skarbik! Super! masz dolaczyc do Nas brzuchatych:-);-) / orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orchidea gratuluję :) Przyznam, że na prawdę byłam pewna, że będziesz miała bliźniaki. Silna ta Twoja fasolka skoro taka wysoka beta była. Bajanka dobrze, że odłożyliście transfer, nie ma co ryzykować przy wysokim progesteronie, a zarodek masz piękny, więc teraz tylko pozostało uspokoić ten szalony progesteron i będzie dobrze. Wierzę w to. Skarbik cieszę się, że wszystko idzie po Twojej myśli i zabieracie za tydzień śnieżynkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbik, kciuki mocniutko zacisniete, i duza wiara, ze tym razem to bedzie strzal w dziesiatke i maluszek pozostanie z Wami i dolaczysz do grona ciezarnych :) jestem z Toba calym sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarb_ik - oby tym razem się udało i wszystko było dobrze... Mocno trzymam kciuki za Ciebie!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbik piękna wiadomość. Dandm a dr trochę cie nie uspokoił ze to tylko formalność? Jak na genetycznym wszystkie parametry ok to tylko potwierdza ze dzidzia zdrowa ☺ ja dziś zmniejszyłam lutke do 100 (zgodnie z zaleceniami lekarza) a ty dandm juz odstawialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja już się czuje znacznie lepiej więcej energii mdłości tylko kilka godzin dziennie i to słabe generalnie na plus ☺psychicznie tez jakoś pozytywniej.. w środę i piątek mam usg genetyczne (nie pytajcie Dlaczego 2 bo to beznadziejna sytuacja) potem zdecyduje do którego lekarza chodzić bo każdy ma swoje widzimisie i chyba to bez sensu chodzić do dwóch. .. ale sama się w to wplata łam. Nie ufam lekarzom w medi a jednocześnie nie chce przepłacać i stad moje zdublowane wizyty. Ohhh durna ja ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam zmniejszona i mam brac do konca opakowania, a zostala polowa, z lekarstw biore jedynie clexan i acard, no i jeszcze kwas foliowy, wlasnie dziewczyny w ciazy, jakie witaminy bierzecie? bo na ostatniej wizycie, taka zakrecona bylam z przejecia, ze i lekarza zagubilam, a co do badan genetycznych to lekarz mnie uspokajal, ale tez wiem, ze test pappa jest badaniem, ktore wykrywa kobiety , gdzie usg wyszlo dobrze, a pomimo to moga byc w grupie wiekszego ryzyka, bo jak usg zle wychodzi to pappa sie nie robi , a od razu amniopunkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dandm Ja żadnych wit nie biorę, lepiej zjesc owoce i warzywa niz prochami się faszerowac. Potem podobno duze dzieci rosną od tych Wit. i poród trudniejszy. Ja testu pappa nie robilam. Dr.nie zlecal i sami nie naciskalismy, bo w sumie co to zmieni? Tylko dodatkowy stres. to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Dandm - ja bralam w ciąży witaminy pregna plus, też upieralam się aby zastoosowac naturalne witaminy np.pokrzywe, która piłam zawsze, jednak mój lekarz, który zawsze był zwolennikiem tego rodzaju postępowania, powiedział, że w ciąży powinno się brać profilaktycznie wtaminy, które np.zawierają jod bardzo ważny dla rozwoju tarczycy maluszka, cieszę się, że je zażywałam, dzieci jak się urodziły miały po 14 hgb i do dzisiaj nie muszą brać żelaza, chociaż jako wczesniaki z niską masą mają takie zalecenie wpisane w książeczkę. Pozdrawiam i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość E
