Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość goscniezdecydowany

budowa domu

Polecane posty

Gość Asiaa

Jak dla mnie dom zawsze wygrywa z mieszkaniem! My już na szczęście, od jakiegoś czasu, możemy cieszyć sie własnymi 4 ścianami ale nie było łatwo- budowa to prawdziwy "pożeracz pieniędzy", choć i tak sporo robiliśmy własnymi siłami. I tutaj bardzo przydatny okazał nam sie agregat, mąż zamówił kruzera, który świetnie zniósł trudy budowy i jest z nami do teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martenia

No właśnie my też biliśmy się z myślami, czy mieszkanie, czy jednak rzucać się na głęboką wodę i budować dom. Postawiliśmy na to drugie, staramy się szukać oszczędności, dlatego jeśli chodzi o fundamenty, znaleźliśmy betoniarnię Cembet (okolice Krakowa), mają świetne ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek

Jak potrzebne rusztowanie to zdecydowanie najlepsze sa te od Novarent z Poznania. Jakość pierwsza klasa no i ceny mają dobre. W grę u nich wchodzi wynajem lub sprzedaż. Na bank będziecie zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiara

Nie jest to na pewno tania inwestycja, ale mając swój dom, inaczej już się żyje. My korzystaliśmy z pomocy firmy JW Budownictwo. Na ich stronie podane są różne projekty domów, minimalne koszty oraz projekty jak wyglądają w środku. Myślę, że warto do nich zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie wybudujesz za 100tys domu. u nas zamknięcie stanu surowego to 160tys. wykończeniówka drugie tyle, trzecie tyle ogrodzenie, działka, taras, altana i inne rzeczy na które nie starczyło kasy. dom o powierzchni 130m parter + poddasze użytkowe (nie tknięte jeszcze). same przyłącza, geodeci (w zależności czy szambo, czy podłaczenie do sieci, projekty) to na dzień dobry kilkadziesiąt tysięcy. nie szalałam z wykończeniówką z najwyższej półki - tam gdzie zaoszczędziłam, po krótkim czasie musiałam wymieniać - także najczęściej niestety niska cena idzie w parze z niską jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

130m2 u nas pod klucz wyszło 550tys zł. Na wiosnę czekają nas jeszcze ogrodzenie i brama, taras, wiata i wyrównanie ogródka wraz z prowadzeniem trawy więc około 15 tyś jeszcze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna33
Dnia 16.12.2019 o 21:58, Gość Gość napisał:

Na wiosnę czekają nas jeszcze ogrodzenie i brama, taras, wiata i wyrównanie ogródka wraz z prowadzeniem trawy więc około 15 tyś jeszcze 🙂

Ogrodzenie to inwestycja na wiele lat więc powinno być uniwersalne trwałe a do tego wyglądać. Ja mam ogrodzenie modułowe joniec i jestem zadowolona. Nie wymaga jakieś szczególnej pielęgnacji, konserwacji itp. Słowem nie straszne deszcz, mróz, czy upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goslik

Gdybys szukal do bramy czegos naprawde ekstra jakosci to polecam zainteresowac sie napedami maxgate - cicha praca, pelna plynnosc ruchu, szeroka regulacja ustawien. Moim zdaniem nie ma co wybierac najtanszych rozwiazan jesli maja byc na lata. Oczywiscie wszystko objete gwarancja dystrybutora JB partner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×