Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

32 tydz ciazy ile przytylyscie?

Polecane posty

Gość gość

Bo ja 12 kg i lekarka nie jest zachwycona;-) Tzn problemu oczywiscie nie ma ale mowi, zeby uwazac w kolejnych tyg. W poprzedniej ciazy przytylam chyba 18 ale zrzucilam szybko.. Jak u Was? Nie objadam sie slodyczami, generalnie sie nie objadam, jem jak jestem glodna. Unikam kolacji obfitych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przytyłam 8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazdroszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszej ciąży przytyłam tylko 12 kg . Najwięcej ważyłam (uwaga!) 60 kg. a jak przestałam karmić piersią waga spadła do 43 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem teraz w 33tg, przytyłam ok 5kg. Odżywiam się normalnie, rzuciłam palenie w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 32 tc i przytyłam niecałe 8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytycie zależy od bardzo wielu czynników. 32 tydzień i 12 kg to w normie. Pamiętam jeszcze ze szpitala kilka kobiet, które po 30 tygodniu przytyły może ze 3 kg. Sama najlepiej wiesz czy odżywiasz się zdrowo, nie unikasz ruchu, nie masz innych problemów np. cukrzyca ciążowa czy problem zatrzymywania wody, ile ważyłaś przed ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niecale 7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w 33 tygodniu ale sie wypowiem :) jak dotąd przytyłam 10 kg, tak samo jak w 1 ciąży. Pod koniec ciąży ważyłam o 4 kg więcej, ciekawe jak będzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Same "chudzinki". Jakoś tego nie widze na ulicach... po 5kg przez cala ciążę 😉 tiaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja mama przytyła w każdej ciąży 6 kg, dzieci urodziły się zdrowe i z prawidłową masą, ale w każdej ciąży wymiotowała przez 9 miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019

Ja mam 30 tc i 17 kg na plusie, mimo ze się ruszam i nie żrę jak prosię :| Ale taka moja natura, bo wszystkie dzieci rodzę duże i dużo tyę w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wszystko zależy od Twojej wagi wyjściowej. Jeśli przed ciążą miałaś prawidłową wagę, to 12 kg w 32 tyg jest ok. Jeśli miałaś  sporą nadwagę, to 12 kg to za dużo. Ja jestem w 33 tyg, przytyłam 11 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

W pierwszej ciąży 25kg zaczynałam z niedowagą, teraz 39tc i 5kg, miałam 70kg i 175cm teraz 75 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

32 tc i plus 9 kg. Waga wyjściowa 56 przy wzroście 165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia

Ja w całej ciąży 8kg tak jak moja mama ale pilnowalam się, przede wszystkim nie jadłam późno tzn po 19 i nie najadalam się jak jakaś świnia tylko tyle ile potrzebowałam. Nie rozumiem kobiet które mają podejście że jak są w ciąży to mogą jeść do oporu bo należy im się, bo można sobie pozwolić przecież bo muszą wykarmic rozwijające się dziecko - bez przesady, to dziecko potrzebuje tylko troszeczkę. A potem po ciąży okazuje się że zostają kilogramy i że to niestety tłuszcz bo za dużo się jadło bez potrzeby. Aktualnie karmie 11miesieczne niemowlę i nadal jem normalnie, nie "za dwoje", dzięki temu powolutku sobie chudne, kilogram na 1,5 miesiąca. Dentystka twierdzi że jest ok z kondycja moich zębów, nie czuję się zmęczona itp, więc myślę że karmienie nie wpływa negatywnie na mój organizm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasia

Ja do 36 tygodnia miałam 10,5kg na plusie i wszyscy mówili, że już nie przytyję za dużo, bo w ostatnim miesiącu nie ma dużego wzrostu wagi. W dzień porodu miałam 15,5kg na plusie, czyli przez miesiąc przybyło mi 5kg! Na szczęście była to tylko woda, bo 2 tygodnie po porodzie zostało mi do zrzucenia tylko 2kg w stosunku do wagi sprzed ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
Dnia 10.07.2019 o 17:48, Gość Ania napisał:

Same "chudzinki". Jakoś tego nie widze na ulicach... po 5kg przez cala ciążę 😉 tiaaa

