Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zaczynam przygode z clo cd.

Polecane posty

Unis - u mnie jest jeden zlobek i teraz otwieraja jakas filie ale to chyba w styczniu dopiero, narazie zbieraja wnioski na ten rok szkolny, otwieraja tez prywatny zlobek ale za pare miesiecy, platny 450zl miesiecznie, wiec co zrobimy to nie wiemy, ale raczej pojde na wychowawczy i bedziemy starac sie o drugie dzieciatko :) a co u reszty dziewczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Cześć kochane :) Przepraszam za moją nieobecność ale jakoś mała była niespokojna 3 dni a wczoraj byliśmy u lekarza i gardło zaczerwienione,chrypka, kaszel. Ponoć jakiś wirus. Na szczęście nie ma gorączki. Ale bidulka nie może się śmiać w głos,zaczyna i zaraz kaszle :( Unis wczoraj była kupa, sama z siebie zrobiła :D :) Pytałam tej innej lekarki co wczoraj byłam i mówiła, że rzadko się zdarza, żeby dzieci na cycu miały zaparcia.Kazała kłaść często na brzuchu (tego Julka nie znosi:/), dawać pić (co moja Julka też się nie napije z butelki:P ), to jak nie Julcia to ja mam dużo pić. Unis ciężko mi powiedzieć ile Julka śpi. W jeden dzień potrafi przespać prawie cały a na drugi po 5 minut tak 3 drzemki :P To super, że wszystko dobrze po porodzie :) Ja nie mam tabletek, nie chciałam, zawsze źle się czułam. U mnie najlepsza antykoncepcja - brak przytulasków :D Ochota jest ale sił brak :P A zresztą co skończy mi się okres to zaraz przychodzi na nowo :/ Merciiiiiiiiiiiiiiiiiii ❤️❤️ ale super!!!! :) :) :) będę mocno trzymała kciuki za siostrzyczkę lub braciszka dla Michasia :) :) Ja tez chciałabym w wakacje zacząć się starać o drugie :) Nie chcę dużej różnicy wieku między dziećmi. Ale zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domi - to w wakacje zaczynamy razem dzialac :) super!!!!! :D merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe znowu będą emocje :D muszę ten rok poczekać od cc także dopiero od sierpnia :) ale nie będę się nakręcać i fiksować jak do tej pory. Jednak jak już jedno dziecko jest to myślę, że inaczej się to wszystko przechodzi? no nie wiem, tak mi się wydaje. Bo jednak to jedno dzieciątko jest w domu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
My z mężem zawsze chcieliśmy tylko jedno dziecko... Teraz powrócił temat, ale mąż zdania nie zmienił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczynki co u was ja bardzo chciałambym drugie dziecko ale urodzenie wczesniak bardzo dużo w moim życiu zmieniło i wciąż bardzo waham się z tą decyzją beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, co slychac? :) u mnie pogoda wiosenna, codzinnie spacerujemy, jakos trudno myslec o tym, ze niedlugo swieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Hej dziewczynki, no u nas od wczoraj pogoda się popsuła... My dalej "walczmy" z pleśniawkami.... Wojtuś ma tylko jedną, ale nie chce zejść a nie chcę żeby się to rozrosło i dzisiaj znów idziemy do pediatry... Czy któraś też borykała się z plesniawkami? Od kiedy rozszerzałyście dietę Maluszką? W necie piszą że od 6 miesiąca a mama i teściową mówią że od 4 miesiąca... I bądź tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - jak dziecko jest na piersi to od 6 miesiaca, a jak na mleku modyfikowanym to od 4 :D ale Twoja mama i tesciowa tez maja racje, bo kiedys tym na piersi tez od 4 miesiaca sie wprowadzalo. Ale teraz nie zalecaja chyba od 4 tym na piersi, wiec od 6 :) za karmilam mieszanie i diete rozszerzylam od 4 miesiaca, od marchewki i wszystkich warzyw, a miesiac pozniej dalam owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci a jakieś kaszki czy kleiki od kiedy wprowadzałaś? I co za kaszki wprowadza się jako pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - ja pierwsze co to zaczelam dawac kleik na noc do mleka, zeby zagescic i zeby dluzej zaczal