Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania103

Pomóżcie odczytać mi wyniki badać amniopukncji, jestem kompletnie zielona!

Polecane posty

Gość gość
Autorko jak dobrze, że podalas nazwisko lekarza, bo ja teraz do niego napisze i prześle printa twojego wpisu. Zobaczymy co on na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale przepukline mózgowa już tak. a poza tym z rozszczepem wargi można życ nie trzeba od razu usuwać ciązy . wszystko na to wskazuje ze albo autorka zmyśla albo lekarz sie pomylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozszczepu wargi nie ale już przepukline czy rozszczep kręgosłupa tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko powiesz prawdę jak było czy chcesz mieć problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc tak. W 13 tc byłam u swego ginekologa który stwerdził ( mówię tu o wszystkich badaniach jako USG ) iż dziecko ma jakąś narośl na głowce więc skierwał mnie na badania prenatalne nie inwazyjne do Białegostoku gdzie tam miałam robione USG i pani ginekolog stwiedziła iż dziecko ma cyt z badania USG '' głowa - obraz nieprawidłowy , objaw cytryny widoczna przepuklina mózgowo - czołowa po stronie prawej, struktury wewnątrzczaszkowe nieprawidłowe Twatrzoczaszka- widoczny duzy obustronny rozszczep wargi i podniebienia i masywną protuzją szczęki , nerki - struktura hyperechogenna '' , wszystko inne w normie. Ta Pani z Białegostoku , automatycznie skierowała mnie do Warszawy na badania inwazyjne. Podczas badania następnego USG w Warszawie który robił mi dr Roszkowski , stwierdził jeszcze deformacje rączek i nóżek, i bez zastanowienia powiedział ze nie ma co czekać na wyniki amniopunkcji bo zagraża to zdrowiu i memu i dziecka. Wydał mi skierowanie na przerwanie ciązy, półtora miesiąca temu miałam zabieg. Przypominam iż amniopunkcję miałam 29.09.2014 , a dopiero dziś dostałam wyniki. Tak był pobrany wynik do badania histopatologicznego który mam odebrać 16 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Roszkowski jest dobrym specjalista. Jesli zlecil przerwanie ciazy, to napewno byly ku temu wskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrym ? Skoro nie kazał czekać na wyniki amniopunkcji ? A stwierdził wady dziecka nieuleczalne ? A co do czego wyszło z badań które podałam że było wszystko w porządku! :( chyba jakiś żart !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyniki takich badan powinny byc od razu na drugi dzien a nie po 2 mcach- chore to czekają na ostatnią chwile zamiast od razu zabrac sie za analize

