Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Daa, mam nadzieję, że dziś dobrze się czujesz, mięsko wyjdzie pyszne a zapach doleci aż do topiku. Saam, dziś sobota, mam nadzieję że trochę się wyluzujesz i odpoczniesz, przynajmniej część soboty przeznaczysz na relaks. Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam i życzę pięknej słonecznej soboty🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkie dzień dobry! l cześć Ferdzi 🌻 l hej Danusiu 🌻 l Moja zebra sernikowa już kończy się piec. Wygląda w porządku więc mam nadzieję że będzie smaczna. W weekend przewinie się trochę dodatkowych gości więc bez ciasta ani rusz. Relaksu na dzisiaj nie przewiduję. Za chwilę biorę się za bary z kolejnymi płytkami. Wczoraj pod ich adresem przerobilem wielokrotnie wszystkie możliwe przekleństwa bo nie są łatwe w układaniu. Ewentualnie ja jestem kiepskim glazurnikiem :p l U mnie też przestało wiać. Można wystawić schowane kwiaty. Dobrze że przyszło mi do glowy aby surfinie w wysokiej pietrowej donicy przykryć delikatną siatką plastikową to większość pędów ocalała bo nie była miotana wiatrem. l Udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;)na dzień dobry:) o Dzięki Ferdzi:) spróbuję po południu bo teraz wyskakuję z domu odebrać komplet papierów z kursu z zaliczeniami, które potem muszę złożyć w OSK gdzie będzie egzamin państwowy. Fakt, nie możność noszenia torebki w pracy bardzo utrudnia życie😭 a firmowe ubranka są skąpe w kieszenie :( o Saam :) dobrze pomyślałeś z tą ochroną surfini:) można też coś wykombinować z folii ale podejrzewam że uparte silne nadmorskie wiatry dały by sobie z nią rade i siatka to jednak najlepsze rozwiazanie bo wiatr przeleci a nic nie porwie, genialne:classic_cool: Ciekawi mnie ta piętrowa donica bo nie widziałam nigdzie takich, czy to może chodzi o to, że stoi na wysokiej nodze? mam taką :) o Daa :) jeśli dzisiaj wyżywasz się na tym biednym schabie to powodzenia życzę ;) o pozdrawiam wszystkich weekendowo niebo błękine, zapowiada się dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,niestety nza bardzo dzis poki co nie wyzywam sie na niczym ,moze na kims troszeczke :-)i ten ktosik zwial mi z domu :-) Dopadlo mnie znow wiesz co ,tylko moze nie 'do konca; ,ale czuje sie zamulona i serducho zbyt intensywnie puka w rytmie cha-cha:( Kradne lepsze chwile i w miedzyczasie cos robie i znow wciskam sie w fotel . Karkowka od ponad godziny sie juz piecze ,takze obiad bedzie . Z planow moich nici ,chcialam podskoczyc do miasta kupic miedzy innymi nowa patelnie do miesa (mam trzy ,jedna z plytkim brzegiem do nalesnikow ,druga do krotkiego smazenia np.jajecznicy i wlasnie do dluzszego smazenia np.miesa ,a mam jeszcze dolkownice do jajek sadzonych ,ktorej praktycznie nie uzywam ).Jak mi ten stan przejdzie ,to potem pewnie pojedziemy np.do Twojej firmy i do Piotra . Przyszedl moj uciekinier :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam sobotnio. Ca - swietne te kwiaty. Ja sie skusilam na kalie z lila kwiatami. Na razie rosnie w doniczce. Potem pomysle czy wsadzic bulwy do ziemi. Jakie macie plany na weekend. Bedziecie karmic komary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Jest taka jak ta na zdjeciu tyle , ze kwiaty ma innego kolru. Lila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o te lody mi chodzilo ,kaloryczne ,ale dzis mam to w glebokim powazaniu ,przynajmniej dzis ,gdy mi zle 😭 Czesc Zuza 🖐️ Znow mam troche lepszy moment ,wiec ide obrac ziemniaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Czesc Daa. Lepszy moment ? Probowalas kiedys gotowac w lupach. Sole mineralne sie tak nie wymywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Daa[cześć hej Saam hej Calinessa hej Zuzanno Daa, przykro m,i że znów słabujesz:( tak bardzo chciałabym Ci jakoś pomóc i nie wiem jak:( Wiem tylko że jak mam doła a dojdę do wniosku że jakoś muszę sobie ten stan zrekompensować, to tułam się po sklepach i wyszukuję