Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość ciężarka
a chcialam was jeszcze zapytac o picie kawy, ja zawsze wypijalam ok trzech takich mocnych dziennie ale na poczatku ciazy przestalam calkowicie pozniej jak ktos w domu sobie zrobil to podpijalam po pare lykow a teraz gdzies od miesiaca zaczelam sobie robic rozpuszczalna ale taka slaba z jednej lyzeczki i 3/4 mleka... na jednych forach czytalam zeby absolutnie kawy nie pic a na innych ze jak z cisnieniem jest ok i ciaza ok to ze mozna sobie dziennie taka jedna slabiutka wypic ... a teraz jak ide do kogos i prosze o kawe to patrza na mnie jak na szurnieta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Ciężarka ja kawy nie piję odkąd się dowiedziałam że jestem w ciąży a wcześniej to tez piłam 3filiżanki. Ogólnie myślę że taką słabą to możesz pić bo to prawie samo mleko ale możesz zastąpić ją kawą zbożową jeśli masz wątpliwości :) Ale mnie wczoraj moja mała nastraszyła,przez cały dzień tylko kilka razy leciutko zapukała mimo że próbowałam ją budzić. Dwa razy sprawdzałam detektorem czy wszytko u niej ok. Przez to mojemu się dostało- raz się czepiałam wszystkiego a za chwilę w ogóle nie odzywałam . Dziś wybył na ryby żeby odpocząć ode mnie. Sam też się bardzo przejął i przeczytał mnóstwo artykułów o *****ch płodu. Jestem panikarą ale jak coś z naszą dzidzią się dzieje to szaleję podwójnie. tez mnie ciekawi ile będzie ważyć na kolejnej wizycie bo ostatnio miała tylko 200 gram więcej po dwóch tygodniach. Planuję zamówić literki z imieniem córci żeby powiesić nad łóżeczkiem. Na allegro jest cała masa tego i nie mogę się zdecydować którą wersję kolorystyczną wybrać żeby pasowała do pokoju. Podobają mi się tez takie pompony tiulowe i tez mam zamiar przywiesić kilka kolo łóżeczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja pije kawę jedną rano, pół na pół z mlekiem, zawsze taką piłam, nie uważam tego za coś złego, nie palę, nigdy nie paliłam, nie napiłam się nawet łyka wina, ale kawusie moja poranną muszę się napić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivee85
Ja z kawy zrezygnowałam jakiś miesiąc przed ciążą, bo mnie nie rozbudzała, a głowa mnie po niej zaczynała boleć. Teraz pije od czasu do czasu inkę albo rozpuszczalna z mlekiem. Słyszałam, ze jedna mala kawa i to z mlekiem nie zaszkodzi i lepsze jest wypicie niż meczenie sie przez caly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej ja kawy nigdy jakos specjalnie nie pijałam..a jak zaszlam w ciaze to jeszcze bardziej dostalam awersii do kawy nawet do samego jej zapachu. Ja nie pije wiec nie mam z tym problemu, moj lekarz zabronil pic kawe w ciazy pomimo i bez wzgledu na to ze cisnienie i wyniki man caly czas ok.. choc sa pewnie rozne szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
ja dzis ide na zastrzyk przeciw konflikcie serologicznym, ktoras juz jest po? my chyba wezmemy jednak wozek baby design...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani z francji, no ja juz po, 3 tygodnie temu mialam taki zastrzyk. Nie wiem czy juz Wam pisalam.. w czwartek zadzwonili do mnie ze szpitala, ze wyniki z moczu mam zle i mam sie zjawic w piatek po antybiotyk. Przyjechalam, wynikow nie dostalam, nie wiem co mi jest, antybiotyk biore.. ale.. czuje sie gorzej. Wczesniej nie mialam zadnych objawow, a teraz nie dosc ze mam lewe ucho czerwone jak rak i boli, to dzisiaj boli mnie tez i pecherz.. sikam kropeczkami, boli. Jutro planowo mam wizyte ale dzisiaj chyba pojade do szpitala.. mam dosyc :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez miałam zastrzyk, po amniopunkcji profilaktycznie. Drugi dostane jak po porodzie okaże sie, ze dziecko ma inna grupe krwi niż ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez miałam zastrzyk, po amniopunkcji profilaktycznie. Drugi dostane jak po porodzie okaże sie, ze dziecko ma inna grupe krwi niż ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dziewczyny wytłumaczcie mi o co chodzi z tym zastrzykiem,pierwszy raz słyszę o czymś takim w ciąży.Sama mam rh - , a mąż + i nigdy