Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Hej :-) My wreszcie mogliśmy z synkiem wyjść na dłuższy spacer bo pogoda piękna. my wózek po synku sprzedaliśmy więc musimy nowy kupić- 3 w 1. znalazłam na allegro za 799 zl ale teraz nie pamiętam firmy. Ostatnio mam często napady smutku, strachu. Bo gdy syn się rodził córcia była już 8 letnią dziewczynką. A teraz synek będzie 19.11 kończył 3 latka ( termin mam na 15.11 ) i jest strasznym synkiem mamusi. Mam nadzieję że dostał się do przedszkola ( jutro wynik) i zmieni trochę swoje zachowanie i będzie choć ciut samodzielniejszy i mniejszą przylepką. Zastanawiam się też jak mogą nocki wyglądać bo mlody teraz często mnie wzywa do siebie i po 2-3 razach biegania z jednego pokoju do drugiego klade sie juz z nim. Miłej niedzieli. Mamasynka trzymaj sie i daj znac co u Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeee no co wy. jak jazda samochodem może spowodować śmierć dziecka. takie rzeczy się zdarzają. natura robi swoje. trzeba się z tym pogodzić. ja dziś lepiej się czuję :-) ale nie jakoś super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
A jak tam u Was brzuszki u mnie 10 tydzien wlozylam obcisla sukienke i widac brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
U mnie dzis 8 t 6 d, jutro bedzie rowny 9, a pojutrze wchodze w 10. Ciezko powiedziec jak brzuszek, cos tam jest, ale normalny obserwator by nie wiedzial o co chodzi. Z reszta ja mam kilka kg na plusie, takze pewnie dlugo obcy ludzie nic nie beda widziec :) Jutro mam wizyte u tej babki na nfz. Nie bede nic mowic, ze bylam prywatnie, bo moze by mi wtedy usg nie zrobila, a jestem ciekawa co tam u dzidzi slychac :) My sie wielkimi krokami szykujemy do remontu w pokoju. Kolory scian wybrane, meble tez, jeszcze za naroznikiem musze pojezdzic. A tak to pozostaje oproznienie starych mebli i od soboty tato z moim lubym zmieniaja kasetony i maluja sciany :) Mam bardzo maly, ciemny, totalnie nieustawny pokoj, wiec ciezko bylo cokolwiek wykombinowac, zeby go rozjasnic i zeby 3 osoby sie w nim pomiescily :/ Mamasynkaaa co tam u Ciebie? Jak sie czujesz Ty i Malenstwo? Mam nadzieje, ze wszystko w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam lekki brzuszek :-) szczególnie wieczorem. u mnie już 11 tydzień. więc zaraz 2 trymestr więc może się lepiej poczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej [ czesc] Justa to jestesmy rowno co do dnia i tygodnia :) ja nadal mam mdlosci i wymioty czyli bez zmian. wlasnie dziewczyny jak to jest z tymi trymestrami bo mi lekarz mowil ze I trymestr to 1-15, trymest II to 16-29 i III to 30-40 , bo ja by liczyc ze trymest ma po 12 tygodni to ciaza trwala by 36 tyg. tak samo miesiace drugi miesiac trwa trzy tygodnie bo 5-8 a trzeci 9-13 a pozniej piaty zaczyna sie 18-22 tydz. A wy jak to liczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Szczerze mowiac, to ja tez liczylam, ze jeden trymestr to 3 m-ce, bo 3 trymestry razy 3 m-ce daje 9 m-cy, ale faktycznie 9 x 4 = 36. Wiec teraz zglupialam, bo brakloby jednego miesiaca, czyli 4 tygodni :D Fajnie, ze idziemy leb w leb ;) Ja raz sie czuje lepiej, raz gorzej. Tak jakby juz powoli te dolegliwosci ustepowaly, potem odrobinke wracaja i na krotko i znow spokoj. Nie mam co narzekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
genova -> tak właśnie miałam napisać, ze jak się maluch urodzi to i tak będzie wszystko żyło swoim rytmem i się inaczej poukłada i tu Ewela pisze, że spanie się ułożyło samo podług dziecka :)No właśnie znam dziewczyny, które się decydują na cesarke świadomi, bo tak się boją porodu a tu widzę, że ból jest niemały tylko nie podczas porodu a po... Anka - > ja też mam napady smutku :( Jesteś już doświadczoną mamą, więc boimy się inne rzeczy. Ty będziesz miała na głowie 3 dziecko, a ja dopiero pierwsze a boję się czy dam radę... ale nie wyobrażam sobie co to będzie jak będzie nas troje :) miniaa -> ja też uważam, ze podróż nie ma znaczenia. Podróż może być niebezpieczna ze względu na pasy na brzuchu i ewentualne uderzenie, ale sama jazda chyba nie :P Justa-> ja jutro zaczynam 10 tydzień, nasze ciąże są prawie identyczne, a powiedz, bo nie doczytałam wcześniej na kiedy Ty masz termin porodu? motylkowa -> też bym chciała zobaczyć już brzuch... ja włożyłam sukienkę też obcisłą i na razie czuję, że jest ciasna na mnie, ale brzucha mi nie widać. Mąż mnie dziś zapytał kiedy choć trochę przytyję i czy na pewno się dobrze odżywiam. Ja już przytyłam 3 kg i mam cellulit na pupie a wcześniej nie miałam nigdy. Dziewczyny, które już macie dzieci mam pytanko, a u was w pierwszej ciąży kiedy brzuchy się pojawiły? mamasynka -> jak zdrowie i samopoczucie? Justa -> ja jestem po remoncie już :) Mamy 3 pokojowe mieszkanie, ale zajmujemy 2 pokoje, bo to mieszkanie teściów i