Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

małe dochody a budowa domu

Polecane posty

Gość gość
Musicie jak najwięcej oszczędzić na materiałach, bez tego nie da rady. My ostatnio remontowaliśmy dach, a też nie mamy łatwej sytuacji. Sporo zaoszczędziliśmy kupując materiały w sklepie http://www.veldach.com.pl/ . Mają bardzo dobrą ofertę i fajne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glina jest bardzo tania wybudujcie z gliny izdebkę i potem - metoda gospodarczą rozbudujcie sobie o kolejne pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę porywacie sie z siekiera na słońce tak jak moja kuzynka oboje marne dochody ale dom wybudowali ale co z tego mają kredyt z taką ratą że ledwo im starcza na jedzenie! Nigdzie nie wychodzą, zero wczasów, oszczedzają jak dziady nawet na dziecku czasem wyłaczają ogrzeanie a dziecko podrzucają do babci na weekend by sie tam ogrzało i pojadło mają dom owszem, ale jakim kosztem! Nie zdecydowali sie na drugie dziecko a ich jedyne nie chodziło do przedszkola tylko babcia bawiła, bo tak taniej, dla mnie ludzie co nie mają na przedszkole i ogrzewanie to biedaki i tak będą żyć przez 30 lat bo taki mają kredyt ile da sie lat tak żyć ja rozumiem zacisnąc pasa na 3-4 lata ale nie 30! Ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Zgadzam się, z małymi dochodami nie warto brać kredytu na dom. My też kiedyś nie chcieliśmy ale udało nam się rozkręcić firmę i kredyt wzięliśmy. Na szczęście nie musimy sobie niczego odmawiać . W tym miesiącu chcemy kupić przydomową oczyszczalnię ścieków o taką - http://www.czystyzysk.eu/ bo szambo jest dość drogie w utrzymaniu - wywóz. Uważam, że warto zainwestować w ekologiczne rozwiązania, one się potem zwrócą po latach a utrzymanie domu bedzie tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płot Bud
PŁOTBUD jest czołową firmą działającą w branży systemowych ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców oraz stałej kontroli produkcji staramy się sprostać wymaganiom Klientów oraz gwarantujemy doskonałą jakość oraz wytrzymałość naszych produktów. Wszystkie nasze wyroby jesteśmy w stanie zamontować na terenie całego kraju, posiadamy wykwalifikowane ekipy montażowe, jakość świadczonych przez nas usług potwierdzona jest licznymi referencjami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa zapytania ofertowe udzielając wszelkich możliwych wyjaśnień i sporządzając stosowną wycenę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z małymi dochodami nie ma szans na kredyt. Nie w Polsce..Trzeba zabierać się do pracy i trzeba przede wszystkim zarabiać kasę i ją robić. Ja myślę, że aby tu w PL wziąć kredyt to trzeba raczej zarabiać w sumie razem z mężem te 4000zł miesięcznie, czyli tak 2 wypłaty po 2000 tysiące..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny dom mam
ja wybudowałam i urządziłam dom gdzie za 160 tys 72 metry, raz się poszcześciło mi i miałam ok 60 tysiaków (nie wazne skad) 20 tysiaków nagromadziłam z zarobku( oszczedzałam ok 500-600 zł miesiecznie). No i miałam te 80 tysiaków. za mało na mieszkanie, brak szans na kredyt. Wiec zaczelam budowe małego domu - wszystko elegancko porobione, na dachu blachodachówka. Pozyczyłam 45 tys. Zebrało się też z biezacej wypłaty, prezentów. No ale my z mężem mamy 2400 miesiecznie dochodu, on sam pracuje. Ja pracuje tylko na spłate pożyczki, te 1000 miesiecznie. Jedno dziecko. Ciężko jest ale tylko dlatego że mamy jeszcze wydatki, kupilismy kostke, bedziemy robic ogrodzenie, sadzenie tuji. Jak to zrobimy (ogrodzenie) to będziemy żyć jak królowie :P Jeszcze miesiąc. Dam rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zamontować ogrodzenie panelowe Płotbud - jest bardzo dobrej jakości, trzyma się latami, nie niszczeje.Wiem, bo sam je mam już 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto poszukać miejsc, gdzie można kupić w przystępnej cenie dobrej jakości materiały budowlane. Ja z mężem zaopatrywałam się u http://www.zajkowska.com.pl/ i nie żałujemy tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcecie mieć dobre, porządne i dobrze wykonane ogrodzenie, to weźcie sobie takie jak ja mam. Palisadowe z Płot Bud. Mam już kilka lat i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my nie mieliśmy kompletnie pieniędzy na rozktręcenie budowy i ostatecznie ruszylismy dizęki pomysłowi wykonania wielu prac samodzielnie. Kupiliśmy sprzet np www.suwnicabramowa.pl i dalej już poszło. Także powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie jak budują dom i nie mają przy tym za wiele pieniędzy oszczędzają na czym tylko się da a niestety to błąd. Przykładem niech będzie mój znajomy który zrobił tak z instalacją odgromową (nie założył) i potem w trakcie burzy popsuł mu się kocioł grzewczy. Taka instalacja musi zostać oczywiście odpowiednio dobrana żeby faktycznie chroniła i z tego co wiem to korzystał przy tym z usług Fhu Partner. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oktawia771
