Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zaczynam przygode z clo cd.

Polecane posty

Merci u mnie wczoraj była burza przez chwilkę, ja się boję burzy i modliłam się, żeby szybko poszła :D jutro ponoć ma być u nas też :O Trzymam kciuki,żeby było wszystko dobrze u lekarza :) hehe bitwy o wózek :D Ale zobacz mąż weźmie Michałka a Ty sobie chwilkę odpoczniesz :) No leci ten czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci, Beatka przypomnijcie jakie macie wózki? Wiem że już pisałyście, ale nie chce wertować mi się tyle stron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - co do wozka to Camarelo Carera :) wczoraj bylismy u ortopedy i jak to na polska sluzbe zdrowia przystalo nic ciekawego sie nie dowiedzialam :) masakra :) lekarz bioderkami malego pomachal i mowi ze ok, no to ja pytam o usg a on ze to za wczesnie, ze kolo 10 tygodnia zycia trzeba zrobic, ze teraz wszystko jeszcze dojrzewa i nie ma sensu :) no i koniec wizyty :) jakbym poszla prywatnie, to pewnie wiecej bym sie dowiedziala i usg by mial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
merci ja byłam z bioderkami prywatnie to usg pani robiła mówiła zexwszystko dobrze i kazała przyjść w czerwcu do kontroli i mówiła żeby sztywna pieluszke wkładać ja ją tak obszylam u krawcowej i wkładam emi na spanie i ładnie jej się nóżki układają tak jak doktor mówiła. my wczoraj w szpitalu spędziliśmy 3 godziny dzieci full wszystko szło pomalutku emi miała badania serduszka brzuszka została związana warzy juz 3780 gram mam ja dalej karmić piersią i podawać do 3 miesiąca witaminę k a d to nawet do 3 roku życia miska tez wczoraj pobierana krew z główki na morfologie boże jak płakała strasznie aż mi samej łzy leciały. miała też usg główki i mamy do konroli pod koniec stycznia na usg wyszło ze wszystko dobrze ale ze u wcześniaków z peknietych naczynek robią się torbielki i ona tez ma to stąd ta kontrola doktor mówiła żeby się nie martwić ze to nic groźnego samo się wchłania nic się z tym nie robi ze dużo dzieci ma to po porodzie tylko rodzice nie wiedzą bo nie robi się usg jak dziecko nie jest wcześniakiem ale ja już się boje i juz w nocy nie spałam bovjuz myślę eh:-( ja czekam na pierwszy uśmiech Emili ten taki społeczny juz świadomy podobno do 2 miesiąca juz się pojawia:-) narazie emi coś tam sobie gaworzy śmiesznie :-) beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka - po 10 tygodniu tez pojde prywatnie z tymi bioderkami, wole miec pewnosc ze wszystko ok jest :) dobrze ze Emilka zdrowiutka i wszystko jest w porzadku, tez sie naganiasz po lekarzach :) moj Michas tez bierze witaminke D, mimo ze i piersia karmie i mlekiem sztucznym, co do mojego mleka to mam go chyba coraz mniej tak mi sie wydaje :) zamowilismy Michasiowi lezaczek bujaczek na allegro, bo juz coraz wiecej ma otwarte oczna, nie chce mu sie spac, rozglada sie, to w tym czasie bedzie mogl sobie lezecz i sie bujac, albo zasypiac w takim lezaczku, i zawsze bede go miec na oku, bo lezaczek lekki i mozna przeniesc gdzie sie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Beatko chyba taki urok matki, że od poczęcia martwią się o swoje Maluszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, co slychac u Was? macie jakies plany na weekend majowy? dzisiaj jak bylam na zakupach to ludzie normalnie rzucali sie na kielbasy, grille i wegiel :)) licza, ze bedzie ladna pogoda :) tez bym chciala zeby bylo ladnie, bo dzisiaj jak bylam na spacerze to zmarzlam, nieprzyjemnie bylo :/ zapisalam dzisiaj synka na szczepienia, mamy 19 maja, troche sie boje jak on to nziesie, no i ja przy okazji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Hej :) U mnie leci, wczoraj miałam wizytę. Moja panna ma już 600g :D tak wczoraj usteczka składała słodko i język wystawiała ❤️ dostałam troszkę leków, żelazo, acard, luteina nadal i na twardnienie brzucha. Teraz zaczną mi się wizyty co 3 tyg już, będę częściej widziała bąbelka :) Wczoraj też byliśmy wózki oglądać i już sama nie wiem co chcę ... :D Spodobał mi się navington corvet, jedo też fajny, x-lander jakiś taki sztywny jest :O no zgłupiałam :D za dużo do oglądania, do wyboru ... Jakby były ze 3 to nie byłoby problemu ... Co do majówki, brak planów.. Jutro troszkę z mężem odpoczniemy (chociaż ja to robię codziennie :D ), w sobotę mąż pewnie będzie zajęty a niedziela do siostry na urodziny. Merc ifakt ludzie dzisiaj szaleli w sklepie jakby zapasy na wojnę robili ... Pogoda jest paskudna! Zimno , wieje... ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - Twoja panna rosnie :) slodki ciezar, prawda? ;) a u mnie pogoda w kratke od samego rana, i slonce i deszcz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci prawda :) powiem Ci, że na wieczór już mi tak brzuch wywala, że ciężko mi się ruszać a gdzie tam do sierpnia :D u mnie właśnie się rozpadało :/ chyba dzisiaj dzień pod kocem spędzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
