Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

karmię córkę piersią już 2 lata jestem z siebie dumna

Polecane posty

Gość gość
bleeeee fuj fuj fuj, wyobrazam sobie cyce bleh matki polki wstretne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to jest duże dziecko już. Ma zeby i może samo jeść ja widzialam zwisy szwagierki hehe karmi ponad 2 lata już i lekarz jej powiedział ze powinna przestać hehe jestem tolerancyjna bo sama karmiłam piersią ale wyjmowanie zwisow z rozciagnietymi skutkami sprawia że mi niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak samo jak zmienia się w dzień i w nocy, w upały, kiedy matka jest chora to przekazuje przeciwciała, dla dziewczynki ma trochę inny skład niż dla chłopca, przy karmieniu tandemu to inne jest dla młodszego dziecka a inne dla starszego, przy karmieniu wcześniaka jest inne niż przy dziecku urodzonym o czasie, spytaj się pana Boga lub matki natury dlaczego tak się dzieje, że mleko matki przystosowuje się. Po około 2 latach ma znów tyle przeciwciał ile ma mleko dojrzałe czyli po 3 tygodniach karmienia. Z wiekiem dziecka zwiększa się kaloryczność i inne wartości, mleka jest bardziej skoncentrowane, bo nie jest już jednym posiłkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautorka
karmię jakieś 5 razy na dobę. Rano, w weekendy jak jesteśmy w domu popołudniu do drzemki, potem wieczorem do spania. I zdarza się z raz między drzemką a wieczorem, no i w nocy z raz. Czasem zdarzają sie gorsze noce to karmię częściej. Normalnie chodze do pracy od pn do pt i nie mam przepełnionych piersi. Tzn. czuję że są pełniejsze, ale nie są twarde, itp. Planuję karmić do samoodstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ładna dziś pogoda :) tralala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 razy dziennie kp dwulatka? Tutaj już nie chodzi o właściwości uodparniajace ale ododowartosciowane się matki. " Spójrzcie jaka jestem wspaniala, karmiłam 2/3/4 lata". Niestety autorko karmienie dwulatka nie czyni z ciebie idealnej matki. Dwulatka powinna jeść normalne posiłki, a nie 5 razy dziennie mleko z piersi. Jakich wartości odżywczych dostarcza dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 17:22 skoro inny skłąd jest dla dziewczynki i chłopca to powiedz mi co robią cycki jak kobieta ma bliźnięta różnej płci? Wiesz wtedy, że lewa pierś jest dla chłopca a prawa dla dziewczynki? Czy w nocy się zmieniają? Boże jaka parodia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaa jeszcze jedno czy ktoś taki jak Conchita Wurst czy jak to się pisze został/ została oszukana bo cycki się pomyliły i zamiast produkować mleko o składzie dla chłopca to gość pił to o składzie dla dziewczynki? I to samo z tym gościem zwącym się Rafalala czy jakoś podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautorka
Oczywiście jada normalne posiłki. Mleko traktuje jak picie, wode tez pije normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to wytłumacz logicznie po co nadal kp? Skoro dziecko je normalne posiłki, pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak twierdzicie mleko matki dostarcza przeciwcial to ja wam proponuje karmic te dzieci do pelnoletnosci a beda zdrowe i szczesliwe co tam trzy lub 4 lata niech bedzie do 18 ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautorka
Bo córka tego potrzebuje. Karmienie piersią to nie tylko jedzenie, ale też poczucie bezpieczeństwa, bliskość, zwykle przytulenie, no i właściwości zdrowotne, przeciwciała itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno chyba sie rozszalalas z tymi cudownymi zmianami mleka! Wytlumacz skad i kiedy piersi wiedza ktore dziecko pije? Starsze czy mlodsze? Chlopiec czy dziewczynka? Kwiatki Ci wiedna, to mleko zmienia sie w nawoz? Zupa nie wyszla, to mleko z cudownych piersi wytworzy przyprawy ktorych akurat brakuje? Maz nie ma piwa w lodowce, to jak sobie lyknie mleka to az sie zataczac bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd wiesz, że tego potrzebuje? A może to tobie się tak wydaje? Poczucie bliskości dwulatkowi nie zapewni tylko kp wiec sama siebie oszukuje sz i próbujesz dowartościować. Pokaż mi wiarygodne, naukowe źródło twojej teorii o przeciwciałach w mleku podawany dwulatkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko sie przyzwyczaiło a nie potrzebuje cycka bo jest niby zdrowe, to tak jak dziecko ssie długo smoczka a potem jest problem zeby oduczyć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakbyś poczytała, to być wiedziała jak organizm rozpoznaje zmiany, chociażby po ślinie dziecka. A skąd ma wiedzieć że już ma nie produkować się siara tylko mleko? Poczytaj sobie naukowe publikacje i badania, ja z głąbami nie mam przyjemności gadać, znudziło mi się przez te 3 lata karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to dla ciebie wariatko zródło wiedzy?o matko!