w ciąży nie dostawałam,jedynie immunoglobulinę po porodach i poronieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie położyłam się do łóżka szpitalnego. Pisałam Wam że moja Mała nastraszyła mnie przedwczoraj słabymi i rzadkimi ******** Wczoraj było już lepiej choć kopniakow mocnych raczej nie było a dziś znowu cisza jakaś i mało intensywne ruchy. Zgłosiłam się do szpitala. Zrobili ktg i usg i jutro rano będzie jeszcze kontrolne ktg. Mała szalała na usg :) wszystko jest dobrze. Ma już 1500-1800 gram,jest ułożona główką do dołu. Szyjka ma 4cm. Doktor powiedziała że może przez zmianę pozycji te ruchy są tak mało wyczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia111222
Hej,mam miesięcznego synusia i mogę której z mam oddać trochę mleka ponieważ mam go, aż za dużo co do ceny się dogadamy.Jestem na diecie nie pije i nie pale papierosów mam 26lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, ja właśnie dostałam po amniopunkcji immunoglobulinę. Po porodzie dostane jak dziecko odziedziczy grupę po mężu. Wszystkie Twoje dzieci mają dodatnia grupę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
dziekuje za odpowiedz w sprawie tej kawy hihi ;) ze mnie tez jest straszna panikara ale juz troche zluzowalam bo stwierdzilam ze jak tak wszystkim bede sie przejmowac to zamiast na porodowke pojade na oddzial zamkniety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
z tego co mi wytlumaczono to ten zastrzyk sie robi pod katem nastepnych ciazy glownie, zeby moj organizm nie wytworzyl przeciwcial ktore moglyby uszkodzic embrion jak mozna chciec SPRZEDAC mleko???? swiat schodzi na psy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Ivee wszystkie odziedziczyły po tatusiu zarówno Rh jak i urodę. Czyli Wy też dostałyście immunoglobulinę anty-D,tylko z tego co ja wiem podaje się ją po ukończeniu ciąży profilaktycznie dla zdrowej następnej,co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Poszukuję pościeli do łóżeczka i mam problem...bo łóżeczko będę miała standardowych wymiarów 120x60 , a jak przeglądam komplety pościeli to są przeważnie 120x90 - to całe 30cm więcej na szerokości. Jakiego wymiaru Wy kupiłyście? Swoją drogą nie miałam pojęcia, że można kupic takie cuda ... naprawdę wybór jest niesamowity. Cieszę się, że będę miała córeczkę i widzę że poszaleję trochę z zakupami xD Gdyby jednak jakimś cudem u mojej kruszynki pojawił się siusiak to będę miała problem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo kołdra musi być trochę szersza od łóżeczka a nie na styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja na początek (pół roku albo i więcej) w ogóle nie planuje mieć pościeli, tzn mały będzie spał w śpiworku, i już taki pierwszy na początek zakupiłam. Ewentualnie mam jeszcze kocyki, które dostałam w prezencie, jeden typowo do wózeczka ale i takie do przykrycia tez mam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Paluszki, Listopadowa - toczylyscie dyskusje czy dzidziuś Paluszków może ważyć ok 2kg w 31 tyg. Otóż dziś miałam badanie w tym 30 tyg (z om 30 tyg. 1 dzień) i mój maluch waży 1,936kg... Jest duuuzym chłopcem, i tak podskoczyl, że wyprzedza termin z om już o dwa tygodnie. Jak ja tego tluscioszka urodze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przesadzacie dziewczyny, za bardzo panikujecie i się nakręcacie. Oczywiście coniektóre. Ja też mam październikowy termin. Nie wariuje z zakupami, odmawianie kawy "bo może zaszkodzic" - bzdura. Pije jeden porządny kubek kawy z mlekiem dziennie. Lekarz jest zdania aby nie wariowac i żyć normalnie. Diety nie mam, jem zwyczajnie to co zwykle. Raz zdrowo raz mniej zdrowo. Przybralam na razie 7 kg. Ja akurat wyniki mam super, ciąża przebiega bezstresowo, synek szaleje na maxa. Literki, d**erelki i kolderki przydadzą się w późniejszym okresie. Teraz tylko rożek/dobry kocyk. Poza tym ja jeszcze nie wybieram się na zakupy, poczekam spokojnie do września. Pozdrawiam i więcej luzu i zobaczycie że wszystko się ułoży dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Hej dziewczyny, długo się nie odzywałam bo nie miałam trochę czasu ale w wolnych chwilach was podczytywałam :) U mnie chłopak zmienił się w 100% dziewczynke :) hura!!! Jeżeli chodzi o zakupy to starałam się nie szaleć ale w tym miesiącu kupiłam już wszystkie ubranka w rozm 56/62, śpiworek do spania, rożek, otulacz wombie, ręczniki z kapturkiem, kocyki, ochraniacz do łóżeczka i pierdoły typu butelki, smoczki, waciki, podkłady poporodowe, prześcieradła do łóżeczka, przewijak i pokrowce na przewijak, nożyczki, szczotkę do włosów itd.