Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

poproszę o porady od pań domu na temat sprzątania,gotowania prania i tak dalej

Polecane posty

Gość gość

właśnie przeszłam na swoje i mam problem z utrzymaniem porządku zwłaszcza w szafach, nie bardzo wiem jakich środków używać do mycia podłogi i prania, mieszkałam w domu dziecka więc naprawdę zielona jestem, ostatnio jak zrobiłam pranie to spódnica jak dla barbie wyszła . proszę tylko o poważne praktyczne porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehehe, a masz sprzęty do sprzątania? Właściwie to wystarczy CI do sprzątania: chemia: jeden porządny płyn uniwersalny + jakieś mleczko do czyszczenia + płyn do paneli (jak masz), płyn do mycia szyb + coś ala domestos żeby raz na jakiś czas odkazić kibel (ja co jakiś czas myję nim też wannę i zlew ;)). sprzęty: mop, wiadro, odkurzacz, gąbki, szmatki, jakieś małe wiaderko do rozcieńczania płynu + ręczniki papierowe dla wygody, rękawiczki. Najpierw odkurzasz porządnie w domu, potem nalewasz sobie do wiaderka ciepłej wody + płyn uniwersalny do mycia i jedziesz nim prawie wszystko: parapety, blaty, łazienkę, tam gdzie zabrudzenia są poważniejsze użyj sobie mleczka - zostaw trochę i zmyj. Ja robię tak że myję nową gąbką wszystko od powierzchni, które powinny być najbardziej czyste, jak np blaty w kuchni, a kończę na łazience. Ostatnia jest toaleta - po przeszorowaniu toalety - wyrzucam gąbkę :). Kiedy wycierasz meble z kurzu najlepiej przetrzyj suchym ręcznikiem. Na końcu myjesz podłogę mopem i płynem uniwersalnym - płytki, płynem do paneli - panele. W wiadrze oczywiście ciepła woda. Do takiego przecierania na szybko najlepiej wykorzystaj sobie butelkę po płynie do mycia szyb z "psikaczem". Nalej do niej wody z płynem uniwersalnym i jak coś się zabrudzi - popsikaj i zetrzyj ręcznikiem papierowym. To takie sprzątania, jak krowie na rowie, w moim wydaniu. Każdy ma oczywiście swój sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pranie - czytaj metki. Ręczniki i pościel możesz prać w 60 stopniach, resztę rzeczy najlepiej dla pewności w 40 stopniach. Dziel rzeczy na : a) ręczniki, pościel + ewentualnie jasna bawełniana bielizna b) jasne rzeczy c) ciemne rzeczy i jeansy Najlepiej używaj płynu do prania bo proszki brudzą pralkę i czasami osadzają się na ubraniach. Gotowanie - próbuj robić tak, żeby zawsze w Twoich obiadach było jakieś białko (http://diety.wieszjak.polki.pl/tabele/225445,Tabela-produktow-wysokobialkowych.html), węglowodany, czyli ryż, makaron, ziemniaki, kasza, no i warzywka. Oczywiście są różne teorie ale ta zasada jest chyba najłatwiejsza. Musisz protestować przepisy. Wpisz np. makaron, pierś z kurczaka, marchewka - wyszukaj przepis i gotuj. Jak nie wyjdzie - trudno, jak wyjdzie - zapisz dokładnie jak to zrobiłaś i powtarzaj to danie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z szafą Ci nie pomogę bo sama mam burdel ;). Jedyna rada - jak masz możliwość to jak najwięcej rzeczy wieszaj na wieszakach, bo układa się trudniej. Ale jak już układasz w szufladach to zawsze tym "ładniejszym" bokiem do przodu i przejedź kilka razy dłońmi, żeby się spłaszczyło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety nie mam odkurzacza ani zmywarki,nawet żelazka nie mam. pralka jest ale starszego typu. i instrukcja po niemiecku narazie nie stać mnie na inne sprzęty ale mam wiadro i mopa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to miotła ;), a nazwę pralki spróbuj wpisać w google, powinna gdzieś być instrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:27 dziękuję czegoś takiego potrzebowałam a nie "wygoogluj sobie" :D jutro wolna sobota to wielkie sprzątanie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już opanowałam ale pierwsze pranie było