Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość automatyczna

Jak korzystać z pralki automatycznej?

Polecane posty

Gość automatyczna

Wiem, że moje pytanie może się dla większości osób wydać śmieszne, ale niestety naprawdę potrzebuję na nie konkretnej odpowiedzi. W tym roku zostałam studentką i zaczęłam mieszakć w akademiku. Wstyd się przyznać, ale nie umiem korzystać z pralki automatycznej, gdyż w domu posiadałam zwykłą Franię (moja mama nie widziała potrzeby zamiany tejże pralki na inny model) i obecnie boję się, że coś popsuję... a w akademiku byłaby to żenada. Wstydzę się również poprosić jakieś koleżanki o pomoc. Czytałam instrukcje obsługi i różne inne poradniki, jednak i tak nie dało mi to spokoju. Proszę więc Was o wyjaśnienie mi po kolei jak rozpocząć takie pranie. Czy zawsze trzeba odkręcać jakiś kurek od wody? Czy może w akademiku wszystko już jest ustawione tak, by ustawić program, wrzucić ubrania i prać? Kiedy należy włożyć ciuchy do bębna? Po ustawieniu programu czy przed? I jak właściwie jest z ustawieniem tego programu? Jeżeli go już ustawię to znaczy, że po danym czasie będę mogła normalnie wyciągnąć ubrania (będą już wypłukane i odwirowane)? Pomóżcie, bo naprawdę nie chcę narobić szkody, a nie mam zbyt wielkich możliwości, żeby wszystko prać ręcznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, nie robisz nic z żadnymi kurkami wrzucasz ubrania do bębna - ustawiasz program (albo na odwrót ;)) pralka włączy się dopiero, gdy zamkniesz drzwiczki i dasz start no i pamiętaj o wsypaniu proszku (taka wyciągana szufladka - najczęściej pierwsza przegródka od lewej - to na proszek :)) też długo miałam Franię - Frania j. OK ;) przy okazji - polecam niemieckie proszki, zwłaszcza Domol dostępny w Rossmanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automatyczna
Dziękuję za odpowiedź ;) Mam wątpliość jeszcze co do ustawienia programu. Jaki najczęściej ustawiacie? Chciałabym wyprać szybko i dobrze. Jeżeli ustawię jakiś program to znaczy, że w nim zawiera się już odwirowywanie czy później muszę dodatkowo coś ustawiać? I czy po skończeniu prania pralka się wyłączy sama i będę mogła spokojnie wyjąć ubrania ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To naprawdę nie jest trudne :) Sama długo nie prałam, ale kiedy w końcu byłam zmuszona, jakoś poszło. Te dzisiejsze pralki są naprawdę proste w obsłudze i bardzo intuicyjne. Na stronkach w stylu tej: http://www.niezawodnepralki.pl/ też można znaleźc trochę praktycznych wskazówek. Także powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się, nowoczesne pralki są wręcz intuicyjne w obsłudze, a oprócz tego mają teraz najróżniejsze programy i funkcje przydatne do prania nietypowych ubrań, bardzo fajny ranking nowoczesnych pralek: http://www.pralki-ranking.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×