Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kiedy wasze dzieci zaczęły korzystać z kibelka? mój ma prawie 5 lat i mam dość..

Polecane posty

Gość gość

Mój syn w styczniu skończy 5 lat i nadal korzysta z nocnika. mam dość, prośby, groźby i tłumaczenia nic nie dają - nie chce sie rozstać z nocnikiem, na kibel się nie załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To.nie chodzi do przedszkola? Corka siadaka na kibelek jak miala 2 l bez tego do przedszkola b jej nie przyjeli. Dziwne zeby 5l sikal do nocnika:// moze jeszcze na siedzaco:)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiś niedorobiony ten twój syn :O....a co dziwnego jest w sikaniu na siedząco?..od małego tak powinno sie uczyc dziecko zeby na starość na lał na stojąco,żeby wszystkiego nie opryskiwał (kibelka,podłogi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby na starość nie lał na stojąco*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczy sie sikac na siedzaco male dzieci ale 5l chlopak juz dawno powinien na stojaco sikac! Twoj maz tez na siedzaco sika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście ze mój mąż sika na siedząco,przynajmniem mam czysto w łazience...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzykami i groźbami nic nie zdziałasz. A nie możesz po prostu zabrać nocnik ? Będzie wtedy skazany na kibel. Mój mało co załatwiał się na nocnik.Wolał się przerzucić na kibelek jak mama i tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn chodzi do prywatnego przedszkola i tam są też nocniki. w przedszkolu nie widzą w tym problemu. tak, syn sika na siedząco, mąż też jak korzysta w domu z wc to robi to NA SIEDZĄCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za kretynka sie przyczepila do tego sikania na stojaco. Czy jak facet robi to siedzac na kiblu to znaczy ze zle sika, a moze mu sie tylko wydaje ze sika a tak naprawde nic nie robi. Kazdy mezczyzna leje jak chce, jeden na siedzaco a drugi na stojaco. Moj maz siada na kibelku i leje bo mu tak wygodnie to raz, a dwa klozet jest czysty a nie olany na desce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pójściem do przedszkola - niecałe 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maz tez sika na siedzaco i syna na pewno tez bede tak uczyla. przynajmniej nie mam problemu z sikami dookola. nawet jak ktos wyciera je po sobie i tak by mnie to odpychalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż od dawna sika na siedząco! w moim domu nie ma innej opcji. Po tym jak mu pokazałam żółtą szmatę od jego sików (po przetarciu ścian i podłogi w okół kibla) to od razu się przestawił, bo zagroziłam przy okazji, że sam będzie to regularnie wycierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój miał 3 lata jak do muszli robił, kupiłam mu nakładke i stopien zeby było mu wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy z tymi grozbami macie a potem się dziwicie, ja też miałam problem ale syn zaczął robić w wieku 3 lat ale z tego powodu że jest alergikiem pokarmowym i musiałam kupsko widzieć dlatego nocnik był tak długo ale potem WC i do tej pory. Syn sam idzie,wytrze tylek i umyje rece ale to normalne dla większości dzieci 5 letnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym się syn interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córkilepsze
Dziewczynki sa lepsze bo już 4latnie nie dość że się wytrą to jeszcze muszlę klozetową umyją po sobie jak się zabrudzi i użyją odświeżacza i klapę opuszczą i rączki umyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja chce coś wskórać to przede wszystkim obiecuję nagrodę. Z toaletą też tak było. Jak będziesz korzystała z muszli i zobaczę że przez dłuższy czas będziesz sobie radziła dobrze i będziemy mogły wyrzucić nocnik to kupę ci to o czym tak marzysz. Oczywiście tą metodę nagród stosuję konsekwentnie od zawsze i dziecko wie że żartów nie ma. Natomiast jeśli to nie działa to grożę że zabiorę ulubioną zabawkę i daję czas na wykonanie zadania . Jeśli wykona nagradzam tak czy siak-jeśli nie zabieram. Potem grożę że zabiorę następną itd. Przychodzi czas kiedy dziecko wie że nie ma przelewek i naprawdę jest grzeczne i ma silna motywację by być jak najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka wyraźnie napisała - prośby, groźby i tłumaczenia. ale wy widzicie tylko groźby :O może spróbuj po prostu schować nocnik - będzie musiał się nauczyć i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, dużo tłumaczenia, odgrywania scenek, nauki przez zabawę - wiem,że to może wydawać się śmieszne jeśli chodzi o naukę korzystania z toalety, ale chyba najbardziej trafia do dzieci. U mojej małej jeszcze pomogły nakładki na sedes dla dzieci, takie jak tu sa na stronie w "akcesoriach dla dzieci" - http://www.toyka.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maz ma 36 lat i też sika na siedzaco,naszczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, serio Wasi mężowie sikają na siedząco? Już całkiem zniewieścieli? :O mój mąż jak i 4 letni syn na stojąco a kibelek zawsze czysty. Serio każecie mężom sikać na siedząco? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyznacznikiem meskosci jest sikanie na siedzaco :D Poza tym piszac - prosba i grozba autorka miala zapewne na mysli , ze wszelkich sposobow probowala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn 4 letni i mąż sikają na stojąco i deska zawsze sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Groźby ? I jeszcze dziwisz się ze nie korzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj mąż tez sika na siedząco i chwała mu za to. Swoją męskość pokazuje gdzie indziej a nie w kiblu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×