Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

gdzie zgłosić zaniedbanie dzieci

Polecane posty

Gość gość
Niby jesteś bardziej lotna od ogółu społeczeństwa - ale nie jesteś w stanie poprawnie napisać postu :D Ortografia i interpunkcja u Ciebie nie istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie interpunkcji - tu sie moge zgodzic, pisze szybko i nieraz nie nacisnie mi sie kropka, przecinek, ba, nieraz jakas litera. Ale ortografia?? Chyba kpisz. Wiem, ze chcesz tu i teraz koniecznie mnie skompromitowac :D ale nie sadze by mialo ci sie to udac. No i jak w koncu z ta ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
chyba do szkoły tudzież przedszkola tych dzieci ,te instytucje wysyłają wtedy wniosek do sądu rodzinnego o wgląd sytuacje rodzinną wychowanka.Z mopsem to nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Miałem na myśli ironię. A później wyjaśniłem, na czym polega tłumaczenie tego powiedzenia. Bo jak widać - Ty taka lotna od więkoszości społeczeńśtwa - nie rozumiesz jego znaczenia... Więc specjalnie dla Ciebie Kinderko - dałem tłumaczenie :D Ale widzę, że marny mój trud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
jeszcze pomyślałam że warto by porozmawiać z dzielnicowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczynianie zdania od małej litery jest błędem ortograficznym. Nie widziałaś tego Pani Lotna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejny błąd - formy grzecznościowe piszemy z wielkich liter. Doucz się Pani Lotna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćówa
Oj gościu od Afisza - coraz bardziej Cię lubię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och, pewnie juz sie ucieszyles, ze znalazles blad, panie Detektywie! a znasz zasady panujace na czatach? :D pudlo, szukaj dalej :D i okresl sie wreszcie, jak to z tym afiszem bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
formy grzecznosciowe piszemy z wielkich liter - owszem, ale gdy chcemy okazac komus szacunek. Chyba rozumiesz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani (Nie)Lotna! Pisanie z błędami ortograficznymi tłumaczysz zasadami forum? :D :D :D Poległaś na całej linii :D :D :D Proszę - nie kompromituj się. A! I poczytaj ze zrozumieniem moje posty. Skup się na rzeczach ważnych. Wyjaśniłem Ci odnośnie ironii. Ale Pani (Nie)Lotna chyba jednak nie potrafi czytać ze zrozumieniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ Pani (Nie)Lotna - szacunek u Pani jest terminem obcym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćówa
Afisz - jesteś The Best! Zostaję Twoją Fanką! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy normalni jestescie? Wchodzę na temat gdzie zgłosić zaniedbane dzieci i nic tu nie ma na temat, nudzi sie Wam czy co? Tylko sie kłocicie, dobranocka już była proszę do łóżek dzieci !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrej Nocki Państwu życzę! Bez odbioru. Ten od Afisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj drogi, musze cie zmartwic (lub tez, w ramach wyjatku - Cie) - jesli miales na mysli ironie, czyli znieksztalcone znaczenie przytoczonego powiedzenia, po co w takim razie w nastepnym poscie udowadniales wszem i wobec, ze miales na mysli slownikowa definicje (nie ironiczna) ?? Nie sadzisz, ze troche sie pogubiles? Piszesz o kompromitacji - zapewne czesc kafeteriuszy slusznie zauwazy, ze nie jestes konsekwentny w swoich wypowiedziach i ze starajac sie za wszelka cene osmieszyc rozmowce, stosujesz irytujace, protekcjonalne zwroty majace w oczach sredniointeligentnych podczytywaczy umniejszyc wartosc (i slusznosc) moich wypowiedzi. Tu musze ci oddac honor - niezlym jestes psychologiem, wiesz jak sprawiac wrazenie majacego racje...ale to tylko wrazenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Afisz sam sobie pisze pochwały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdziele,dziewczyna miala dobre checi a tu ja zjechano,a potem nie dziwota ze jak ktos cos widzi to nie zglasza a potem tragedia i placz.co w tym dziwnego,ze sie boi?jestescie nienormalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co, jesli w tym domu rzeczywiscie dzieje sie zle to macie na sumieniu te dzieci za to ze zwyzywaliscie te dziewczyne co to chciala zglosic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tej sytuacji trzeba zadziałac kompleksowo. Policja, szkoła, MOPR, MOPS, Centrum Interwencji kryzysowej jesli jest. Wygoogoluj wszytskie możliwe ośrodki w okolicy (miejscowe, powiatowe, wojewódzkie). powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgłaszać takie rzeczy trzeba ale to syzyfowa robota :O Pracuję w świetlicy socjoterapeutycznej i mimo stałego kontaktu ze szkołą, mopsem czy kuratorem ciężko jest mi zwykle coś takiego zgłosić. A już żeby ktoś się zajął tym na poważnie to musi wydarzyć się cud. Mam u siebie w grupie dziecko mieszkające w warunkach tragicznych( dwa pokoje a w nich: dziadek, babcia, ciocia, dwóch wujków, mama w ciąży i jej aktualni mężczyźni oraz trójka dzieci). Dziecko jest brudne, śmierdzące, zaniedbane, często głodne. Do tego mamy sygnały, ze może być molestowane seksualnie. Zgłaszałam to do pedagoga szkolnego, opiekuna rodziny, kuratora i policję. Sprawa ciągnie się już rok a w tej rodzinie NIC się nie zmieniło. JEdyne co udało mi się osiągnąć to wieczne wizyty na komendzie i wyżej wymienionych osób. Serce pęka jak się patrzy na to dziecko i jego rodzeństwo. Ale cóż można więcej zrobić? Autorko- powinnaś zgłosić to co widzisz ale nie liczyłabym na to, ze coś się tam zmieni. Już przestałam wierzyć w cuda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie zgłosic na matkę która jeszcze nie ma rozwodu a trzyma u siebie własnego kuzyna i z nim przy dziecku uprawia..wiadomo co...dostaje 500+ a przeznacza nie na dziecko tylko swoje biby.....czy to normalne,ze z wlasnym kuzynem? w obecności dziecka? gdzie to zgłoscić niech ktoś przyjrzy sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To napisz maila do większego oddziału mops blisko waszej wsi,opisz sytuację i wyjaśnij dlaczego chcesz pozostać anonimowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem tyle ze chodzi o zaniedbane zwierzęta i wierzcie mi nie jest to prosta sprawa gdy się mieszka na wiosce.Co drugi sąsiad jest rodzinom dla tej rodziny od tych biednych zwierząt .W urzędzie gminy tez maja swoich.... Jeden sąsiad kiedyś zgłosił ze szambo sąsiada leci po drodze później miał kontrolę czym pali czy śmieci segreguje i takie p*****ly typu przegląd komina o kontrola drogowych nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Ani MOPS ani dyrekcje szkol nie kiwna palcem bo sa procedury w tyle maja ze niektore z tych dzieciakow sa na skraju wytrzymalosci psychicznej ! W tych urzedach pracuja roboty nie ludzie schemat jak na poczcie : pieczatka....wyslac....pieczatka...cholera wrocilo....pieczatka awizo....cholera nie dotarlo ....pieczatka....zwrot niemozliwy zrodlo problemu sie samo unicestwilo....taki system egoistyczny sami stworzylismy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×