spac :) pamietaj ze musisz zmienic smoczek na wiekszy, bo z kleikiem gestsze i musi dobrze lecic przez smoczek :) a kleik zaczelam dawac jeszcze zanim skonczyl 4 miesiace, chyba tydzien przed zaczelam, i robilam inaczej niz na opakowaniu, dosypywalam tylko tyle, zeby troche zagescic. potem dlugi czas dawalam warzywa, po ok.4 dni kazde, marchewka, kalafior, brokul, dynia, groszek (to lepiej na koncu bo wzdecia sa ), oczywiscie po 2-3 lyzeczki. jak juz poprobowal wszystko to dawalam wieksze porcje i mieszane np.marchewka z ziemniaczkiem ziemniaczki ze szpinakiem, owoce dalam chyba po miesiacu dopiero, wolalam, zeby rozsmakowal sie w warzywach bardziej, potem owoce i rowno z owocami dawalam kaszki (jako drugie sniadanie), zaczelam od malinowej i bananowej. od samego poczatku dawalam sloiczki, sama nie gotowalam, sloiczki jak dla mie na poczatek sa lepsze, bo jest wiele smakow i kombinacji, dzieki temu dziecko wszystko posmakuje, i ryby i miesa, no ale sa tez przeciwnicy sloiczkow, ze to samo zlo :) :) teraz dopiero zaczelam sama gotowac obiadki ale i tak wspomagam sie sloiczkami, bo ryby sama mu nie oczyszcze, itd, dzieki tym sloiczkom i roznym smakom wydaje mi sie ze chetnie wszystko je, nie pluje, zna wszystkie smaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Mi tez mama mówiła o kleiku żeby zagęszczać od 4 miesiąca :) szczególnie na noc. Kolo piątego zacznę mu podawać (wyśrodkuje to). Polecacie jakaś firmę? Powiem wam szczerze że nawet nie mam czasu coś więcej poczytać w tym temacie ;) A Wojtuś zaczął już 3 miesiąc ;) Mój Wojtuś waży już 5360g :) A Wasze Maluszki ile już ważą? Zresztą dziękuję Ci bardzo Merci za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - kleiki sa dwa chyba tylko, nestle i bobovity, mialam ten i ten i nie roznia sie niczym, ale jakos bobovity zawsze szukam :) co do sloiczkow to i bobovita i hipp i gerber mojemu dziecku smakuja, kolo 7-8 miesiaca hipp ma wiecej skladnikow, bardziej roznorodny chyba jest :) ale dzieci mojej siostry nie lubily hippa, nie chcialy tego jest, wiec roznie to bywa :) co do wagi to Michas wazy juz chyba ponad 9 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Unis a probowalas witaminą c w kroplach przecierac te plesniawki? Od kilku osób słyszałam że pomogło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci ale Michaś już duży :)A jaki rozmiar ubranek nosi? Domi no to Julcia jest prawdziwą kobietką ;) Od małego dba o figurę :) Chlopcy trochę szybciej przybierają i szybciej rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh 5kg, kiedy to bylo hihi :) :) tak tak, teraz Michas juz ponad 9 a nosi 74 rozmiar :) jak ten czas leci dziewczyny, straszne :) :) :) :) kupilam mu juz ubranie na swieta, jeszcze mi brakuje koszuli bialej ale mam juz zielone spodnie, zielone szelki i zielona muszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
unis moja emilcia była na cycku do 6,5 miesiąca a już jak.miała 4,5 wprowadzilam jabłko marchewkę ziemniaki itp tak jak merci dawałam różne słoiczki dzięki temu Emilka lubi wszystko no oprócz ryby :-D kaszki na początek dawałam do mleka kleik kukurydziany lub ryżowy Emilka teraz bardzo lubi te z bobovity najbardziej i na wodzie i na mleku no i chrupki kukurydziane :-) moja emilcia waży teraz około 8 kg i nosi rozmiar 74 jak Michałek merci :-) merci to Michałek będzie przystojniak :-) ja juz mam sukienkę dla emilci i rajtuzki i bodziaczka chyba ze jeszcze coś ki w oko wpadnie ale jula pięknie waży spora dziewczynka juz umnie emi pleśniowek nie miała ja za każdym razem przelewem butelki wrzątkiem i codziennie wymywam buzke woda przegotowaną i pieluszka tetrowe może to pomogło Wojtusiowi dziewczynki jakie zabawki kupujecie na Mikołaja merci co byś chciała najbardziej dla Michała ja myślałam że rodzina się złoży kupimy kostkę edukacyjna i kule