No to ja Was pocieszę dziewczynki u mnie też pada i jest ponuro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśka89
Hej:) u mnie też kiepska pogoda, niby słońce świeciło ale wiatr wiał i co jakis czas padało troszkę, ale na spacerku z Franiem byłam :) Co do wózków, polecam inglesina quad, ma kółka kauczukowe więc nie ma stresu, że się przebije:) bardzo łatwo się rozkłada - jedno pociągnięcie, budkę i nosidło też się zdejmuj***ardzo łatwo, fajnie się prowadzi i wygląda ładnie:) my mamy kolor arctic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki :) co u Was slychac? Unis - masz racje, przetestuj w sklepach wozki zanim kupicie, zlozcie, rozlozcie, ale sami a nie sprzedawca, my sami testowalismy kazdy i powiem szczerze ze nie wszystkie lekko sie wpinalo, a z jednym mialam straszny problem zeby wpiac gondolke, dlatego samemu trzeba przetestowac, sprzedawca ma wprawe i raz dwa mu pojdzie i zachwalac bedzie, a potem mecz sie sam czlowieku ... :) moj Michas konczy dzisiaj miesiac :) jak ten czas zlecial :) byla tez polozna, juz ostatni raz, zwazyla go i przytyl przez miesiac 1 kilogram :) mowila ze ladnie rosnie, i wszystko jest w porzadku :) jeyne z czym mamy problem to z kupkami, bo strasznie sie meczy zanim zrobi, potrafi caly dzien sie meczyc, ale mowila ze to sie ureguluje, zeby masowac brzuszek, podkurczac nozki do brzuszka, a w ostatecznosci jakby 2-3 dni nie robil i sie strasznie meczyl to zeby czopki glicerynowe dla niemowlat kupic i mu dac, ale zeby to bylo w ostatecznosci bo przy czopkach organizm sie rozleniwia i nie pracuje jak powinien, a maluszek musi sam sie nauczyc robic kupke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci szkoda mi Twojego Maluszka :( Zresztą każdego było by mi szkoda :( Czas mija bardzo szybko... Ja już dostałam dużo ubranek dla naszego Wojtusia :) dużo mam na okres 0-3 oraz 6-9 :) Już myślimy rozejrzeć się za łóżeczkiem i wózkiem... Ale zakup zostawimy na ostatnią chwilę ;) Bujak też dostałam :) Muszę się Wam pochwalić że moja nerka na razie się uspokoiła :) odebrałam dzisiaj wyniki moczu i posiewu moczu i są naprawdę ok :) Za to trochę morfologia... No dalej anemia (biorę żelazo) ale nie pogłębia się, za to trochę płytki krwi zaczęły mi spadać. Na razie to tylko trochę i się nie martwię oby tylko dalej nie spadały ;) Mój Wojtuś często szalej w brzuszku :) Ostatnio byl dwa dni pod rząd spokojniejszy to już zaczęłam się martwić... Ale mój mąż jeszcze go nie czuje... Jutro mam wizytę to dam znać co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci już miesiąc... :) ale leci! Unis tak na ostatnią chwilę to nie zostawiałabym takiego zakupu ;) różnie może być, ja zamawiam już w czerwcu wszystko. A niech wyjdzie, że rozpakuję się w lipcu to nie będę niczego miała..a po porodzie nie myślałabym nawet latać po sklepach :P ubranek też mam już, w lipcu będę prać i prasować :D Moja Julka tak szaleje od wczoraj, we wszystkie strony całe dnie :D brzuch faluje ;) To daj znać jak tam na wizycie :) Dziewczynki a d-dimery robiłyście w ciąży? ja mam zrobić na następną wizytę. Muszę się dowiedzieć ile czeka się na wynik i jaki jest koszt ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - ja nawet nie wiem co to sa d-dimery :) nie robilam takich badan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśka89
Ja tez nic takiego nie robilam:) Unis na anemie polecam wode kokosowa, mozna pic w ciazy i podczas karmienia piersią, znajomej synek mial anemie i po tej wodzie mu sie super poprawilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Domi na ostatnią chwilę to myślałam 32-34 tc ;) A kosmetyki i rzeczy do szpitala dla mnie i dzidzi to ok 30tc chce juz kupić i mieć spakowane ;) Koszule nocne wczoraj zamówiłam dwie na allegro... Niech sobie leżą w szafie bo teraz to nic nie wiadomo a mieszczę się już tylko w jedną z moich starych pidżam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja dziewczyny, nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnia chwile, ja mialam wszystko pokupione duzo duzo wczesniej, torbe spakowana tez wczesniej i potem jak juz toczylam sie jak slonica to dziekowalam sama sobie ze juz wszystko przygotowane :) w zaawansowanej ciazy juz nic sie nie chce, nawet po sklepach latac, ogladac, wybierac ... szczegolnie ze do toalety trzeba latac co 10 minut ;) a tak na spokojnie wszystko sobie przygotujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
