Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość goscniezdecydowany

budowa domu

Polecane posty

Gość goscniezdecydowany

Witam drogie Panie, chciałabym się zapytac was jakie sa koszty budowy domu ?? wielkośc ok. 130m2 dwupiętrowy, działkę mamy i nie wiemy czy dom nie jest taką studnią bez dna.... Moja mama kłóci się że chyba zwariowaliśmy kupując mieszkanie w blokach mając plac i twierdzi że taki dom z dachem, oknami drzwiami to 100 tyś, a ja uważam że dużo dużo więcej, i te formalności!! proszę powiedzcie ile was kosztowały wasze domy? i czy faktycznie warto? żałujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My budujemy piętrowy 180 m, stan surowy zamknięty to koszt ok 160 tys zl, budowany metodą gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps. Sam poczatek to koszta, przyłączenia, projekt domu, adaptacja, w zależności od miejsca zamieszkania jakies ok 10000-15000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniezdecydowany
a co to znaczy metodą gospodarcza?? na jakiem etapie jestes?? i czy dużo było "niespodzianek" ?? mówisz doprowadzenie do porządku, czyli juz zrobienie tych betonowych fundamentów czy tylko połączenia?? ile taki dom sie buduje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metoda gospodarcza oznacza, że nie wynajmujesz firmy ktora sama prowadzi Ci budowe od a do zet, tylko sama szukasz materiałów jak najtaniej co nie znaczy ze gorzej. My sami szukamy materiał, mamy jedynie murarzy. Co można zrobić samemu robi mój mąż z ojcem. Obecnie budujemy piętro. Koszt wykopania fundamentów, zalania, ocieplenie wynioslo nas to ok. 30 000 zl. Pierwsze koszty to koszty przylaczen wody, pradu, gazu o ile ich nie masz na działce. Później koszt projektu gotowego plus adaptacja, lub projekt indywidualny dla klienta wraz z adaptacja, nadzorowaniem budowy-kierownik budowy. To jak szybko stanie dom w duzej kierze zalezy od kasy i od pogody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My dom 97 metrów, metodą gospodarczą surowy otwarty z dachem 40 tys. Ale to same papiery i materiały, majstry zero, bo rodzina budowała, zamiast spłaty. :-) Najtanszy etap za nami, bo instalacje i wykończenie najdroższe, a zwłaszcza instalacje, bo tu bez fachowca się nie odbędzie. Na szczęście wszystkie media mamy bezpośrednio z działki, wiec nie trzeba że od sąsiada czy przez drogę, bo to zdraża wszystko. I ekipa, gdybyś nie budowała gospodarczym, to drugie 40 tys. My to rozlozylismy w czasie, bo prawie rok załatwianie papierów, więc tu papiery, a tu kupowalismy juz materiały przez zimę i było nam latwiej tak na raty kupować. Do budowy już wszystko było, wiec poszło szybko. Surowy dom dobrze, żeby postał trochę, a poza tym nie mamy kasy na razie dalej, wiec dom stoi, a my kombinujemy kasę, żeby kończyć od wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/avocado_termo/16927/opis Taki mamy projekt :-) Wygodny, ale też Ci szczerze powiem, że bryła nie jest moim ideałem, jednak njabrdziej zależy nam, żeby iść na swoje, a trzeba mierzyć silny na zamiary. Na inny by nas nie było stać po prostu, mialo być prosto, tanio i funkcjonalnie i żeby nie był za drogi w utrzymaniu. A chyba przestronniejszy taki domek i bardziej intymny niż mieszkanie? A jak macie działkę, to duży plus dla Was i nawet jak Wam ekipa zbuduje, to chyba drożej niż mieszkanie nie wyjdzie. Nie orientuje się w cenach mieszkań kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, my budowalismy dom o podobnej powierzchni, taki typowy plaski z tarasem i poddaszem mieszkalnym, w sumie 2 lazienki, 5pokoi(2na poddaszu) salon z kominkiem, kuchnia, dom budowany przez jedna firme, z ktorej bylismy bardzo zadowoleni, koszt tak do zamieszkania to ok 350tys, niestety wykonczeniowka to ok 2/3 kosztow budowy, a nie stoswalismy najdrozszych rozwiazan, dom pd wawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje wam za odpowiedz. Jesli chodzi o pomoc rodziny do budowy to niestety średnio, nie chodzi o chęci ale o czas... Jeśli chodzi o wykończenia to raczej nie spieszylibyśmy się od razu żeby wszystko zrobic, najważniejsze żeby postawic dom. Troche przerażaja mnie formalności i niepokoi mnie fakt iż nie mam pojęcia od czego zacząć. Jestem mieszczuchem i całe zycie mieszkałam w blokach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 19 24
Autorko-postawic dom to jest najlatwiej, trzeba mierzyc sily na zamiary, w naszej okolicy jest sporo takich niedokonczonych domow,c juz stoja po nawet i 10lat bo ludzie mysla, ze jak sie juz postawi to jakos sie i wykonczy, a to wcale nie prawda, wykonczeniowka, odbiory gazowe, elektryczne itp to ogromne koszty, ja znow cale zycie mieszkalam w domu i jestem zwolnniczka domow, ale musisz sobie wszystko dokladnie przemyslec, odpowiednia dokumentacja tez jest super wazna, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja buduje dom 140 metrów, stan surowy to 120 tyś. To zależy ile masz okien, czy są okna dachowe, czy dach kryjesz blachą czy dachówką. U mnie najdroższy był dach z dachówki i 6 okien dachowych. Okna w domu mamy najwyższej jakości. Można wybudować tanim kosztem ale my wyszliśmy z założenia, że już okien ani dachu nie będziemy zmienić stąd wszystko z najwyższej półki. Gwarancja na dachówkę 50 lat i jaki jest efekt nie w porównaniu do blachodachowki. Dom inaczej się prezentuje. Stan surowy zamknięty wybudowalismy za własne oszczędności a wewnątrz kasa będzie jak mieszkanie sprzedamy. Juz się tym moim domkiem cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość od domu 97