Można sporo zaoszczędzić robiąc większość samodzielnie :) W zeszłym roku budowaliśmy z mężem ten domek http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-synezjusz-ps-hm35/ w sumie wyszedł nas jakieś 160 tyś. Wzięliśmy pożyczkę, kredytu też by nam nie dali i właściwie własnymi rękoma wybudowaliśmy dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z bali drewnianych można dość niedrogo i w szybkim tempie pobudować. Technologia budowy takich domów często jest znacznie lepsza niż domów tradycyjnie budowanych z cegły. Do tego jest zdrowszy, cieplejszy i zwyczajnie fajniejszy. Dużo informacji na temat budowy tego typu domów znajdziecie na stronie firmy Wikpol, która od lat na naszym rynku działa i buduje. http://domyzbali.lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firm jest wiele na rynku, przeanalizowaliśmy dużo ofert tym bardziej,że zajmuję się wykończeniami i jednak była mi łatwiej stwierdzić jaka oferta jest najlepsza. Ciekawe projekty i jakość wykonywanych usług z świetną "superpłytą" przyczyniło się , że zdecydowaliśmy na firmę, budującą w technologii szkieletu drewnianego, dokładnie firma z Rybnika - Superdom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darmowe reklamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęliśmy budowę w 2012 roku. Pozwolenie papiery dziennik budowy. Kilka tysięcy poszlo. Maz zarabial 2500 ja 800. Wynajmowalismy kawalerkę. Z wesela mieliśmy 15 tysięcy. W prezencie ślubnym dostaliśmy dzialke. Tzn maz robił w biznesie domowym 10 lat i poprostu mu sie należało. Pracowal w firmie budowlanej i pustaki na caly dom mieliśmy stal na zbrojenie cegle na kominy i ogólnie wszystko bez vatu. robotę w rodzinnej firmie (nigdy kasy za to nie bral maz) teść dal kasę na dach i murarzy. My daliśmy na materialy tzn cement piach wapno i inne. W 2013 poprawilo sie nam ja zarabialam 1500 maz 5000. Mieszkałam z mama bo maz miał budowę 350km dalej i wracal na weekendy. Urodziła sie córcia. Dom miał juz dach i sciany:) zrobiliśmy jeszcze elektryke wstawiliśmy okna. Maz caly czas zarabial 5000. W 2015 w lutym kredyt. 130 000 nie dużo bo rata 650zl na 25 lat ale w 10 splacimy. Bank policzyl wkladu własnego 350 000 ( byl rzeczoznawca)i stad Male odsetki. W marcu tynki w kwietniu wylewka wakacje łazienki w sierpniu podłogi we wrześniu i październiku wyposażenie kuchnia na wymiar i w listopadzie sie przeprowadziliśmy. Maz dalej ma 5000. ALe juz jest na miejscu od sierpnia. Ja narazie zero bo wychowawczy i wracam do pracy w lipcu pewnie. Ale zauważcie fakt ze kredyt i opłaty-zamykamy się w 1000zl. W zyciu nie wynajelibysmy 2 pokoi za tyle. Minimum 1200. Wiem ze przez ostatnie 4 lata ogrom rzeczy sie zmienilo u nas. Nie podejrzewałabym nawet ze wszystko tak fajnie sie uda!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamietaj ze bez wzgledu na dochody musisz zwracac uwage na jakos w pewnych aspektach. wlasnie dlatego trzeba pamietac by beton byl najwyzszej jakosci. tak wiec zdecyduj sie na http://stambet-bud.pl/ - bedzie w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozważnie wybieraj dostawców jeśli budujesz dom, a masz male dochody... trzeba po prostu odłożyc pieniądze - my tak zrobiliśmy. Udało nam sie dobrze trafic jeśli chodzi o dostawcę schodów - http://wroblewskidesign.pl zaoferowali nam naprawdę dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostawcy to jedno, firmę budującą też trzeba wybrać rozważnie. Ale z drugiej strony pamiętaj - co tanie to drogie i początkowe pozorne oszczędności mogą później przynieść sporo kosztów. Zerknij na firmę http://trans-ziem.pl/ robią porządnie przy optymalnych kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej to ja autorka : wybudowalismy ten dom. wzrosły zarobki, moi rodzice pomogli finasowo , dostalismy kredyt, teraz wykańczamy , niedługo przeprowadzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małe dochody to zawsze trudna sprawa jednak warto jest zdecydować się na nią. Warto mieć własne 4 kąty, nawet jeśli trzeba rezygnować z pewnych rzeczy. My jednak wolimy mieszkanie. Dlatego my się zdecydowaliśmy na mieszkanie. Na osiedlu http://osiedlebotanika.pl/ zakupilismy wspaniale mieszkanie juz sie nie mozemy doczekac az sie przeprowadzimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaf_29
Ja mogę szczerze polecić firmę Art Bud z Bydgoszczy. Wykonuje wszelkie prace rzetelnie, terminowo i na czas. Przy tym ceny nie są jakieś kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również polecam produkty firmy Artbud z Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O mój temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co zaczęłaś budowę? jak się to potoczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55yy5
Budowa domów jednorodzinnych to usługi, z których korzysta coraz więcej osób. Obecnie zdecydowanie częściej decydujemy się na własny dom, niż mieszkanie. http://roslandomdesign.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko czy moglabys dac do siebie namiary? też chcę zaczac budowę i oboje zarabiamy miesiecznie około 5 tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×