Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania103

Pomóżcie odczytać mi wyniki badać amniopukncji, jestem kompletnie zielona!

Polecane posty

Gość gość
Mania, no to one musza byc dobrze opisane, skoro byly wady. Napewno sa tez zdjecia w powiekszeniu tych niby wad. Moze powinnas z tymi zdjeciami udac do jakiegos innego specjalisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz to juz troche za póżno na konsultacje jak ciąża usunieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, ale w arzie czego to moze pozwac lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozwać to go i teraz moze bo nie zrobił kompletu badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn zrobił ale nie poczekał na wyniki wg autorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, ale moze z USG dokladnie bylo widac wady....nie wierze, ze od tak, sobie lekarz zadecydowal o przerwaniu ciazy. Zwlaszcza Roszkowski, ktory jest specjalista II stopnia. Ma tysiace pacjentek....i niejedno USG widzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno masz zdjęcia z usg plus opis z podpisem elkarza. Pokaż je innemu lekarzowi. Kariotyp moze byc prawidłowy a wady dziecka były rozwojowe a nie genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mania103 i jak tam twoja sytuacja kontaktowałaś sie z kimś w swojej sprawie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam ten wątek i nie wierzę, jak można albo celowo udzielać złych odpowiedzi, albo być kompletnym kretynem i nie wiedzieć co to jest amniopunkcja i co wykrywa. jeden z wpisów: " a czego ty gościu nie rozumiesz ?? amino nie wykrywa tylko wad genetycznych wykrywa tez wady neurorozwojowe i co lekarz widział przepukline mózgowa a amino jej nie wykazała więc... raczej amino nie kłamie a lekarz ma prawo sie pomylić bo jest tylko czlowiekiem a nie bogiem, i powinien mimo wszystko poczekac do wyników " Amniopunkcja NIC NIE WYKRYWA, bo to tylko TECHNIKA POBRANIA MATERIAŁU. To tak jakby powiedzieć, że pobranie krwi coś wykrywa. Autorka miała robiony KARIOTYP. A to badanie wykrywa tylko niektóre wady genetyczne, ogólnie aberracje chromosomowe. Rozszczep może być wadą rozwojową, a takiej żadne badanie genetyczne nie wykryje. Na usg widać było wady płodu, więc one BYŁY. Widocznie albo były to wady rozwojowe, które NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z KARIOTYPEM, albo były to wady genetyczne, ale nie duże, jak aberracja chromosomalna. Było więc wskazanie do terminacji ciąży i tu nie ma co dywagować. Przeraża mnie ogrom debilizmu w internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według tępych dzid z kafe amnio wykrywa nawet trzecią rękę i szósty palec u nogi :O przy okazji podaje wynik IQ płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala87
Witam dziś odebrałam wyniki amniopunkcji Kariotyp prawidlowy 46 XX [ 11 ] czy to oznacza że z dzieckiem wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w stersie

hej wam wszytstkim tez jestem po amninopunkcji i nie rozumiem wynikow

Metoda; prążki GTG

Liczba analizowanych metafaz;15

Rozdzielczość prążkowana wymagana;450-500

Rozdzielczość prążkowana uzyskana;450-500

Wynik wg ISCN 2016; 46XY

Komentarz z badania: Przeprowadzone badanie nie wyklucza zmian w materiale genetycznym postaci mutacji punktowych lub mutacji obejmujących małe fragmenty niewykrywalnych w badaniu cytogenetycznym.

Pomóżcie mi to odczytac co i jak czy jest ok czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wynik prawidlowy w danym zakresie. Chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×