My za bardzo na formalnościach też się nie znamy, ale wszystko załatwia geodeta. Kosztowało nas to 5 tys plus koszt projektu i nic nas nie obchodziło. On dzwoni i melduje co załatwione i kiedy trzeba być na działce bo cos tam wytyczają czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem ci autorko, że ja się lepiej znam na budowie domu niż mój mąż, który zawsze wszystkich fachowców do mnie wysyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo właśnie jeszcze koszty geodety. Jesli zamierzasz cos budować to przygotuj się ze zebranie potrzebnych dokumentów zajmie przynajmniej pół roku plus czas na wydanie pozwolenia (ustawowo do 65 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom 130 metrów wybudowaliśmy za 300 000 łącznie z ogrodzeniem i urządzeniem ogrodu, urządzeniem w środku. Wsystko takie średnie cenowo, nie najtańsze ale też nie z najwyższej pólki. Nie ma sensu patrzeć na stan surowy, bo potem wykończenie to x 2, dlatego stoją niewykończone domu przez 10 lat. Według mnie jak się nie ma na wszystko i nie bierze kredytu, to lepiej kupić mieszkanie w bloku i spokojnie organizować resztę kasy. Dopiero potem budować i sprzedać mieszkanie na wykończenie. Nam wszystko to zajęło 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o ogrodzenie to warto je pomalować proszkowo (http://www.decor.szczecin.pl/). Szczególnie jesli jest stalowe, bo wtedy fosforanowanie przed malowaniem dodatkowo pomaga przed powstrzymywaniem rdzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość górska
Teraz w MG Projekt jest "Wielka Świąteczna Promocja". Można dostać rabat 100 zł na projekt oraz pakiet dodatków o wartości 800 zł. Nie ma co się zastanawiać! Trzeba zamawiać, bo można sporo zaoszczędzić! Tutaj są szczegóły promocji http://www.mgprojekt.com.pl/wielka-promocja-swiateczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400 tyś no bez jaj?? chyba najdroższymi materiałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama za przeproszeniem z choinki się urwała, bo kwota 100 tys jest śmieszna. Sama widzisz, że więcej wychodzi na stan surowy zamknięty - a to jest ta najtańsza część budowy, wykończeniówka jest najdroższa. Do tego mała rada - w miarę możliwości poszukajcie projektu domu jednopiętrowego, 130 metrów w domu to naprawdę mało, i szkoda odejmować sobie parenaście m2 powierzchni na schody. w parterowym miałabyś dodatkowo jeden duży pokój. No i jeszcze jedno - piętro generuje sporo kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwarta bryła ma jednak swoje zalety jesli chodzi o oszczędnośc energii i miejsca na działce, poza tym parterowy dom to wiekszy dach i to jest koszt - pytanie jakie koszty dodatkowe generuje pietro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinta
Co myślicie o takich schodach http://www.schodyjaszczuk.pl/ . Schody z prawdziwego drewna z pewnością będą służyły przez lata. Firmę polecono mi na forum i uważam, że schody mają naprawdę piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam polecam ekipę, która budowała nasz dom. www.facebook.com/pages/%C5%9Amigielskibudowni ctwo/200506346638807?sk=info&amp ;tab=page_info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irka31
Koszt budowy domu obliczysz sobie sama na tej stronce - http://kb.pl/budowa/ Mi wyszło trochę ponad 300 tysięcy i generalnie policzyłam bez problemu :) Teraz już szukamy wykonawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrej jakości drewno konstrukcyjne też penie sie przyda do wielu spraw, ze swojej strony myślę,że tu warto podjechać i zaopatrzyć się w materiały - http://www.ecowoodpolska.pl , pewnie,że budowac, własnoręcznie wybudowany domek, to powód do dumy dla wielu ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego jeszcze trzeba doliczyć geodetę, któy jest potrzebny na wielu etapach. Ja współpracowałam z inżynierem Bezdzietnym (http://www.geomapgeodezja.pl/), bardzo miła współpraca. Rzetelny specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
To wcale nie musi być dużo więcej jeśli robisz robotę samemu tutaj masz wszystko ładnie rozpisane (mniej więcej) - http://www.budowadomu24h.pl/kosztorys-budowy-domu.html z tym, że ta kwota podana tutaj nie uwzględnia robocizny. Więc trzeba na to wziąć poprawkę. Z drugiej strony nawet jak weźmiesz ekipę to stan surowy zamknięty to coś koło 150 tys. więc się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×