Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

w tym roku komunia jaki prezent lub ile kasy do koperty.doradzcie

Polecane posty

Ja nie rozumiem takiego kalkulowania. Przyjęcie jest dla gości, a przede wszystkim dla dziecka, a nie po to żeby się zwróciło i to najlepiej z nawiązką. Ja organizując przyjęcie nie liczę, że np 150 zł od talerzyka dla chrzestnej, a ona da 500 zł wiec jestem 350 na plusie. Dla mnie najważniejsze jest, że goscie przyjdą, będzie miła atmosfera, najedza się i napija na zdrowie, a przy wyjściu powiedzą "było miło do zobaczenia wkrotce". I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekstra gadżet dla dziecka można kupić za grosze na allinside.pl. Nie ma sensu przepłacać serio ;) Do tego dokupić jakieś kolczyki jeśli to dziewczynka albo drobny łańcuszek jesli to chłopiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na komunię dziecka w ogóle nie zaproszę jego chrzestnych i mam w nosie co kto sobie pomyśli. Od ponad roku nie widywali córki mimo, że jedno i drugie było kilka razy w 2014 w okolicy, bo ma tu rodzinę. Chrzestna w ogóle jakby nas nie znała, a chrzestny wolał imprezy dla nas czasu nie znalazł. Po co mam zapraszać kogoś kto nawet nie chce utrzymywać kontaktu z dzieckiem a potem mówić jak to każdy czeka na prezenty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba zaczynam żałować ,że zostałam chrzestną .... chociaż komunia czeka mnie za 7lat , ale wtedy to 10tys będzie mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko kasa, wszędzie kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upup podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie, doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej jakiś prezent, bo kasę i tak większość da, a taki prezent lepiej się pamięta. Może jakiś aparat? MP3? Telefon (jeśli rodzice akceptują). Ja kupiłam ostatnie prezenty komunijne na allinside.pl i dzieciaki były bardzo zadowolone, a duża nie wydałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno doradzić, bo teraz dzieci mają wszystko. Mnie sporo gości pytało, co kupić, ale okazało się, że syn wszystkie "większe" rzeczy już ma. Od chrzestnych dostał 500 zł i 1000 zł (ale to chrzestna olewająca, więc może chciała "nadrobić" w ten sposób swoje zaniedbania), od innych gości różnie. Z prezentów była lornetka i z niej syn cieszył się najbardziej. Nie doradzajcie prezentów typu "różaniec i medalik", bo dziecko przystępujące do Komunii już to posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki. ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chrzestna powinna dac 300zl. tyle wystarczy. sama mam chrzesnice,a miesiac temu moj m zostal chrzestnym i kupilam lancuszek wlasnie z medalikiem w podobnej cenie. Na komunie wydaje mi sie,ze mniej niz 500 nie wypada,a 1000 to przesada. Jesli kogos nie stac to daje tyle na ile go stac. proste. rodzice wiedzieli kogo biora za chrzestnych i to im nie wypada krzywic sie na zawartosc kopert,bo to dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie wypowiadajcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezent na pewno dłużej dziecko zapamięta, poza tym jest to bardziej budżetowa wersja. Raczej jak jesteś bliską rodziną to 200 zł to mało, ale np można kupić coś w promocji za taką kwotę i to już jest inaczej postrzegane. Wejdź sobie na http://allinside.pl/ mają bardzo fajne rzeczy za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyppierdzielaj z tym spamem żebraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie z tymi prezentami jest co roku coraz gorzej, a oczekiwania rosną. Osobiście sprezentowałabym 400 zł i jakąś ponadczasową pamiątkę z dedykacją. W postaci ramki, albumu na zdjęcia, srebrnego obrazka . Pieniądze się rozejdą, a pamiątka zostanie. Sprawdźcie www.pasazhandlowy.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
200 zł a chrzestny z 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam na komuni trzy lata temu, dalam chrzesniakowi 500zl. Moim zdanie to dosc. W tym roku ide na komunie do siostrzenicy i jako nie chrzestna dam 300 zl. Co do srebra to fakt ciemnieje nienoszone ale wystarczy odrobina pasty do zębów i jest jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gowno i kopa w d**e. Nie jestem sponsorem niczyjego dziecka, mam swoje na utrzymaniu i to w nie inwestuje i nie oczekuje cudow niewidow od rodziny. Na szczescie nie mam zadnego chrzesniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam taką sytuację. Mój mąż jest chrzestnym swojego bratanka, z którym za bardzo nie ma kontaktu, ponieważ brat męża jest po rozwodzie, dzieci mieszkają z byłą bratową i są izolowane od rodziny ze strony ojca. Np była kiedyś taka sytuacja, że mąż kupił prezenty na Mikołaja dla chrześniaka i jego starszego brata, ale matka dzieci udawała, że nie ma ich w domu, umówiła się na inny dzień, ale ponownie nas nie wpuściła. Wówczas kontakt się urwał. Brat męża nie zareagował, mało tego, na nasz ślub dał nam pustą kopertę, pomimo tego, że był świadkiem. W tym roku komunia tego małego i moje pytanie brzmi, ile powinien dać mąż do koperty. Wiadomo, że dziecko nie może ponosić konsekwencji za zachowanie rodziców, ale z drugiej strony, ja jestem obecnie w ciąży, podczas komunii będę miała 3-4 tyg. dziecko, więc na pewno na uroczystości się nie pojawię, więc jako "koszty talerzyka" się nie liczę. Mąż będzie na komunii sam. Teraz czekam na wasze uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem mąż powinien dać 200 zł. 100 za talerzyk i 100 dodatkowo. Więcej nie, bo oni na pewno nie przyjdą do was po porodzie z prezentami dla waszego dziecka. Czemu mąż ma sponsorować cudze dziecko, jeśli ma swoje na utrzymaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że w ogóle nie powinien iść, tym bardziej, że noworodek i żona w połogu to mocne usprawiedliwienie. Może co najwyżej wysłać kartkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka może ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblie i anołka z gipsu he,he jak są naprawde wierzący to bedzie ok a jak tacy jak większość to ci dupę obrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×