hule do raczkowania moja emi lubi też zwierzątka i książeczki wiec pewnie to dostanie odemnie i jakiej ubranka bo szybko rośnie :-) to będa święta we trójkę juz się nie mogę doczekać :-) w ogóle czas tak szybko leci za szybko :-) beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Domi nie słyszałam nigdy o tej witamince C.... Ale dobrze wiedzieć :) A jak Julka z kupką? U nas nie najgorzej... Raz codziennie a czasem 3 dni przerwy... Nie ma jakieś regularności. Ale ma cały czas miękki brzuszek. Merci dobrze, że napisałaś o eleganckich ubraniach na święta :) Mi to nie przyszło do głowy ;) Teraz Wojtuś nosi róż 62 to jak zamówię na święta 68 to chyba nie będzie za bardzo za duże?! Co myslicie? Beatko smoczki i butelkę przemywam wrzątkiem chyba już obsesyjnie... No gorzej z wycieraniem buźki... Tego nie robimy bo Wojtuś sobie nie daje... Co do zabawek na Mikołaja to już kupiłam grzechotki (takie maskotkowe, z klamrą, że mozna przypiąć, wydają odgłosy itp). Ale Ty i Merci chyba te czasy macie już za sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - sama nie wiem co Michasiowi na Mikolaja, wydaje mi sie czasami ze on juz wszystko ma :) ale jedno co bedzie mial na pewno to taka drewniana duza kostke edukacyjna wlasnie ze Smyka, juz upatrzylam, teraz jest w promocji, to dostanie od dziadkow. ciesze sie bardzo na te swieta, juz sie nie moge doczekac az zobaczy choinke, ojj ozdoby bardzo mu sie spodobaja :) no i mam nadzieje, ze sniegu troche bedzie :) Beatko - czekam na zdjecia swiateczne Emi :) no i na mamusi tez ;) Unis - haha, a tak napisalam o tych ciuchach swiatecznych bo uwielbiam robic zdjecia Malemu, potem jest co wspominac, pamiatka fajna :) czasami kupie cos uzywanego, ladnego i ciesze sie jeszcze bardziej :) ten zielony komplet z szelkami i muszka tez kupilam uzywane przez internet, a wiadomo, dziecko nie zniszczy a za grosze mozna ladnie ubrac :) sama tez sprzedaje niektore po Michasiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Unis no wagę ma książkową :P strasznie długa się moja córa zrobiła :O śpiochy na 62 są już idealne... a jeszcze ostatnio myślałam nad niektórymi kiedy ona je założy, zakładam a tu ostatni dzwonek :D już cały wór ubranek 56 spakowany :P Merci ale Michaś będzie elegancik :) Ja też już patrzę za sukienką, bo zapisałam Julcię na mini sesję świąteczną na koniec listopada. Więc sukienka i na święta będzie :) Powiedziałam mężowi, że na zdjęcia z brzuszkiem ze mną nie chciał iść więc czasem zrobię małej sesję :P np teraz na pierwsze jej święta :D Beatko, Merci właśnie może wy coś polecicie na mikołaja? Coś grającego, świecącego jak gra ? nie mam pojęcia co by było odpowiednie dla tego mojego małego nygusa :P chociaż po ostatnim tygodniu stwierdziłam, że chyba rózgę dostanie :) Beatko masz rację, wszystkie co jesteśmy od początku n a forum będziemy w święta całą rodzinką we trójkę :D wspaniale dziewczynki :) Unis ostatnio córka mnie zadziwiła z rana i zrobiła mega kupę :P Stękała jak stara, aż żeśmy się obie śmiały z tego :D :D ale w końcu trochę herbatki wypija, nawet raz jej się zdarzyło 40 ml :O Ach, mówię Wam dziewczynki jestem taka szczęśliwa. Wiadomo czasem jest ciężko ale jak widzi się uśmiech za uśmiechem i te jej zaczepki po swojemu gadane to o tym zmęczeniu itp się zapomina :) Ale niestety moja Julka wczoraj dostała taki katar :( dzisiaj spała z nami w łóżku, co chwilę się budziła :( idziemy do lekarza później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - to tez czekam na zdjecia z sesji :) duzo zdrowka Julci zycze! ta pogoda teraz taka ze o przeziebienie bardzo latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Domi daj znać po wizycie co tam jest Julci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domi daj znać jak katarek Julki moja emi miała dwa razy za drugim razem