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mąż na pewno nie jest dumny,że jego żonka ma takie obwisłe cycki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 13.30 ma absolutną rację, to samo powiedział mi lekarz,że takie są najnowsze wyniki badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 latka budzi sie raz w nocy na karmienie ?? serio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproszę o źródła badań, że mleko jest bezwartościowe po 6 miesiącach, bo gorszej bzdury nie słyszałam. A ci lekarze są podkupieni jak we Włoszech, dostają grubą kasę za mówienie, że mleko jest bezwartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawartość, ilość i stosunek wielu składników mleka ludzkiego ulega nadal licznym i dynamicznym zmianom w zależności od czasu trwania laktacji, czy np. od fazy danego aktu karmienia (posiłku). Wielu naukowców uważa, że fenomen zmienności mleka ludzkiego może być związany ze sprzężeniem zwrotnym powodującym np. zmniejszenie wydzielania tych składników, które produkowane są już przez niemowlę. Uważa się też, że tkanka ektodermalna brodawek sutkowych i otoczek może być wyspecjalizowanym miejscem odbierającym sygnały z jamy ustnej dziecka (komórki błony śluzowej policzków) (14)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćautorka
Tak. Budzi się raz, ok 3 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmiaca1991
Gratulacje!Te ktore nie karmia albo karmienie traktuja jak przymus nigdy nie zrozumieja tego uczucia.Chcialabym tak dlugo karmic a tu dopiero 4msc idzie....a walke o mleko stoczylam nie jedna.Dlatego boje sie ze pewnego czasu zaniknie,że nie dam rady...Dlatego GRATULUJE bo jest czego.To nie sztuka dac dziecku wode z proszkiem,schody zaczynaja sie gdy trzeba sie poswiecic i dac troche wiecej z siebie niz reszta wygodnych wokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmiąca1991 twoje dziecko wnioskuję ma dopiero 4 miesiące? Więc nie pierdol o poświęceniu bo jeszcze całe życie przed tobą i gówno o nim wiesz. Moja córka ma 2,5 roku nie karmiłam piersią ale staram się na każdym kroku dla niej jak mogę i będę się starać jak długo będzie tego chciała. Karmienie piersią nie jest wyznacznikiem ani większej miłości ani większego poświęcenia przestańcie pierdolić 3 po 3. Poświęcenie zaczyna się od zajścia w ciążę gdzie kobieta dostosowuję dietę i styl życia pod dziecko które nosi w sobie poprzez karmienie zarówno piersią jak i proszkiem bo sorry ale i tu i tu dupe do dziecka trzeba ruszyć, dalej poprzez wydatki, oszczędzanie dla dziecka, przygotowywanie posiłków, zabieranie na spacer, wstawanie w nocy (nie tylko karmiące piersią wstają u nas każdy ząbek był przynajmniej tygodniem wyciętym z życiorysu) a wiele lat jeszcze przedemną i przed tobą. Dla dziecka poświęcamy się na każdym kroku taka już rola rodzica więc nie wynoś się na piedestał bo karmisz piersią całe 4 miesiące i jesteś taka zajebista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest bardziej z******ta od tych które karmią proszkiem. Bo proszek to każdy może podać. Przy karmieniu jest większe poświęcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmiaca1991 i inne wojujące cyce :) może te które się z was nabijają też karmiły albo karmią ale nie mają potrzeby robienia wokół tego takiego patosu i filozofii. Ja karmiłam rok ale to moja sprawa i śmieszycie mnie z tym przekrzykiwaniem się która mądrzejsza i która lepsza mama. Niech każdy takie sprawy zostawia dla siebie. Chcecie karmcie, nie chcecie nie karmcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje :-) ja karmię rok i 3 miesiące już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×