Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Psychodelirium_

Synestezja

Polecane posty

Może są tu jeszcze jacyś synestetycy? Jak tak to, piszcie, jakie macie rodzaje. Ja mam: grafem-kolor (plus czasem faktura), dźwięk-kolor (ale tylko dźwięki konkretnych instrumentów), personalizację, space-time, czasami mirror touches i niektóre inne, np. smakowe, ale to już dość rzadko. (http://www.kopernik.org.pl/wystawy/wystawy-archiwalne/wszystko-gra/synestezja-pomieszanie-zmyslow/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na czym polega space-time konkretnie w twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dni tygodnia w pasmie przede mną, lekko okrągłym: po lewej poniedziałek, potem wtorek, przede mną środa, obok czwartek, po prawej piątek, u góry nad głową sobota i niedziela. No i są w swoich kolorach. Rok w owalu wokół mnie, lekko skośnym, z przodu przełom grudzień-styczeń, z tyły lipiec- sierpień, perspektywy mogą się zmieniać i miesiące też w kolorach. Czas ogólnie jako przestrzeń przede mną (przyszłość) i za mną (przeszłość). Czasem jak mówię jakieś daty historyczne to wskazuję ręką do tyłu mimowolnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lubisz tańczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam widzę jakieś kolorki ale się zanadto nie przyglądam. na ogół jak coś jest zrozumiałe widzę myśl jako białą, jak nie będzie mieć dobrego efektu jako czarną a jak jest bezproduktywne jako niebieską ;) oprócz tego przyjaźń jako pomarańczową, wygasłe emocje jako wyblakłe kolory, wolność jako zieloną, relację jako żółtą a mądrość jako fioletową itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivy

Cześć wszystkim :) Jestem studentką Logopedii na WUM i piszę pracę na temat synestezji słuchowej. Potrzebuję 50 osób dorosłych do badania ankietowego (zajmuje maksymalnie 10 minut). Jeśli macie dodatkowe wrażenia zmysłowe na bodziec dźwiękowy (głównie wizualne, czuciowe czy smakowe) to bardzo proszę o uzupełnienie ankiety. Proszę też o udostępnienie jej osobom, które znacie i które tez są obdarzeni ta wyjątkową zdolnością, lub pokierowanie mnie do takiej grupy osób. Z góry wszystkim dziękuje! :D

Poniżej podaję link do ankiety.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDNgkL7MDJzFxFp8CYuFqFbC7VkQuSJqs_WdR9yu_3uGP_yQ/viewform?usp=sf_link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam synestezję słowa, liczby, maja kolor, z wiekiem też czuję zapach na pewne bodzce np. wizualne. ale czasami bez żadnego bodźca to dziwne uczucie nagle poczuć zapach którego niema w otoczeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×