pokonalysmy szybko :-) moja to teraz interesują grające zabawki strasznie lubi zwierzątka i książeczki ja wszystko bawi wczoraj np leżała sobie w gondoli ja wieszalam pranie jej i tak strzepywalam i ona się mega śmiała aż czkawki dostała :-) musze wam powiedzieć ze Emilka z każdym dniem siedzi juz stabilniej dziś, włożę ja do krzesełka i zobaczymy jak zupkę będzie jadła :-) ja strasznie Lubie kupować jej ubranka i kupuje używane dużo ale zawsze jakieś perełki śliczne :-) codziennie robie jej zdjęcia :-) fajna pamiątka będzie co wywoływać po świętach :-) z zabawek my mamy fajne kubeczki od małego do dużego z Fisher preis i ciuchcie kostki a dostaliśmy ostanio do kąpieli z Fisher preis takie ludki ze zwierzątkami i motylka z kształtami :-) a ja jej chce kupić taką sowke z kula książeczkę i ubranka Emilka lubi też pozytywki ostanio kupiłam jej za 30 zl z Fisher preis krokodyla s kostkami w stanie idealnym :-) a kosztuje ponad 100 zl na święta proszę rodzinę o kostkę jakaś edukacyjna i kule hule bym chciała :-) oj juz nie mogę doczekać się świat a jeśli chodzi o pleśniowki to gdy emi była mała miała miesiąc położna Złapała jej mocz na pieluszke i wyjalowila jej buzke i nic nigdy nie miała moja emi lubi myć buzię w środku myjemy codziennie od 8 miesięcy tak jak rączki no i psikanie do noska ona to uwielbia i się nie boi dzięki czemu nie mamy problemu jak jest katar dziś 13 w piątek urodziłam wtedy emi dziś kończy 8 miesięcy kocham cie kocham cie emisia beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - jak Julcia? Beatko - ja tez mam dla Malego wszystko co swieci i wydaje dzwieki, uwielbia zwierzatka taki domek z fIsher prica, swieca i wydaja dzwieki i samolot co tez swieci i spiewa, generalnie wszystko co swieci jest super, kazda lampka, migajacy samochod na ulicy - policja, straz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Oj dziewczyny... Te nasze Maluchy kochamy chyba do szaleństwa :) Jest to cudowne uczucie :) Dobrze że tak zawzięcie "walczyłyśmy" o te nasze dzieci :) Dorcia, Mantar co tam u Was? Sylwia, Basia jak Wasze starania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Dziękuję dziewczynki, że pytacie. Julka jest przeziębiona, gardło wygląda jakby jakiś wirus ją wziął. Osłuchowo czysta :) Także walczymy z gilami. Nie daje sobie wyciągać i odkurzaczem i tym do buzi. Drze się na całą wiochę i przy tym wydaje śmiesznie po swojemu tak jakby "giń, giń" :D Najbardziej przeraża mnie noc ale na szczęście jest spokojnie. Nie wiem gdzie ona się przeziębiła, nie wychodziłyśmy na dwór bo wieje strasznie. Nikt chory nie jest. Druga sprawa, że dr powiedziała,że może mamy za gorąco w domu i się przegrzewa... Moja Julka uwielbia też zabawki grające i świecące. Na święta dzisiaj zamówiłam hulę kulę a co! :D Fakt jest od 6 mcy ale jak będzie się toczyć po podłodze to pewnie będzie patrzeć. I problem z głowy :P a na swięta będzie miała już 4,5 mca. Musiałam zamówić coś dla dwójki dzieci na roczek i zamówiłam od razu kulę. Muszę popatrzeć na zabawki o których mówicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
w ogóle to lubi z lamaze te zabawki zawieszki :) lalkę,żabę, szopa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, niedługo zacznę brać clo, estrofem i duphaston. Ale mam bardzo cienkie endo - 4 mm. Czy w trakcie brania clo i estrofemu mogę pić lampkę wina dziennie do owulacji, żeby dodatkowo podrasowac to endometrium? Nie zaszkodzi alkohol przy tych lekach? Pilyscie może wino w trakcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu - ja nie pilam, nie pamietam jak jest w ulotce, czy mozna z alkoholem mieszac czy nie, pewnie nie bo clo jest silnie dzialajace na organizm, moze dawac duzo skutkow ubocznych, mysle ze z alkoholem mozna czuc sie jeszcze duzo gorzej merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×