Test pappa robiłam, mimo, że dla ciąży bliźniaczej może być niewiarygodny, wyszedł dobrze, ryzyko znikome, też wariowalam, ja uważam, że jest potrzebny, dzisiaj technika tak idzie d przodu, że maluszki można leczyć w brzuszku mamy, bo o usunięciu nie byłoby mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dandm! odnosnie witamin, to jesli masz ten gen MTHFR dodatni , to wiesz, ze nasze organizmy zle przyswajaja witaminy B i kwas foliowy... dlatego musimy uzupelniac te witaminy. Ja biore 3 razy B6 , raz B12 , kwas foliowy 15 mg i oprocz tego femibion natal , wszystko zlecone przez moja dr immunolog!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pregna plus (ma najlepszy skład, bez zbędnych rzeczy jak w innych) + mumomega (najbogatszy, drogi, później zamienię na tańszy). Czasem biorę magnez, doraźnie... no i euthyrox...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillalu
Mam też zawsze pod ręką no-spę ale ostatnio długo mi się nie zdarzyło żeby ją brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Ja biorę mama DHA firmy adamex tez tylko 5 składników tam jest bez niepotrzebnych składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę Femibion. Do końca I trymestru jest Natal 1 potem na dwa kolejne trymestry Natal 2 Plus jest bogaty we wszystko to co potrzebne kobiecie i dziecku w odpowiednim czasie rozwoju. W diecie wszystkiego nie jesteśmy w stanie dostarczyć... A te wszystkie warzywa i owoce to z jednej strony mają witaminy i minerały ale nie zapominajcie, że są pędzone na nawozach i mają masę konserwantów, co takie zdrowe do końca nie jest... Warto jeść suszoną żurawinę bo ma sporo witamin i to bogate źródło wit. C a poza tym dobrze robi na układ moczowy. Ja jem ziarna słonecznika, dyni, migdały i rzeżuchę wyhodowaną przez siebie na wacie :-) Z twarogiem jest super i nie czuć jej charakterystycznego zapachu a jest naprawdę zdrowa - źródło witamin: C, A, B, PP i K, żelaza, magnezu, jodu, chromu i wapnia. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki o czym powinnam pamiętać przed criotranseferem? Są jakieś specjalne zalecenia, albo są jakieś rzeczy godne uwagi jak np unikanie zapachowych kosmetyków przed i zaraz po transferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak!!! Skarbik! Oprócz braku perfum (też facet) to nie podnoś głowy po transferze, dopiero jak każą wstać! Ostatnio o tym nie mówią... u mnie się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dandm! jeszcze 1 ! femibion ma metafoline ( ktora ma jakies znaczenie przy dodatnim MTHFR) wiec te koniecznie kazala mi dr! Skrabik ja tez zastosowalam te rady, brak perfum, nie podnosilam głowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orchidea gratulacje :-) Skarbik super, że już niedługo transfer. Ja też może jeszcze w tym cyklu... wróciłam do gry :-) Pęcherzyki ruszyły a na 90 % miały nie ruszyć :-) Teraz usg kontrolne czy urosną do odpowiedniej wielkości bo póki co jeszcze małe ale mają szanse :-) I zobaczymy jak będą mieć po 19 to zastrzyk i też transfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga wiosna to ponoc dobry czas na Ciaze:)))) wiec Oby ruszyly te pecherzyki i razem ze skarbik bedziecie oczekiwac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga świetna wiadomość, kiedy masz teraz kolejne podglądanko? Kiedy będzie coś więcej wiadomo kiedy możliwy będzie transfer? Bajanka jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za te rady, dzisiaj kupie sobie te witaminy, mnie od dwoch , trzech dni dosc mocno boli podbrzusze, czuje rozciaganie i ten kregoslup , co chwile mam lepsze i gorsze dni , czy wy tez tak macie czy ja jakas inna jestem, szczegolnie jak troche wiecej porobie? , podziwiam te ,ktore aktywnie pracuja w ciazy i daja rade, naprawde, znow mam kolejne pol kilo na plusie i mam wrazenie ze troche za szybko przybieram na wadze, ale nie wiem jak to zatrzymac? ciesze sie Kinga i Skarbik, ze wracacie do gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×