Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamilabar

czym lepiej ogrzać dom jednorodzinny wolnostojący ?

Polecane posty

Gość gość
czym byś nie ogrzewała to i tak kupa kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ile kosztuje w polsce drewno, ale mnie ogrzanie malego domku 80m, drewnem kosztuje 1000 zl na caly sezon zimowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od tego, jakie chcesz mieć koszty i wygodę- ogrzewanie na olej jest około 3 razy droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swój dom ogrzewam węglem od paru lat, bardzo tanio mnie to wychodzi. Mam dobrego dostawcę bo rozwozi on węgiel na całą Polskę, firma smarttrans.net.pl 503 352 341 warto przejrzeć ich ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można tradycyjnie piecem na węgiel, można ekologicznie pompą ciepła (http://ekosunkoszalin.pl/pompy-ciepla/). Co kto lubi. Ja mam u siebie założone kolektory słoneczne, w lato w sam raz na ciepłą wodę, w zimę również się sprawdzają. Ale zastanawiam się nad zainstalowaniem również pompy ciepła, wolę być proekologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kolektorami już się spotkałam a raczej z uwagami, że często były źle montowane i ludzie w wakacje mieli saunę w domu :) Ja osobiście coraz bardziej przekonuje się do pomp ciepła. Bardzo długo korzystałam z kotła CO na węgiel lub drewno ale z uwagi na obecną sytuację gospodarczą coraz mocniej się zastanawiam nad pompą gruntową. Znajomi kiedy budowali dom kilka lat temu skorzystali z zakupu takiej pompy ciepła w Therm Instal w Łodzi http://www.dobryhydraulik.eu/pompy-ciepla i bardzo cenią się obecny mechanizm :) A kiedy mają jakieś problemy to moją się udać do oddziału przy ul. Kopcińskiego i wszystkiego się dowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogrzewam miałem .Koszt ogrzania domu 110 metrów to od dwustu piecdziesiesieciu do trzystu piecdziesieciu złotych miesięcznie zależnie od temperatury na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mial kupuje w workach 50 kilowych więc w kotlowni czysto . (Musialem podzielic bo spam ? :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 777
Najtaniej wychodzi węgiel i miał. Prz wynagrodzeniu przeciętnego Polaka najzwyczajniej nie stac nas na ogrzewanie gazowe. To koszt od 800 do 1000zł miesięcznie. Na węgiel i miał 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepiej byłoby zapytać specjalistów w tej dziedzinie. Masz namiary na sprawdzoną firmę www.firmaszalek.pl, która prowadzi, m.in. sprzedaż rozmaitych systemów ogrzewania. Przejrzyj sobie ich ofertę, myślę, że stamtąd coś wybierzesz. Oni w ogóle chętnie doradzają w kwestii wyboru najlepszego dla danych warunków ogrzewania, więc z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji. Moim rodzicom założyli jakiś czas temu przepływowy podgrzewacz wody. Mówili, że obsługa uprzejma i solidna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już posiada się kocioł najlepiej palić palletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój dom ogrzewam przy pomocy pompy ciepła od www.biawar.com.pl i jest to dobre i opłacalne rozwiązanie, daje naprawdę dużo ciepła przy niskich kosztach eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz już wybierać miedzy olejem a miałem to postaw najlepiej na kotły na pallet. Nie trzeba co chwila chodzić i podkładać bo dzieki ogromnemu zasobnikowi paliwa umożliwia kilkudniową, bezobslugową prace. My kupiliśmy od www.kolton.pl model pelldoux , ale maja tez inne wiec warto zerknąć na ich oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Online Expert
Witam, Marka Junkers posiada szeroki zakres gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur. Dzięki wykorzystaniu ciepła z kondensacji pary wodnej znajdującej się w spalinach, kocioł uzyskuje wysoką efektywność energetyczną, sklasyfikowaną według nowej dyrektywy ErP jako klasa "A". W celu pomocy w doborze odpowiedniego modelu kotła proszę skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów za pośrednictwem strony internetowej www.junkers.pl lub pod numerem infolinii: 801 600 801. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. Pozdrawiam, Konsultant marki Junkers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zamontowaliśmy sobie kocioł z podajnikiem na ekogroszek od www.kolton.pl . Jest bardziej ekologiczny, a przy okazji bardzo prosty w obsłudze , wiec gdy nie ma męża to robie grzeje w domu sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że najlepiej sprawdzają się kotły na ekogroszek. Zakupiłem kocioł i kupuję też opał w http://www.ekogroszekcentrum.com.pl/ . Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zwolennikiem ogrzewania gazowego. Takie ogrzewanie zrobiła mi firma http://kes.net.pl/ i sprawuje się dobrze, jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy kocioł na ekogorszek i jesteśmy z niego zadowoleni, nie kosztuje nas to wiele, jest to wydajna forma ogrzewania. Kocioł kupiliśmy od www.luskar.pl w Krakowie, miał dobrą cenę i opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najbardziej ekonomicznym wyjsciem sa wedlug mnei kotly, do których paliwo opalowe jest bardzo bardzo tanie, w tym temacie śmiało mogę polecic firme www.metalteres.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilaa02
Lepiej jest pomyśleć przyszłościowo i zainwestować w ogrzewanie z głowa. Ja mam grzanie na energie słoneczną i uważam, że to najbardziej ergonomiczna metoda z jakiej można skorzystać. Jak kilka lat temu kupowałam z mężem panele z ozebiomaru to nie byłam przekonana tym pomysłem, ale po pierwszym sezonie grzewczym stwierdziłam, że lepiej nie mogliśmy zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka34

my palimy pelletem - zamawiam na makopellets.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×