No i ja mam po wizycie w końcu dobre wiadomości :) Moja nerka na razie się uspokoiła a szyjka znów stwardniała a co najważniejsze to się nie skraca :) Wszystko w najlepszym porządku :) Takie wizyty cieszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Unis to świetne wiadomości :):) bardzo się cieszę :) a Bąbelka podglądaliście dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczynki my wczoraj z emi juz po szczepieniach i po dawcevna rotawirusy wczoraj nie mogłam jej całować po rączkach i buzce bo szczepionka działała. emi za tydzień skończy 2 miesiące waży juz 4 kg i mierzy 53 cm ubranka na 56 są juz pomalutku ciasne ostatnio dostałam od koleżanki mnóstwo ubranek na 62 jeszcze troszkę i będziemy nosić :-) musze jej podawać przez miesiąc zelazo naszczescie dostaliśmy takie w proszku dosypuje do mleczka i pije:-) fajnie dziewczynki robicie ciążowe zakupy a ja teraz wciąż robie jakieś to pampersy to chusteczki ostatnio założyłam konto na smyku emi dostanie zabawki :-) beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Domi tylko moją gin interesowała wczoraj szyjka, puls Wojtusia i jego ułożenie (jest już główkowe). Tydzień temu miałam prenatalne i mówiła że nie będzie robić pomiarów :( Ja dla mnie to co tydzień moglaby go mierzyć ;) Też mam teraz zleconą glukozę, znów toksoplazmozę... A Ty Domi wiesz coś więcej o tym swoim badaniu? W jakim celu, za ile? Beatko tylko za zarejestrowanie Emi dostanie zabawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis no szkoda ale najważniejsze , że wszystko się poprawia :) Powiem Ci, że czytałam, że to badanie czy nie robią się jakieś zatory,zakrzepy czy coś innego w układzie krążenia. Może kazała mi zrobić przy tym szybkim pulsie..Jutro jadę na tsh to zapytam o cenę tego ;) Pogoda się popsuła, od rana pada :( w nocy mnie taki ból głowy złapał i dzisiaj wstałam z takim kołowrotem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Domi Ty czy Julka ma duży puls? Może to jest przyczyną bólu głowy?! Ja na razie odpukać nie mam boli żadnych ;) trochę tylko biodra w nocy, ale bywało dużo gorzej ;) A przy tym wysokim pulsie jakie masz ciśnienie? Ja normalnie i w ciąży mam 90/60 góra 100/60 :) Czy pije kawe czy nie cały czas niskie i przy takim czuję się najlepiej :) wierzcie że ja przy ciśnieniu 120/70 czuję się okropnie i juz mam ból głowy... Domi a bierzesz coś typu magnez? Ja mam teraz brać 3 razy dziennie... Trochę dużo mi się wydaję. Dwa czy trzy razy skurcz łydek mnie złapał i tyle. Gin mówiła że rozluźni on tez macicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis ja mam puls wysoki. Ja ciśnienie mam książkowe, dzisiaj cały dzień mnie głowa męczy :( chyba odstawię jedne leki bo jak nic po nich nie mam apetytu, głowa nawala :( wczoraj wzięłam te leki na twardnienie brzucha i już na wieczór było mi źle ;( zjadłam tylko śniadanie dzisiaj:( i na siłę teraz chlebka z masłem. Jestem taka pełna a zarazem taka głodna :( :( to bierz ten magnez :) ja nie mam, ale właśnie jak będziesz miała te skurcze przepowiadające to może pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis- super, ze z nerka ok :) i ze z szyjka ok :) pamietajcie dziewczyny, zeby magnez odstawic kolo 38tc, zeby nie wyciszac prawdziwych skurczy porodowych :) beatka - no wlasnie o co chodzi z tymi zabawkami ze smyka? i czemu po szczepionce nie mozesz calowac Emilci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci dobrze że piszesz o tym magnezie... Teraz zapamiętam że trzeba go odstawić ;) wcześniej nic takiego mi się o uszy nie obiło. A pamiętasz w jakiej Ty dawce brałaś magnez? Domi a przed ciążą też miałaś wysoki puls? A badałaś może potas? On bardzo często wpływa na puls.... Kurcze to faktycznie może te tabletki Ci szkodzą. Może lepiej odstawić i umówić się na wizytę do lekarza. Nie wiem co Ci doradzić, ale tak częsty ból głowy i brak apetytu to nie zbyt dobrze... Trzymaj się Kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Dziewczynki kiedyś pisałyście o badaniu cytomegalii. Jak czytalam na necie co to jest to padł tam skrot CMV i muszę Wam powiedzieć że już raz to robiłam przed HSG :) Ale skojarzyłam dopiero po skrócie że to to to :) Ale robiłam tylko CMV IGM i wyszły ujemne. Czy waszym zdaniem już przeszłam ten wirus przed ciążą i jestem bezpieczna? I czy tylko jedna wartość tj IGM wystarczy do sprawdzenia? Czy lepiej jeszcze powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×