na gotowanie ustawione :D wszystko sie pokurczyło. miotła jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o gotowaniem, problemem są braki w szafkach, jedna patelnia, 2 garnki, dostałam od koleżanki mikser, a piekarnika boje sie dotknąc. czym najlepiej umyć piekarnik? ale taki zapuszczony przez poprzednich lokatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 patelnia i 2 garnki na początek wystarczą. A piekarnik najlepiej najpierw pozmiataj zmiotką (własnie, zmiotkę i szufelkę masz? :)) a potem możesz go wyszorować mleczkiem, zostawić na trochę, doszorować do końca a potem bardzo dokładnie spłukać (zmyć wiele razy wilgotną szmatką). Jak dobrze go nie spłuczesz to będzie potem śmierdział :). Tylko go nie zalewaj za bardzo bo się zepsuje. Mieszkasz w dużym mieście? W Pepco jest bardzo dużo bardzo tanich sprzętów domowych, możesz się tam doposażyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak mam szczotke i szufelke i szmatek dużo :) ale ten piekarnik chyba muszę szorować jakimś druciakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtajge h
Nie szorruj druciakiem, bo zedrzesz powloke i zniszczysz piekarnik. Namocz i odczekaj a najlepiej kup Tytan do grilli i szyb kominkowych, jest genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak potem usunę zapach tego detergentu? z lodówki dlugo nie mogłąm wywabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia03030303
potem posypiesz sola, wlaczysz na maxa i po 20 minutach nagrzewania wylaczysz, najlepiej przez szmatke wetrzesz ta sol jeszcze w caly piekarnik i wymieciesz zmiotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach to nic trudnego nabyć taką wiedzę. Ja na Twoim miejscu proponowałabym po prostu wejść na stronę jakiegoś producenta albo sklepu internetowego i poczytać nieco o produktach - w ten sposób poznasz nie tylko właściwości, ale i przykładowe ceny. Proste podziały na kategorie w sklepie też zapewne pomogą ogarnąć szybciej temat. Możesz zerknąć choćby na : http://e-chemia.eu/ albo http://wash-expert.pl/ Ja osobiście sama drugiego używam, bo mają dobre ceny, a i jakość też niezłą. No i przede wszystkim : poza wiedzą sama stwierdzisz, co Ci się najbardziej spodoba. :) Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w swoim pierwszym "m" ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję bardzo :) za wszystkie rady :) wczoraj było wieeeelkie sprzątanie dziś wszystko pachnie , zrobiłam tak jak pani wyżej radziła, wszystko na mokro wymyłam porządnie, blaty, szafki itp :) ciekawe jak długo się uda utrzymać porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to z tą solą pierwsze słyszę ale zadziałało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...do kuchni polecam urządzenie,kt.zastapi 12 innych...o nazwie Thermomix...minimum akcesoriów przy maximum zastosowania...pomoże zachować porządek w kuchni...a potrawy bedą miały wyjątkowy smak...maź bedzie zachwycony...polecam Grazyna O. 07467497755...sprzedawca Thermomixa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...do kuchni polecam urządzenie,kt.zastapi 12 innych...o nazwie Thermomix...minimum akcesoriów przy maximum zastosowania...pomoże zachować porządek w kuchni...a potrawy bedą miały wyjątkowy smak...maź bedzie zachwycony...polecam Grazyna O. 07467497755...sprzedawca Thermomixa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza2345