- po prostu zamówiłam przez neta. Nie ukrywam, że takie zakupy sprawiają mi przyjemność i lepiej się czuję, kiedy wiem, że mam już trochę rzeczy. Nie mam za to łóżeczka, wózka, laktatora i tych większych rzeczy- to kupię we wrześniu. Wbrew pozorom trochę tego jest i wydać kasę na wszystko jednorazowo w jednym miesiącu to spore obciążenie, a tak sobie spokojnie kupuje jak znajdę coś w promocji, co mi się podoba. Ubranka w większości używane- ale w idealnym stanie- kupowałam na grupach sprzedażowych. Poza tym mam już 4 znajome, które urodziły w 28 tc i po prostu nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Mnie już denerwuje łażenie po sklepach a dopiero co we wrześniu, tu akurat się średnio zgodzę, tak sobie zwalać na ten najcięższy okres, wszystkie zakupy. Ja zostawiam sobie na koniec tylko wózek i kołyskę. PulchnaZkomory no to faktycznie twój maluszek przebija wszystkie nasze maluszki, najważniejsze żeby był zdrowy, i w sumie jak się urodzi takie większe dziecko, już śmielej się bierze na ręce, niż takie kruszynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivee85
Jedz akurat nie widzę nic złego we wcześniejszych zakupach. Moim zdaniem lepiej zacząć kupować wcześniej niż potem na hura wydać tyle kasy. Poza tym nie wyobrażam sobie, żeby pod koniec ciąży z wielkim brzuchem biegać jeszcze po sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
hej dziewczyny, ja tez zaopatrzylam sie w kilka spiworkow od 0 do 12go miesiaca zycia i naraie nie planuje zakupu ani koldry, a tym bardziej poduszki. Co do zakupow, to my tez juz mamy wiekszosc (przynajmniej zamowiona, ale jeszcze nie dostarczona). Na koniec sirpnia zostawilam do kupienia tylko wozek, fotelik no i kosmetyki. Tez wole kupowac po trochu bo po pierwsze czuje sie spokojnejsza, a po drugie zawsze te wydatki bardziej rozlozone. Dzis i jutro czeka nas przeprowadzka!!! Juz nie moge sie doczekac, kiedy zaczne szykowac mu pokoik. Ja teraz nie wiem ile wazy moja "kruszyna", nastepne USG koncem sierpnia, ale mysle ze tez pojdziemy na rekord bo od poczatku podobno nosze giganta :) Dzis sie wazylam i 10kg na plusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hejka dziewczyny ;-) U nas rosniemy :-) W srode wizyta bede w 30tym tyg i 5 dniu. Sie zobaczy :-)Najwazniejsze zeby mala byla zdrowa nic wiecej sie nie liczy. A co do wyprawki to czekanie ze wszystkim do wrzesnia...to delikatnie mowiac jazda bez trzymanki...i to we dwojke. Odpada. Ja juz teraz ledwo ustoje na nogach dluzej niz pol godziny. Kazde potencjalne miejsce w sklepie markecie jest dobre by sie rozsiasc...:-p Moj maz stwierdzil ze ja to sie nigdzie juz nie nadaje bo albo mi slabo, brakuje tlenu, duszno, pic, brzuch ciazy, mala sie rozciaga, mnie poty oblewaja, wsiadanie i wysiadanie z samochodu to juz teraz katorga. Jedna noge wystawie a druga zostaje i musze sobie pomagac rekami i do tego maz mnie dzwiga...rewelacja. :-//.Dlatego kazda chwila jak sprzyja pogoda jest dobra by szykowac wyprawke. W sypialni stoi złożone łóżeczko dumbo wenge z bialymi misiami. W szufladzie łóżeczka lezy zakupiona w Ikea posciel bezowa w kropki w komplecie z przescieradlem. Dobra jakosc i cena. Dodadkowo dwupak przescieradel z gumka na zmiane tez 100 % bawelny. Kupiona kolderka ekologiczna wymiar chyba 110/130jakos tak. Ochraniacz na materac, z jednej strony bawelna z drugiej ceratka tez z Ikea. Siostra kupila mi przewijak montowany na lózeczku. Fotelik jest maxi cosi wraz z wkladka dla noworodka. Stelaz i wanienka. Prawie cala kosmetyka i chemia min. Płyn lovella do bialego i koloru czy sudokrem na odparzenia. Brakuje mi tylko recznikow po kapieli i srodka na pepek. Z jedyna rzecza z ktora na pewno poczekamy do narodzin jest wózek. A z innej beczki z cyckow powoli cos zaczyna sie pojawiac...jakis przezroczysty plyn ;-)9 sierpnia zacznie sie 8 miesiac. