Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brak koncentracji u 10latka. Co mam zrobić?

Polecane posty

Gość gość

Mój syn ma 10 lat i nie jest w stanie skoncentrować się na rzeczach, które go nie ciekawią. Chodzi mi o odrabianie lekcji. Ma potencjał, jest mądry i inteligentny, ale cierpi na zupełny brak koncentracji... Żadne lekcje, zadania ze szkoły i w szkole nie interesują go. Nigdy nie może się skupić, ciągle robi coś innego, nagle o czymś sobie przypomina. Jedyne przy czym się nie nudzi to oczywiście zabawy na dworze, z kolegami i granie na komputerze/telefonie/tablecie (ograniczamy mu). Woli zostawić lekcje na wieczór albo noc, niż zrobić raz, a porządnie. Nie wiem co robić, może są jakieś ćwiczenia na koncentrację, może powinnam pójść z nim do psychologa... Próbowałam już różnych syropków, ale to pic na muchy... :( Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz,to Ty jesteś matką i moim zdaniem powinnaś dopilnować by dziecko odrabiało lekcje "o normalnej porze". Wieczór ? Noc ? - to nie ta pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest tak syn konczy lekcje o 12.30 potem jest obiad o 16 zasiadamy CODZIENNIE do lekcji. Nie ma zmiłuj! Taka mamy zasade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gry tv i nie potrafi się koncentrować? Jest inteligentny przy deficycie uwagi ja myślę że problem jest po twojej stronie, mój syn przychodzi ze szkoły, je obiad, godzina odpoczynku i zadanie. Nie ma dyskusji itd ma siadać i odrabiać, nigdy nie protestował bo taka zasada jest od początku. Ćwiczenia zero tv kompa i tableta, daliście i teraz narzekacie. Zostawcie to na sob i nd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ty lenistwo tlumaczysz brakiem koncentracji .koledzy gry a nie nauka to nie problem z koncentracja a lenistwo ja mam dziecko z problemami o których piszesz i wygląda zupełnie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blossom999
oczywiscie dyscyplina jest bardzo wazna, ale wiem, jak jest. nie jestem łagodna i 'dajaca sie urobic' matka, a mimo tego tez u mojego Kuby problemy z koncentracja byly ogromne. z mojej strony staram sie mu opowiadac, o rzeczach, ktora ma sie nauczyc w ciekawy sposob, nie podaje slodkich gazowanych napojow, w ogole ograniczam cukry, ostatnio probujemy z sokiem rabenhorsta na poprawe koncentracji - to jest z serii rumiane policzki. w smaku dobry, ale za wczesnie a efekty, bo to dopiero tydzien, ale znajoma mowila, ze jej coreczka sie potrafila bardziej skupic po tym soku, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na diecie czwarty dzien
blossom999- tez slyszalam o tym rabenhorscieze niby dobry, daj znaka, jesli beda jakies efekty! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mój syn miał ogromne problemy z koncentracją, chociaż jest naprawdę zdolny. Stosowaliśmy suplementację, byliśmy u lekarzy, bo niby nadpobudliwość. W końcu żona zapisała syna na kurs indywidualny u pani Wandy Wegener specjalistki od technik wizualizacyjnych. Syn, krótko mówić nauczył się technik koncentracji i pracy z własnym umysłem. Teraz przede wszystkim rozumie, a nie uczy się na pamięć i ma zupełnie inne podejście do nauki, którego staramy się z żoną nie blokować. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale polecam zajrzeć na kanał wskazanej specjalistki youtube com/channel/UC0cIv5e3RNSY7aCxR3RU43Q/videos . Zrozumiesz lepiej, o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ale spam i reklama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Spróbuj Biofeedback mojemu synowi ta terapia bardzo pomogła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie82

zapisz dziecko na trening uważności 

Ewa Szałapska prowadzi takie zajęcia  swoim gabinecie w Warszawie  "Odkrywcy Gabinet Terapii Dzieci"

moim zdaniem fantastyczne i naprawdę skuteczne zajęcia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
39 minut temu, Gość angie82 napisał:

zapisz dziecko na trening uważności 

Ewa Szałapska prowadzi takie zajęcia  swoim gabinecie w Warszawie  "Odkrywcy Gabinet Terapii Dzieci"

moim zdaniem fantastyczne i naprawdę skuteczne zajęcia

 

Syn autorki ma już 15 lat, spamerska poyebico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×