co by mi się podobało i do mnie pasowało. Czasem decyduję się na zakup:D Trochę pomaga ale na dłuższą metę, niestety nie:( Dobrze że poprawisz sobie nastrój chociaż lodami, jak dla mnie to świetny domowy sposób. Dobre lody nigdy nie są złe, więc rozkoszuj się ich smakiem👄 Saam, tak się zastanawiam, dlaczego wybierasz takie płytki, które trudno jest położyć ? Czy mają jakieś wzory, jak te w łazience ? Po co sobie utrudniasz życie? A może to ktoś inny wybierał, nie zwracając uwagi na kłopot z układaniem? a może celowo tak byś miał na dłużej zajęcie ? :P W każdym razie, wierzę w Ciebie, dasz radę, zresztą czy jest jakaś inna opcja ?:D Fajny sposób na zabezpieczenie kwiatów, czy któreś z tych donic, które wkleiła Calinessa są u Ciebie ? Mnie najbardziej podobają się te donice kaskadowe, brązowe. U nas takich nie widziałam, pewnie bym kupiłam bo musi to super się prezentować , kiedy zarośnie kwiatami. Calinessa, i co ? zdecydowałaś się jednak na pójście za ciosem ? Nie odkładasz egzaminu ? jeśli tak to brawo, zapewniam że to dobra decyzja. Maleńka jesteś Wielka👄 Zuzanno, też miałam kiedyś kalie na parapecie, ale jakoś nie chciały za bardzo rosnąć, chyba je przelewałam, bo szybko liście zaczęły żółknąć, a nie przyszło mi do łba by je posadzić do ziemi. Myślisz, że mogłyby się przyjąć a nawet przezimować w gruncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dziś lajtowy dzień. Jednak proszonego obiadu jutro nie będzie, jest przełożony, z przyczyn ode mnie niezależnych, na następną niedzielę i dobrze, może będę miała więcej inwencji twórczej :D i chęci do pracy. Dziś poprasowałam zaległości a było tego sporo. Zrobiłam soczek z malin wcześniej zebranych i zasypanych cukrem. Ukopałam ziemniaki na dzisiejszy i jutrzejszy obiad. W miejscu gdzie rósł groszek i wykopane ziemniaki posiałam fasolkę szparagową. Myślę, że jak na sobotę to wystarczy:D Jeszcze tylko pomyję naczynia i ma luzik :D Czego i Wam życzę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Ferdzi - predzej w gruncie niz na parapecie. Jesli pozolkly to na pewno mialy za malo wody. Jesli moje przezyja okres probny to wsadze je do ziemi. Ja tymczasem probuje oswoic dzikiego kota. Nie wiem do konca czy to bezdomny czy moze jednak do kogos nalezy ale kreci sie niedaleko. Juz kilka razy sie widzielismy , za kazdym razem uciekal. Wylalam wlasnie troche mleka na talerzyk i wystawilam. Moze sie skusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Za DUZO wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero godzine temu na tyle doszlam do siebie ,ze moglismy pojechac po malutkie zaplanowane zakupy .I teraz wcinam tego loda ,tylko jestem zaniepokojona bo one sa w duzych 400ml.opakowaniach i mi smakuja i pewnie z tego zalu na los wszystko zjem :D.Myslalam ,ze Zonkil mi pomoze w jedzeniu ,ale on nie chce ,woli czeresnie :-) O holipa :-) ,jeszcze raz poprosilam aby pomogl zjesc tego loda i wział :-).Teraz ja zjem troche czeresni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zrobilam sobie mała kawusie i wiecie co ? ,siade sobie i zaciagne sie faja ,taka jestem rozzalona :-p.Wiem ,wiem ,moze to sie komus nie spodobac co pisze ,ze kobieta itd ,ale ja to mam w glebokim powazaniu ,ale mnie dzis wzielo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,cos mi sie obilo o uszy ,ze dzis masz 'wolne ',czyzby M tez ma 'wolne ? .Przepadlas w miescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Zuzanno za podpowiedzi, też myślę że za dużo podlewałam, niestety taką mam przypadłość:P Jak chcę by kwiatek ładnie rósł, to bez przerwy go podlewam myśląc że mu pomagam a najczęściej szkodzę:( Kotka oswoisz bardziej smacznym mięsnym kąskiem niż tylko mleczkiem. kurcze muszę wyłączyć komputer, upomina się o to antywirus:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos zauwazyl ,ze ja dzis nie pieke ciasta ? :D ,i to nie z powodu 'zdechlosci ',ale za bardzo nie ma chetnych na nie ,choc gdybym upiekla