Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ścierki czy ręczniki papierowe

Polecane posty

Gość gość

co preferujecie? ja zużywam dużo ręczników papierowych w kuchni, blaty ścieram ciągle. do sprzątania łazienki też wolę używać ręczników. Myślę, że może to i drożej wychodzi, ale wygodne to i może bardziej higieniczne (nie mam świra na tym punkcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też ręczniki, nie wyobrażam sobie mieć śmierdzącej ściery do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro u ciebie ściery śmierdzą.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do wszystkiego używam scierek bo to wychodzi taniej- wypiorę i znowu mogę uzywac. oczywiście inne sa do sprzątania a inne do kuchni. reczniki papierowe jak dla mnie sa bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka. wiecie, ścierka tak czy siak za chwile zaczyna śmierdzieć- ciągle mokra i suszona. też trzeba je prać, niszczą się. Nie lubie widoku ścierek w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się nazywa obsesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego i tego. Blaty ścieram papierowym ręcznikiem. Ale ścierka materiałowa też się przydaje. Mam dużo i dwa razy dziennie wymieniam na świeża;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też zużywam mnóstwo ręczników, rolka dziennie spokojnie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kuchni do sprzątania używam ręczników- nie wyobrażam sobie trzymać mokrej, niesierdzącej ściery do brudów, ścierki materiałowe używam tylko do wycierania mokrych naczyń, ale te trzeba co chwile wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uzywam recznikow papierowych, scierek (kupuje takie, ktore nawet pozostawione mokre nie zasmierdna, tak czy siak czesto je zmieniam) oraz recznikow kuchennych materialowych. Ale papierowych schodzi mi na prawde duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I takich i takich ale więcej i częściej papierowych ręczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że ręczniki papierowe są bardziej higieniczne niż zwykłe ścierki i tylko je używam w kuchni, a także w firmie – sklepie, który prowadzę. Opłaca się kupować tutaj: http://duncan-papier.pl/ maja dobry jakościowo papier w korzystnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam jednego i drugiego. Dobre ścierki i ręczniki papierowe powinny być w każdej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Mycia łazienki tzn. Mycia całej podłogi używam wodę z Domestosem, podobnie sedes i wycieram tylko Ręcznikami papierowymi. W kuchni mam ścierkę materiałową, ale tylko do rąk i wymieniam codziennie lub częściej w miarę potrzeby. Szmatki do podłogi czy do wystarcia zlewu piórę też codziennie, mam ich z 10,co jakiś czas, góra miesiąc wyrzucam, kupuję nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybieram ścierki. Kupuję ścierki powstałe z recyklingu od firmy www.biomatex.pl Ścierki są lepsze od ręczników kuchennych a ta firma oferuje je w bardzo korzystnych cenach. Polecam wam przyjrzeć się ich ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę Ci powiedzieć, że z perspektywy osoby pracującej w turystyce jedyne co się sprawdza i jest w miarę higieniczne to ręczniki papierowe. Ścierki w domu rodzinnym są w miarę akceptowalne, ale ja np. osobiście nie używam tego do wszystkiego i mam te same ręczniki papierowe co w pracy - szefowa nam pozwala brać jeśli przychodzi nowa dostawa, a my nie wykorzystałyśmy do końca tego co miałyśmy na stanie. Jak będziesz kupować ręczniki papierowe to kupuj już w większych opakowaniach, bo się bardziej opłaca. Możesz nawet kupić zapas na rok - to się chyba najbardziej opłaca. My używamy mega paków z Satino w firmie, a też w domu to mam i jest okej. Ścierka tylko przy umywalce, jak trzeba coś na mokro i szybciutko. http://soko.pl/produkty/satino możesz sprawdzić od nich ceny. My bierzemy bezpośrednio od nich, bo jeszcze środki do mycia też. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janicka Ewa

Ja mam ręczniki hurtowo sobie zamawiam popolsku.eu dla mnie są wiele praktyczniejsze do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A ja mam normalny recznik do wycierania rak, scierke do wycierania naczyn i owocow oraz osobna scierke do wycierania blatow.  Wszystko jest osobno i jest prane caly czas.  Nie wyobrazam sobie isc do lasu i wyrabania drzew, zebym mogla powiekszysc gore smieci.  Nic nie smierdzi w czystym domu jezeli pierze sie to caly czas.  Mokre i smierdzace scierki maja brudasy, ktore nie dbaja o czystosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opo

Ja z kazdym rokiem czuje sie bardziej uswiadomiona ekologcznie, wiec staram sie ograniczac zuzycie jednego i drugiego.Uzywam i scierek i recznikow - ALE -mam tez osobny koszyczek , gdzie dokladam serwetki papierowe, ktore daja na ogol w pociagach , samolotach czy  barach irestauracjach do posiłków,  na ogoł sie ich nie zuzywa, tylko sa wyrzucane, co mnie strasznie wkurza, wiec uzywam do wycierania blatów, wstepnegp czyszczenia np kubla od smiecie - miejsc, ktore sa bardzo brudne i nalezałoby y po tym wyrzucic scierke  Do tego niedawno odkrylam patent - sa chusteczki, ktore sie wklada do prania, pzreciew fabowaniu odzieży. Te sciereczki sa fajne, chłonne, wiec uzywam ich po praniu  do mycia blatów. Czasem uzywam tez gotowych nasaczonych sciereczek, myje nimi blat, a potem przecieram podłoge ( sa bardzo chlonne i nie przszkadza im plukanie , wiec tak robie i potem dopiero wyzrucam ).

Nasze podejscie ekologiczne jednak coraz lepsze, zaczynamy myśleć. Czasem spzrataja u mnie i u znajomych panie z Ukrainy , owszem, szybko, sprawnie, ale uzywaja niepzrytomne ilosci papieru w rolkach i ściereczek nasaczonych, wala do wszytkiego litry detergentów tam, gdzie wystarczy wyplukana  jednorazowa sciereczka, ew. ocet. Do tego normą jest odkrecony kran z lejaca sie , goraca wodą, goraca  Nie wytłumaczysz, bo są na tym poziomie wiedzy ekologicznej, co my dobrych pare lat temu. Zreszta tak samo nadal  postepuje część naszych rodaczek w swoich domach, pod hasłem, "Bo stac mnie na to".  Ciebie stac, ale Ziemi juz w krotce na to stac nie bedzie. Swiat tonie w śmieciach, a my to wszystko wypijamy i zjadamay z wodą, z zywnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×