Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grapefruit19

Studia "od początku" za granicą

Polecane posty

Hej usmiech.gif Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyjazdem za granicę na studia. Jest jednak mały problem, ponieważ w następnym roku kończę inżynieria tutaj, a perspektywy studiów II stopnia za granicą, z zakresu mojego kierunku są średnio zadowalające. Inna sprawa, że po prostu chciałabym rozpocząć studia "od nowa" na jednej z zagranicznych uczelni. Moje pytanie brzmi: czy fakt, że skończę niedługo jeden kierunek bardzo mi w tym przypadku przeszkadza? Zużyłam teraz dość sporo punktów ECTS i jak to się ma do studiów w innym kraju, w którym studia są bezpłatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skonczylam studia w Anglii "od poczatku" Czyli jedne studia zribilam w Pl, mam mgr a tu zaczelam od poczatku zupelnie inny kierunek. Ale chyba nie pomoge bo nawet nie wiem nawet o jakich punktach ETCS piszesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te punkty ECTS nie maja nic do rzeczy, jesli wybierasz sie studia do innego kraju. Nie musisz sie w ogole przyznawac w aplikacji,ze juz jakies studia skonczylas skoro od nowa skladasz na 1 rok I stopnia - po prostu skladasz w aplikacji wyniki matury zapewna (_certyfikat jezykowy i cokolwiek tam ta uczelnia wymaga). Tak czy siak ja na twoim miejscu zorientowalabym sie czy nie ma jakiegos II stopnai co by cie interesowal i bys spelaniala wymogi przyjecia (tzn miala w miare odpowiedni tematycznie I stopien studiow i ponadprzecietne oceny). Po studiach inzynierskich mogla bys isc na praktycznie kazdy Master of Science. Jak zaczniesz "od zera" , czekają Cie 3-4 lata Bachelora i 1-2 magistra jesli sie zdecydujesz. Czasem ciezej sie zostac od zera, bo wtedy patrza na wyniki matur i oceny ze szkoly sredniej - sprawdz czy spelniasz wymogi. Ja zrobilam I st w Polsce w fizjoterapii (B.Sc), a II st za granica z troche innej ale mojej wymarzonej dziedziny -biotechnologii . Nie bylam pewna,ze moj I stopien sie nadaje zeby od razu isc na II stopein biotechnologii (M.Eng!),zwlaszcza ze to kierunki dosc rozne itd. ale jednak mnie przyjeli. I nie musialam od nowa isc od 1 roku I stopnia ale od razu robilam studia mgr czyli poszlam na 1 rok II stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak sobie radzisz/ radzilas? Nie bylo ci ciezko? Przeciez tam pewnie byli studenci ktorzy skonczyli studia 1st z tej dziedziny a ty zielona.. Hm fizjoterapia i biotechnologia nie maja chyba wiele wspolnego :) Ja skonczylam w Pl zupelnie bezuzyteczna administracje. Nie widzialam tu nic co by mi pasowalo na studiach 2 st wiec zaczelam od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja studiowalem w uk - w polsce zrobilem filologie angielska, w uk studiowalem budowe drog i mostow. bez zadnych problemow. nawet nie musialem zdawac zadnych egzaminow jezykowych (ale mialem mgr z pl i zdany CAE). moja zona studiowala od zupelnych podstaw czyli kurs toefl, college, uniwerek, i tez bardzo zadowolona. teraz pracujem w polsce. przy okazji studia w uk to raj, pelna kultura, super wyklady, wysoki poziom ale zarazem mnostwo materialow pomocniczych, nauczyciele ci pomagaja a nie traktuja jak gowno jak to bylo na UAM w poznaniu. http://www.e-angielski.com - darmowa nauka angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×