sernik ,to kto wie :-).Bedac w Tesco zapytalam Zonkila czy upiec sernik ,powiedzial 'daj se spokoj',dalam :-),ale jakos mi dziwnie i teraz pomyslalam ,ze jutro upieke drozdzowke na drozdzach instant ,bo tylko takie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, nie wyrzucaj sobie tego papieroska, ja też dziś machnęłam 3 :O To chyba ze złości. Rzeczywiście nie piekłaś ciasta, aż dziwne, bo ciągle coś pieczesz. Pewnie dlatego że jak pisałaś synia nie będzie, więc odpuściłaś temat. Ja wczoraj, a raczej przedwczoraj piekłam drożdżówki, jagodzianki:D bo mała mnie prosiła. Jeszcze zostały, ale zamroziłam:P Kurcze, mam tą wielką zamrażarkę pełniutką, i w lodówce też pełno. A czego ja tam nie mam :D Wszystko, co tylko mam w nadmiarze idzie do zamrażarki, ale że jest mała, a raczej była i od jutra znów będzie to pół wielkiej szuflady mam lody :D Chyba też się skuszę, by sobie jakoś poprawić nastrój, czyli pójdę Twoim śladem Daa:D Miało być lajtowo, a jak poszłam na balkon powiesić pranko, to się okazało że musowo go posprzątać. Nie wiem co to za świństwo leci z drzew, całe płytki usłane takimi malutkimi brązowymi płatkami. Posprzątałam więc balkon, łącznie z myciem, a później musiałam zamiatać patio, bo było to samo:O Później zrobiłam roztwór i pryskałam chwasty, które zaczęły odrastać po ostatnim pryskaniu a na koniec jeszcze umyłam auto:( W końcu padłam jak kawka. W czasie, kiedy komp mi się wyłączył i ur******ał ponownie zaliczyłam prysznic i dziś już nawet małym palcem u nogi nie ruszę :D Kurcze, muszę się ubrać , bo nadal siedzę w ręczniku :D Calinessa, pewnie grilluje, dziś fajna pogoda na grillowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne Ferdzi ,co nam zostalo ,umilajmy sobie zycie wszelkimi sposobami ,wyrzuty sumienia niech sie gonia :D Siedze i mysle ,Zonkil pojechal obejrzec ciuchcie Blues Expressowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drozdzowke lubimy nawet taka prawie prosto z pieca ,z duza iloscia kruszonki .Nigdy nie pieklam na drozdzach instant ,ale cos tam pewnie wyjdzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w zamrazalniku drozdze ,ale nie bardzo ufam takim odmrazanym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno wyjdzie Daa, ja od jakiegoś czasu piekę chleby wyłącznie na tych drożdżach i jest super. Przekonałam się do nich i zawsze kupuję 10 sztuk, by mieć je pod ręką w każdej chwili. Ostatnie drożdżówki upiekłam ze świeżych drożdży, dużo bardziej ciasto mi wyrosło, ale gdybym nie miała świeżych to poszłoby na suchych. Najlepsze ciasto na pizzę też robi się na suszonych, tak że spokojnie, na pewno ciasto wyjdzie pyszne. Chyba każdy lubi takie ciasto prosto z pieca, jeszcze ciepłe:D mniam, narobiłaś mi smaku:D Mam o tyle dobrze, że w razie draki wyciągam zamrożoną bułeczkę, sru do mikrofali i jest jak świeżo upieczona :D No, ale teraz idę po lody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smacznego Ferdzi :-) Tez mam kilka opakowan tych drozdzy i niejednokrotnie zapominam o nich i wyrzucam bo przeterminowane . Wlasnie gdy dzis otworzylam lodowke ,to pomyslalam ze mam tam przepelnienie ,ale zawsze chce sie czegos innego .Mam taki durny charakter ,ze robie zbyt duze zapasy .Po czesci wynika to z tego ,ze bywaja dni ,a nawe i caly tydzien ,ze nie rusze sie z domu bo nie jestem w stanie ,eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calinessa czyżby do tej pory była pozycja leżąca?:D Ja myślałam że sobie grillujesz, ale chyba na leżąco to się nie da :D Daa, jak wypróbujesz te drożdże to częściej będziesz piekła ciasto z kruszonką, a może chlebuś upieczesz. Przytachałam pół pudełka lodów śmietankowo truskawkowych, chyba nic nie zostawię :D:P a co mi tam...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dwójce leci kabaret, więc idę na podusię i będę się relaksować oglądając i śmiejąc się:D Dobrej nocy Wam życzę i miłych snów 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×