Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zestresowana panna młoda

ŚLUB CYWILNY kobietki bardzo proszę o pomoc

Polecane posty

Gość zestresowana panna młoda

Witam Was i mam nadzieję, że rozświetlicie mi trochę jak wygląda ślub cywilny. Za tydzień czeka mnie to i podchodziłam do tego na luzie, a dziś...zaczynam się zastanawiać i pojawiają mi się w głowie głupie pytania np. 1. Czy oprócz przysięgi urzędnik USC jeszcze pyta wcześniej o coś przyszłych małżonków? (kojarzy mi się to z komunią, kiedy wszystkie dzieciaki jednocześnie odpowiadają "postanawiamy":P ) 2. Czy podczas przysięgi małżonkowie zwracają się do siebie twarzami (wiem wiem głupie:P ) i czy jakoś chwytają się za ręce? 3. Jak wygląda sprawa z obrączkami? Czy daje się je wcześniej czy w trakcie, a jak w trakcie to kiedy, kto je daje (małżonek czy świadek) i czy daje się je "luzem" czy w pudełku? 4. Podpisuję się swoim starym czy już nowym nazwiskiem? wiem, że pytania są durne, sama nie podejrzewałam, że na nie wpadnę, ale im bliżej tym gorzej:) jakby ktoś na nie odpowiedzieć a najlepiej opowiedzieć jak to u was krok po kroku wyglądało byłabym wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno Ty podpisujesz się swoim nazwiskiem! a co do obrączek to chyba świadkowie wstawiają się chwile wcześniej z obrączkami ale pewna nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
świadek dawał obrączki urzędniczce przed ślubem a zakładalismy po przysiędze. podpisujesz się swoim starym nazwiskiem a podczas przysięgi odwracacie sie do siebie twarzami i chwytacie za ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I o ike dobrze pamiętam to urzędnik juz o nic nie pyta. napewno wypytali was juz wcześniej :) najpierw wyglasza jakaś przemowę potem przysięga, obrączki podpis i koniec :) aha i gratulacje, szczęścia na nowej drodze życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyta tylko czy jesteście zdecydowani złożyć oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński. Jeśli chcecie trzymacie się na ręce, jeśli chcecie to twarzami do siebie :) Obrączki kładzie się na specjalną tackę tuż przed ślubem. My kupiliśmy je tutaj razem z pudełkiem: http://www.jubiler-zietek.pl/, ale postanowiliśmy i tak je wyjąć. Podpisujesz się swoim starym nazwiskiem. Urzędnicy wszystko podpowiadają więc bez stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×