Juz dziewczyny dały ci rady więc ja dołoże swoje. Moimi najlepszymi przyjaciółmi w sprzątaniu domu są soda oczyszczona, ocet i kwasek cytrynowy, no i jeszcze czasami sól. - piekarnik zależy jaki masz brudny. jak masz jakieś naczynie do pieczenia to nalej w nie gorącej wody i nastaw piekarnik , gotująca się i parująca woda trochę zmiękczy bród. Ja największe brudy po poprzednich lokatorach to czyściłam soda z octem ale tak normalnie to używam mleczka. A jak masz tłusta brudną blachę do czyszczenia to posyp ją solą i wstaw do piekarnika aż sól zbrązowieje. Sól wciągnie największy bród. - Na bałagan najlepsze są pudełka. Ja z nich korzystam od lat ale najpierw miałam tylko na drobne szpargały, teraz jestem w trakcie uprzątania szafy i tak się składa że dzisiaj byłam w Pepko i kupiłam parę gustownych pudełek. zamierzam w nich trzymać wszystko co się da. Przynajmniej będzie łatwiej sprzątać w szafie. cena za 2 szt pudła od 8 do 12 zł. Zawsze sobie sama robiłam takie pudełka ozdobne z opakowań po prezentach. - zapachy z lodówki najlepiej usuwa soda, ja trzymam trochę w filiżance na półce. - jak masz małe mieszkanie to podziel sobie ubrania na sezony. Na zimę chowaj letnie ciuchy w inne miejsce niż zimowe, najlepiej takie do którego nie zaglądasz i w którym ci nie przeszkadzają. ja to przechowywałam takie ciuchy mało gustownie bo w worku na śmieci na dnie szafy ale przynajmniej jak układałam ciuchy w szafkach to nie wylatywało na mnie a jak wieszałam na wieszakach to jeszcze było trochę luzu między ubraniami. teraz przechowuję w workach na pościel. w lecie robisz tak samo. - Możesz też podzielić ubrania na takie w których nie chodzisz. Ja np mam mnóstwo ubrań po domu i zostawiam w szafce 2, 3 na zmianę, a za miesiąc wyjmuje inne. - staraj się w miarę regularnie sprzątać, ja zawsze tylko ogarniałam mieszkanie i niestety stwierdzam że nigdy to moje mieszkanie nie było posprzątane. Kurz się pojawiał na drugi albo trzeci dzień po sprzątaniu, a prawda jest taka że na segmencie miałam nie zmywane, firanki nie prane to też jest siedlisko kurzu. Od jakiegoś czasu po prostu sobie wykonuję codziennie albo nawet jak mi się zechce to jakąś jedną czynność, np przetarcie kwiatków, umycie kuchenki, umycie szklanek z wystawki, poukładanie w jednej szufladzie, coś co mogę zrobić przy telewizorze albo przy muzyce i jakoś powoli udaje się że mieszkanko wygląda dobrze. Powodzenia zyczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić na środkach piorących i lepiej chronić urządzenia grzewcze i agd,zamów sobie porządny filtr do uzdatniania wody. w sklepie http://sklep.osmoza.pl mają duży wybór takich nowoczesnych urządzeń i potrafią doradzić. wiem,bo sama znalazłam tam filtr do swojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko podstawa to dobry sprzęt,który pracuje za Ciebie,oczywiście zmywarka aby nie stać przy garach,pralka z funkcją odplamiania i mniejszego gniecenia tkanin,dzięki czemu odpada Ci prasowanie większości rzeczy,irobot który za Ciebie odkurzy,piekarnik z pirolizą do czyszczenia,multicooker który praktycznie sam gotuje,jakiś dobry robot kuchenny który za Ciebie wszystko pokroi,po co tracic zycie na sprzatanie i gotowanie skoro mozna go inaczej sporzytkowac,oczywiście samo sie nie zrobi,ale w/w sprzety zaoszczędzą Ci jakiej 90 % czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chodzi o sprzątanie domu,to mi bardzo usprawnia pracę kompleksowe zamówienie wszystkich środków czystości i chemii gospodarczej w hurtowni http://www.ema-pol.com.pl/ jest tanio i mam dostawę gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno miałam remont i z mężem zainwestowaliśmy w centralny odkurzacz. Super sprawa, już nie musze więcej biegać po mieszkaniu z odkurzaczem, w ogóle prawie nie widać że coś takiego znajduje się w domu. Jeśli chcesz to mogę polecić Ci firmę http://andre-tech.pl/ która mi właśnie zakładała to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja odkurzacz, myjki, także środki czyszczące mam z http://www.aatrenkar-karcher.pl/ ta firma ma świetną ofertę na urządzenia do sprzątania, mają duży wybór odkurzaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×