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli usunelas ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, bo te wady nie musiały wplywac na kariotyp dziecka. Moze one nie były genetyczne a rozwojowe? Wątpię, ze tylu lekarzy widziaoby nieprawidłowości jesli by ich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdtowa ciążę o jeju ale mi przykro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale lekarze sa ludzmi i moga się mylić , moze gdyby poczekali do tych wyników amino to by sie zastanowili lepiej i robili kolejne badania a nie podejmowac pochopne decyzje . to sa tylko ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialo wady, ale nie GENETYCZNE!!!! Boze, czego wy nie rozumiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czego ty gościu nie rozumiesz ?? amino nie wykrywa tylko wad genetycznych wykrywa tez wady neurorozwojowe i co lekarz widział przepukline mózgowa a amino jej nie wykazała więc... raczej amino nie kłamie a lekarz ma prawo sie pomylić bo jest tylko czlowiekiem a nie bogiem, i powinien mimo wszystko poczekac do wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się. Amnio nie potwierdziło przepukliny. A roszczep wargi nie jest wskazaniem do terminacji! Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego nie rozumiem przecież to specjalista.. do tej pory nie pogodzilam się ze stratą dziecka, wmawiali mi że by cierpiało i urodziłoby się martwę każdy lekarz tak mówił i w Białymstoku i w Warszawie. A teraz na myśl że malenstwo było zdrowe nie chce mi się zyć ! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja jestem po terminacji ciąży ( 22 t.c). W usg było widać wady dziecka jednak nigdy nie usłyszałam, że trzeba przerwać ciążę przed otrzymaniem wszystkich wyników. Amnio miałam wykonane w 14 tc. Z usg wychodziło podejrzenie Z. Patau wraz z współistniejącymi wadami. Jednak lekarz, zgodnie z prawem, czekał na wszystkie wyniki badań i dopiero wtedy podjął decyzję o terminacji. Po wyniku okazało sie, że dziecko ma z. Patau wraz z wadą serca, wadami twarzoczaszki, wytrzewienie jelit, przepuklinę kręgosłupa. Dziecko nie miało szans na przeżycie porodu, było duże prawdopodobieństwo, że umrze jeszcze przed terminacją jednak lekarz czekał na wszystkie wyniki badań. A lekarzem tym był dr. Roszkowski, który decyzji o przerwaniu ciąży nie podejmuje na podstawie badania usg tylko zawsze musi mieć komplet badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wez sobie poczytaj o znieksztalconych plodach, a mimo to prawidlowym kariotypie. Macisz dziewczynie w glowie dla wlasniej uciechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania- nie bardzo rozumiem, u mnie po porodzie przedwczesnym od razu ciałko poszło na badania hist-pat, wyniki odebrałam po miesiącu z przeprosinami że tak długo to trwało, nie bardzo rozumiem jaki "wycinek" u Ciebie do tego badania pobierano i jakim cudem to aż tyle trwa? Amniopunkcja może potwierdzić różne wady genetyczne, ale takie wady jak rozszczep kręgosłupa czy twarz (wargi, podniebienia) badanie hist-pat pokazuje w całości, nie bardzo rozumiem więc jakie badania Ci robią i dlaczego tyle to trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To coś tu jest nie tak ? Dr, Roszkowski podchodzi inaczej do pacjentów ? . Byłam 29.09.2014 u Roszkowskiego badanie trwało podnad 30 min. Po tym czasie stwierdził iż dziecko jest i bedzie nie uleczalnie chore, na litość boską , stwierdził to z usg. Owszem zlecił mi amnio , pobrał płyny i stwierdził piszę po raz kolejny iż nie ma na co czekać na wyniki ponieważ dziecko może umrzeć nawet w łonie. Wtedy skierował mnie na przerwanie , ciąze przerwaną miałam w 17 tc. To jest do cholery chore ! nie rozumiem tego ! ;( a wyniki dostałam dopiero dziś !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz prosze kto robil badanie w Bialymstoku i w jakiej placowce? Z wynikow amniopunkcji wychodzi na to, ze dziecko bylo zdrowe. Z tych wad co podalas amnio nie wykrywa jedynie tych wad raczek i nozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terminację miałam 15.10.2014 , na karcie wypisu piszę tak : Materiał przesłano do badania histopatologicznego. 1. Zgłosić się po wynik sekcji za 3 miesiące w poradni przyszpitalnej . Nie wiem dlaczego tak długo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro skierował cie na przerwanie ciazy to po co zlecał amino?? w koncu nie czekając na jego wynik, gdzie tu sens i logika ?? skoro zlecam badanie to czekam na wynik a potem podejmuje decyzje a zlecajac badanie i przerywajac ciąże bez wyników to jakies nielogiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania, jesli kilku lekarzy wykrylo wady juz na USG to widocznie tak bylo. Poczekaj na wyniki badania patomorfologiczne i zobaczysz, ze napewno potwierdzi liczne wady rozwojowe u płodu. To ze kariotyp byl prawdlowy, to nie znaczy, ze nie bylo wad. Prosze cie nie sluchaj jakis dewotek, zadnych sensacj. Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania Powiem ci teraz brutalnie. Lekarz dokonał ABORCJI i zrobił to niezgodnie z prawem i ustawą. To nie była terminacja, bo żeby za taką uznać potrzebne są WSZYSTKIE wyniki badań ( usg, test pappa, amniopunkcja), a dopiero później pacjentkę kieruje się do szpitala. na wywołanie porodu. Wiem, bo sama to przeszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ale wyniki amnio nie wykazały wad cewy nerwowej jaką jest ( "Elektroforeza izoenzymów acetylocholinesterazy wykazała obecność jednego prążka - norma."), a lekarz w usg je widział? Nie uważasz, że to dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania- więc nie gryź się na razie tylko poczekaj jeszcze do wyniku badania hist-pat, najwyżej dowiedz się czy wcześniej nie będzie ich można odebrać, faktycznie długo. To badanie wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mania nawet jezeli to prawda co piszesz i nawet jezeli badanie plodu wykaże wady to ja bym tego tak nie zostawiła, mimo wszystko lekarz powinien był poczekac na wszystkie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania, a masz zdjecia plodu z USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×