Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dazylicious

zmiana z MICROGYNON na YAZ, jak?

Polecane posty

Gość dazylicious

Witam, chce zmienić tabletki z microgynon na yaz. Microgynon mi nie służy i przede wszystkim wysypuje mnie po nim, z dnia na dzień bardziej, dlatego nie chce czekać do końca opakowania. I tak nie biorę w schemacie 21 i przerwa, bo gin mi zalecił nie robić przerw nawet przez kilka miesięcy (endometrioza). Dlatego też zastanawiam się czy jak jestem w połowie paczki to moge po prostu wziąć następnego dnia o tej godzinie yaz zamiast microgynonu i bedzie antykoncepcja zachowana? bo u mnie nie ma "ostatniej tabletki z opakowania" bo i tak biorę ciągiem, a ten microgynon chce jak najszybciej wywalić i zapomnieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze ty masz antykoncepcję tylko i wyłącznie po to, aby zatrzymać na pół roku miesiączkę. Sprawa antykoncepcji jest drugorzędna. Mało tego ciąża jest dla endometriozy lecznicza. Przede wszystkim to ty powinnaś mieć zrobione badania hormonalne dla dobrania tabletek. Ja biorę mycrogynon i jak dla mnie jest świetny. Zmieniłam kiedyś na yasmin, czyli podobne do yaz i się przejechałam. Twój trądzik to pikuś. Jeśli palisz papierosy to z tymi pigułkami 4 generacji trzeba bardzo uważać i bardzo możliwe, że będziesz musiała zostać na 2 generacji. Ja nie palę, a żyły mi po yasmin poszły. Według mnie powinnas iść do gin i powiedzieć co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już brałam yaz i działał na mnie o wiele lepiej, zmieniono mi na microgynon na próbę - czy mi może bóle miesiączkowe zmaleją, ale nie zmalały i antykoncepcja jest 1! miejsce. Także, że mogę brać yaz i toleruję go lepiej to wiem, chodzi mi tylko o to czy mogę zmienić w trakcie opakowania. Po microgynonie mam milion innych objawów, nie tylko trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×