Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

emolienty, prosze pomozcie

Polecane posty

Gość gość

Hej! proszę wymiencie jakie emolienty znacie? emolium, oilum, oilatum co jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o drogeryjne, apteczne czy ogólnie(składniki kosmetyków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie tylko apteczne... chyba ze znacie cos rownie skutecznego dostepnego w drogeriach? ale zwykle balsamy nie dają rady na skóre mojego dziecka... zresztą niektóre apteczne tez :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Balneum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probowalas Zaji tej z serii do skory z azs? U nas się sprawdzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewentualnie Mediderm z apteki ale smierdzi i ma kiepska kostystencje chociaż działanie bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diękuj****lneum nie probowalam, moze podpasuje :) ziajka jak najbardziej probowalam- skóra tak sucha, że dziecko przez noc się tak drapało aż strupy sie porobiły :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ma azs tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A używasz maści cholesterolowej? U nas okazala się genialna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miała podejrzenie AZS ale lekarz stwierdził że to jednak nie to. Po prostu ma tendencje do przesuszania skóry i musimy ją dobrze nawilżać emolientami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuj****lsam z firmy La Roche. Kupiłam w aptece za około 40zl, albo nawet ponad 40. Ale jest duży z pompka i bardzo wydajny. Polecam dla niemowlat jak i dorosłych, bo ja to stosuje u siebie na nadmiernie przesuszająca sie skóre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc, pierwszy raz słysze o tej maści? Mogłabyś powiedzieć coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma kontaktowe zapalenie skóry, po kąpieli w zwykłych sklepowych płynach zaraz robi się sucha i muszę się wspomagać kremem na hydrocortizonum. Dermatolog poradziła nam CETHAPIL fakt jest drogi ponad 50 zł za 250 ml i w porównaniu do emolium lub oliatum to tragedia, ale nam już służy te 250 ml 3 miesiąc. I jeszcze myślę, że na 2 tygodnie wystarczy. Spróbuj może u Was też zadziała. Po tym balsamie nie musimy używać niczego dodatkowego. Nakładamy i na mokrą i na suchą skórę (jak na opakowaniu napisane) i zdaje rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to tą maść polecila mi lekarka w szpitalu kiedy dziecko lezalo na oddziale. Jest robiona ale nie powiem Ci jaki dokladnie jest sklad. Postaram się znalezc zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mozliwe że moje dziecko ma coś podobnego, tylko nie stwierdzone do słownie. Bo bardzo podobnie objawia się mycie w sklepowych płynach. A powiedz mi proszę to jest tylko do smarowania jako balsam? A żeby umyć ciało czego uzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi Ci o cethapil ? jeżeli tak to jest balsam do kąpieli. Nakładasz na suchą nie umytą skórę całego ciała i obficie spłukujesz wodą. Tylko piszę, ze my na mokrą tez nakładamy szczególnie na nogi i nie widać różnicy w stosowaniu. Czy na suche ciałko czy na mokre sprawdza się genialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowala oilatum teraz przeszlam na hipp i tez jest rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my już wszystko sprawdziliśmy. Co prawda od urodzenia myta była w nivea, a około półtora roku zaczęły się suche plamy. Najpierw nogi potem już całe ciało. Teraz jak ją umyje czy to w bambino czy to w jonsonie czy nivea zaraz ma całą suchą skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli możliwe że hipp będzie działał podobnie? Jejku szczerze to mam dośc tych eksperymentow :/ wiecznie coś nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze, że Mediderm jest stosunkowo tanie z ta cała reszta no i jest dostepne w mojej aptece "na juz". Tylko troszkę się obawiam pisze na nim tak: Mediderm™ shower jest nawilżającą, niepieniącą się emulsją myjącą stworzoną specjalnie do pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry. I teraz moje pytanie, jesli corka nie ma żadnej z tych chorób (było tylko podejrzenie o atopowe ale wykluczyli) to czy to może jej zaszkodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chociaż w sumie z drugiej strony te strupki chyba można zaliczyć do egzemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zaszkodzi. Moja córka tez nie ma żadnej choroby skory, po prostu ma tendencje do jej przesuszania. I Mediderm się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdeczmie dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U Nas jest AZS i nic nie pomaga na suche placki, jedynie kosmetyki z Adermy troche łagodzą zmiany. Sa cholernie drogie, ale są robione na bazie owsa i dlatego łagodzą zaczerwienienie i suchosc skóry. Balsam Aderma Exomega kosztuje ok 80 zł, ale jest bardzo wydajny. A Malucha polecam kąpac w krochmalu, naturalny super spsób na sucha skórę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitka5
Zajrzyj tutaj: http://emolium.pl/ Masz tam sporo produktów do pielęgnacji skóry dziecka. Emulsje do ciała, emulsje do kąpieli- skóra dziecka jest wrażliwa, więc nie można narażać jej na słabej jakości produkty. Te produkty są bezpieczne i nie powodują podrażnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta12
zdecydowanie polecam produkty apteczne, my przy azs stosowaliśmy emolienty babycap i właśnie równiez dostalismy je w aptece. Pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżam temat. U nas w domu obecnie jest Eloderm, ma dobry skład i nie kosztuje majątku, tak jak wyżej wymienione. Na moje oko ładnie się rozprowadza i nie jest tłusty. Skóra dziecka jest miękka i co najważniejsza nie ma podrażnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, my też mamy eloderm, ponieważ skóra mojego dziecka ma skłonności do przesuszania się i zaczyna swędzieć. Emolienty są dla niego najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cody

Drugi miesiąc używam Elodermu do kąpieli i przestałam mieć jakiekolwiek problemy z przesuszającą się skórą. To chyba najprostsza metoda pielęgnacji, do tego tania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×