Pytanie jest ile się przytyło a ile się waży 😂 Ktoś kto przed ciąża ważył 50kg a w ciąży przytył 10kg nadal będzie szczuplejszy od osoby która przed ciąża ważyła 75kg a przytyła 5kg 😊 A tu żadna pani nie pisze ile ważyła przed ciąża 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna Graham

zaczelam od 56kg. teraz jestem w 32 tygodniu i waze 71 ;). 172cm. nie wymiotowalam i mialam niezly apetyt. w pierwszym trymestrze juz plus 6kg :). Moze to i duzo , ale wiem ze nie jadlam smieciowego jedzenia pelnego pustych kalorii . ostatnio zaczelam zjesc wiecej snakow, ale zgaga zaczyna mnie ograniczac 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Obecne 32 tydzień ciąży i plus 7 kg 🤦‍♀️, waga przed 53,5 wzrost 163. Zgaga bardzo ograniczyła moje jedzenie praktycznie unikam węglowodanów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

32 tydzień, +9 kg. Ale nie wszystko zależy od sposobu odżywiania, bo ja z mojego zachwycona nie jestem. Nigdy wcześniej nie lubiłam zapychać się chlebem, ziemniakami, frytkami, a teraz tylko to mogłabym jeść. Coś słodkiego też codziennie. Moje 9kg wcale mnie nie dziwi, właściwie to przy takim jedzeniu i 15kg by mnie nie zaskoczyło.

Z kolei moja szwagierka obsesyjnie pilnowała diety, żyła na sałatkach i gotowanym drobiu, chodziła na jakieś wymyślne treningi z instruktorem i przytyła 25kg. Sporo chyba zależy od indywidualnych predyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdhhd
Dnia 16.09.2019 o 11:34, Gość Gość Kasia napisał:

Ja do 36 tygodnia miałam 10,5kg na plusie i wszyscy mówili, że już nie przytyję za dużo, bo w ostatnim miesiącu nie ma dużego wzrostu wagi. W dzień porodu miałam 15,5kg na plusie, czyli przez miesiąc przybyło mi 5kg! Na szczęście była to tylko woda, bo 2 tygodnie po porodzie zostało mi do zrzucenia tylko 2kg w stosunku do wagi sprzed ciąży

W ostatnim Msc jest największy przyrost wagi właśnie. Nie chodzi o to że ty tyjesz, ale dziecko nabiera masy pod koniec ciąży i stąd dodatkowe lg na plusie. 

Ja raczej widuje mega duże babki na ulicy, ale na kafe każdy tyje po 5kg xD co nie jest dobre bo waga dziecka, łożyska, wód plodowych i macicy to już ponad te 5. kg. 

Nie ma co się sugerować waga, bo to może być woda. Ja w pierwszej ciąży przybrałam 18kg a po pół roku spadło mi 20kg. I utrzymywało się do drugiej ciąży gdzie przybrałam znów 14kg a potem zleciało mi 16. Czyli finalnie wjstwm 4kg na minusie. Jadłam normalnie, pracowałam, chodziłam na uczelnie. 

Nie ma co się kstkwac w ciąży dietami, naprawdę. Ale nie przeginsc i nie zszersc się, bo potem 30kg na plusie i płacz.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość Hdhhd napisał:

W ostatnim Msc jest największy przyrost wagi właśnie. Nie chodzi o to że ty tyjesz, ale dziecko nabiera masy pod koniec ciąży i stąd dodatkowe lg na plusie. 

Ja raczej widuje mega duże babki na ulicy, ale na kafe każdy tyje po 5kg xD co nie jest dobre bo waga dziecka, łożyska, wód plodowych i macicy to już ponad te 5. kg. 

Nie ma co się sugerować waga, bo to może być woda. Ja w pierwszej ciąży przybrałam 18kg a po pół roku spadło mi 20kg. I utrzymywało się do drugiej ciąży gdzie przybrałam znów 14kg a potem zleciało mi 16. Czyli finalnie wjstwm 4kg na minusie. Jadłam normalnie, pracowałam, chodziłam na uczelnie. 

Nie ma co się kstkwac w ciąży dietami, naprawdę. Ale nie przeginsc i nie zszersc się, bo potem 30kg na plusie i płacz.. 

No właśnie dziwnie to wszystko wygląda. Ja mam 7, 5 kg na plusie ale to chyba wszystko "ciąża" tz. Łożysko, dziecko, wody itd bo patrząc na siebie w lustrze to nie wyglądam tak jak bym wyglądała normalnie z taką wagą i ciągle noszę ten sam rozmiar ubrań. Nie będę mówić że jestem "szczuplutka" bo wydaje mi się, że troszkę zaokrągliłam się na twarzy tz. Wyglądam jak ziemniak. Ratuje mnie tylko to, że przed ciąża wyglądałam jak anoreksja... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×