Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie święta mogę zrobić za 100zł dla mnie i dziecka

Polecane posty

Gość gość
Bardzo, bardzo ci wspolczuje, ale jak sie chce to wszystko mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dam radę, muszę coś taniego wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samiec alpha power
Jesteś kobieta, wiec w tej kwestii ogarniesz temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że dasz radę. Podstawą jest chyba mąka, jajka i olej. Bo możesz spokojnie zrobić dobre ciasto na uszka czy na makaron. Może pomóżcie policzyć co ile kosztuje tak +/- i co można by zrobić na te 3 dni Świąt. Na Wigilię ryba. Można kilogram kupić za 10zł prawda? Zostaje 90. Olej, mąka, jajka zależy ile jajek i gdzie kupujemy, ale to następne 10-15zł bo olej 5-7 zł, jajka tak samo, no i mąka do 2 zł, to by tak wyszło z 15 zł, no to zostaje 75 zł. Kupujesz buraczki, kapustę, no, warzywa, grzyby, następne 10 zł, zostaje 65-60zł. Możesz zrobić już barszcz z uszkami. Ryba jest, oprawę ma, upiec na czym jest. No to co, można zrobić sobie majonez. Jajko, szklanka oleju, przyprawy. To już zakładam, że są. To co, jak mamy mąkę, jajka, można kupić gotowy mak i zrobić makowiec. Może jeszcze jakieś dodatki, przyprawy - 10 zł, będzie około 50? Co za to jeszcze można kupić i zrobić? Może jakieś śledzie ze śmietaną, czy po wiejsku? Pomóżcie ludzie. Dobrze policzyłam, czy źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się mówi pójdzie się do sklepu nic się nie kupi i już po stówie. Za 10 zł.nie kupie kapusty i grzybów. Ryba też jest droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 10 zł nie kupisz kapusty i grzybów? Kurwa nie p*****l. Kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapusta 1 kg 3,50 ja potrzebuje 2 kg i torebka grzybów suszonych ok 10 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie wiem gdzie mieszkasz, ja we Wrocławiu i można spokojnie kupić grzyby suszone 20 g za 3zł, wczoraj widziałam, to ile za kapustę? Słuchajcie kłócić się nie ma o co, tylko orientacyjnie wypisać co można kupić mniej więcej i zrobić tak? Może autorka coś sobie wybierze i święta się udadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co ci kilo kapusty? 30 pierogow, 10 uszek. Dorosła osoba plus dziecko więcej chyba nie zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Warszawie i u nas jest drogo. Nigdy nie widziałam grzybów suszonych za 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci grzybów nie powinny. Podobno farsz do pierogów z samą cebulką też dobry a z pieczarek się tylko robi okrasę do polania tych pierogów i dobre. Gołąbki też polecam Kapusta, gryczana kasza, cebula i pieczarki z częśc****eczarek zrobić sos do polania i pyszne gorące świąteczne wigilijne danie gotowe! Barszczyk do popicia to już trzecia potrawa Właściwie ja po zjedzeniu pierogów i gołąbków mam już dość;) brzuch pełny i chętnie komara bym przycięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego aż dwa kilo kapusty? Zjecie tyle przez 3 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapustę lubimy błędzie do pierogów i sama kapusta z grzybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chyba wymyślę nowe danie z tej kapusty z grzybami z makaronem bezglutenowym W sam raz dla tych co ich wzdęcia męczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no kurna daj adres kupię ci no, jeszcze dojdą przed świętami, jak wyślę :) znaczek poświęcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa kilo kapusty zjeść z dzieckiem w trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już by nie doszło, ale dzięki jakoś sobie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie przesadzajcie że 3 kilo kapusty to jakaś sraszna ilość! Z samych dwóch zrobie pierogi i pomrożę. Jest nas 3 i nie będzie nas na wigilii w domu. Bigos można zrobić z części, dokupić pół kg karkówki i te grzyby to do bigosu bym wciepała bo reszta się obejdzie bez nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomogę Ci chętnie, jeśli jesteś z lubelskiego, kupię podstawowe rzeczy, albo chociaż ulubione przysmaki dla małego, pooglądaj najpierw ceny w sklepach, bo pełno teraz promocji i można zaoszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoz
Ciesz sie ! Sa tacy ktorzy nie maja stowki na swieta ....przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoz
... ale internet masz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo mrozisz. A autorka chce tylko godnie święta przeżyć. Ja właśnie zrobiłam uszka na wigilię 30 sztuk i 67 pierogów. Mroże do świąt bo potem się nie wyrobię, nieważne. Ale poszło mi na to 60 deko kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziękuję musi mi to starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego mam nie mieć intermetu, akurat miałam duże wydatki związane z.synem i.jeszcze będę miała.i. nie chce się zapożyczć, bo potem trzeba oddać. Ja tu nikogo nie proszę o pomoc, tylko myślałam o dobrych pomysłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoz
duze wydatki zwiazane z dziecmi ponosi ojciec albo ubezpieczalnia. Jesli ktos pyta jak przezyc za stowke Swieta ma problemy. Jezeli nie potrzebuje pomocy to albo bardzo ambitny, z tym ze jego ambicja pogarsza jeszcze sytuacje, dziecka szczegolnie.... albo jeszt po prostu glupi. Swieta to czas szczescia w gronie najblizszych a nie zarcia na potege!... Wiec nie trzeba pytac, tylko cos zrobic. Caly ten temat to prowokacja, stwozona przez jakiegos machloja propagandy. Tak, sa jeszcze ludzie ktorzy mysla... logicznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla niektórych, to wszystko prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzruszające ze ktos chciał Was zaprosić na Wigilię. Aż lzej zrobiło sie na sercu. Jesteś z Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoz
A wiec.... Wesolych Swiat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoz
odrazu widac jaki masz cel... bo nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie chcesz zrozumiec bo inny masz cel. Sam albo sama zdradzasz sie Twoimi odpowiedziami. Zakoncz temat bo wkurzasz Polakow ktorzy naprawde nie maja pieniedzy na swieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×