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Pulchna z komory nie ma co 2 kg to juz powazna waga...;-):-)Klocek ;-)hihi..No bo czego die tu spodziewac skoro do tej pory dzieciaczki w wiekszosci tak około podwajały wage z wizyty na wizyte czyli co 4 tygodnie. Druga sprawa do rozwiazania zostalo nam niemalze 2 mce to w ktoryms momencie te nasze pociechy musza przybrac do wagi 3500-4000 a nawet wiecej. Genetycznie patrzac na mnie i meza nasza Liwia nie moze wazyc rodzac sie 3 kg bo ja sama mialam 4200 a moj maz 3700.. Choc osobiscie wolałabym aby az tak dorodna nie byla przdchodzac przez moj kanał rodny... i tak 3200 byloby naprawde idealnie. ;-)ech..marzenia scietej głowy...:-//;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra dobra ... to chyba trzeba będzie się w końcu wybrać na te zakupy. Chociaż ja przez internet kupuje kocyki sprawdzonej firmy. Ciuszki mam po pierwszym synku, wózek i fotelik także. To woombie mnie kusi... Właściwie niczego nie potrzebuje poza środkami pielęgnacyjnymi. Z drugim dzieckiem jest serio inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię OnlyDreams__________26_____1_______28.09.2015_______Dziew czynka.....Laura aaaga32_____________32_____3_______01.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______02.10.2015_______Dziewczynka monika1331__________23_____1_______05.10.2015_________?? 2plus3_____________30_____3______05.10.2015_________Dziew czynka AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015_______Dzie wczynka Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015______Dziewczy nka listopadowa123______30_____1_______06.10.2015________Chłopi ec mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015__________Dziewc zynka Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________Dzie wczynka LenArtowa________21______1_______10.10.2015_________Dziewczy nka Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015__________Chłop iec Ivee85___________30________1______21.10.2015_________Chł opiec DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________Dzie wczynka dominika____________30_____1_______29.10.2015_______Dziewczynka Edyta ---------------------36-------3-------------10.10.2015------ -----------? Pauliska___________22_____1_________31.10.2015____płeć ?? Diabli nadali________26____1_________30.10.2015___płeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię OnlyDreams__________26_____1_______28.09.2015_______Dziew czynka.....Laura aaaga32_____________32_____3_______01.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______02.10.2015_______Dziewczynka monika1331__________23_____1_______05.10.2015_________??< br /> 2plus3_____________30_____3______05.10.2015_________Dziew czynka AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015_______Dzie wczynka Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015______Dziewczy nka listopadowa123______30_____1_______06.10.2015________Chłopi ec mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015__________Dziewc zynka Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________Dzie wczynka LenArtowa________21______1_______10.10.2015_________Dziewczy nka Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________Chłopiec PanizFrancji________30______1_____19.10.2015__________Chłop iec Ivee85___________30________1______21.10.2015_________Chł opiec DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________Dzie wczynka dominika____________30_____1_______29.10.2015_______Dziew czynka Edyta ---------------------36-------3-------------10.10.2015------ -----------? Pauliska___________22_____1_________31.10.2015____płeć ?? Diabli nadali________26____1_________30.10.2015___płeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×