oni w tym 3 mają taką przechowalnie, ale powiedzieli, ze jak się przestaniemy mieścić to nam udostępnią. Mamy salon i sypialnie, w sypialni będzie też dla dziecka miejsce. Chcemy wygospodarować kącik dla niego. Jaki kolor ścian wybrałaś? Ja mam biszkoptowy w sypialni i szary w salonie. Też mam rogówkę, nie za dużą, bo pokój tez mały jest. Życzę powodzenia przy remoncie, bo ja baaardzo tego nie lubię. Syf jak nie wiem. Podobało mi się jedynie jeżdżenie po sklepach i kupowanie mebli i farb :D malpka-> ja też się zastanawiałam, znalazłam stronę, na której fajnie to było rozpisane, ale nie pamiętam jak się nazywała. Wpisz sobie w google na pewno Ci wyskoczy. Ja niestety cierpię na bezsenność wieczorami, ale za to mogę spać do 11-12 i przesypiać środek dnia :( Nigdy nie lubiłam popołudniowych drzemek, ale teraz nie mogę dać rady bez snu :( Dziś oglądałam dosyć ciekawy film w pozycji półleżącej pod kołdrą, nawet nie wiem kiedy usnęłam w takiej pozycji, obudziło mnie gadanie mojego męża, który komentował film i sam się nie zorientował, że śpię :D Dziewczyny, już się nie mogę doczekać aż nam brzuchy porosną, poznamy płcie i i poczujemy jak nas kopią nasze maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Paolinaaa termin mam na 23.11. Kolor scian wybralam zielony, dwa odcienie, jeden taki intensywny, a drugi bledszy, spokojny. Kolor mebli orzech. Tez nie lubie remontow, syf w calym mieszkaniu, zawsze przy okazji cos tam wyjdzie, cos sie nie ulozy, stres i ogolnie nerwowka :/ Ale co poradzic, jak trzeba, to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Ja mam na 22, może na grudzień się załapiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Wszystko jest mozliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Hej, ja juz w domu:) nikt oczywiscie nie wie co sie dzialo i dlaczego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas piekna pogoda więc kończymy z synkiem śniadanie i zmykamy na spacer. Córa już w szkole. Mamasynka dobrze ze już w domu. Odpoczywaj . Ja zaczęłam 11 tydzień. Objawy męczące powoli zanikają - oby już nie wróciły. Paolinaaa u mnie w pierwszej ciąży brzuszek zaczął byc widoczny lekko w trakcie 4 miesiąca w 5 byl taki jak teraz mam od 9 tyg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny , wybaczcie. Ale mnie nie było dawno :P Jak samopoczucie moje kochane? Powiedzcie czy wierzycie w jakieś dziwne przesądy typu kalendarz chiński? Chodzi mi o określenie płci dziecka. Wiem , to troche dziecinne ale może nie tylko ja jestem taka szalona :P U mnie na razie przeszły mdłosci , na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Ja juz 12 tydzien matko kiedy to minelo... czy ktoras tez ma termin na samym poczatku listopada? Ja 3 listopad czyzbym byla pierwsza do odstrzalu? ;) dzis sie dowiedzialam ze meza bratowa tez w ciazy tak samo jak ja koniec pazdziernika i do wczoraj trzymala to w tajemnicy. Ja powiedzialam w 6 tyg ale mialam w planach isc na zwolnienie bo mialam ciezka i stresujaca prace ona pracuje w gminie wiec za bardzo sie nie wysila. W ogole to czasem mam wrazenie ze wszyscy mysla ze poszlam na zwolnienie z lenistwa. Dziwia sie ze tak wczesnie itp. Ale kurcze ja sie boje o ta ciaze jak przychodzilam do domu wymeczona to nie moglam odpoczac bo musialam sie zajac corka a przy niej tez jest roboty. Co innego gdyby to byla pierwsza ciaza i po powrocie moglabym lezec do woli. Ehh szkoda gadac. A wy co o tym myslicie? Nie mam dzis humoru a zaraz jade do lekarza z corcia. Jutro beda nam montowac piec za tydzien okna i 6 tys poszlo juz w tym mscu szok... wolalabym wydac na przyjemniejszs rzeczy np wozek lozeczko itp hehe milego dnia Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela nie martw sie. Rozumiem twoje zmartwienia. Każda matka , ta aktualna i przyszła , martwi sie o swoje maleństwo. Nie przejmuj sie , niech sobie gadają jak nie mają nic innego do roboty. Jak nie czujesz sie na siłach do pracy masz prawo do odpoczynku. Trzymaj sie cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Mamasynka bardzo sie ciesze, ze juz Cie wypuscili :) Odpoczywaj i bedzie dobrze. Ewela ja mysle, ze jak mialas ciezka i stresujaca prace, to dobrze zrobilas. Ciaza wazniejsza, wiadomo. Sa takie miejsca pracy, gdzie mozna pracowac do porodu, bo jest spokoj, mila atmosfera i praca niewymagajaca wysilku, a sa takie, gdzie niestety trzeba od poczatku odpuscic. Nie przejmuj sie, bo ludzie gadali, gadaja i beda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja poszlam od razu na.l4 i szczerze mowiac mam gdzies, co ktos inny o tym mysli:) sama sobie go nie wypisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Nataliee witaj :) Mamasynka dokladnie, swiete slowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
mamasynka -> dobrze, że już wyszłaś. Najadłaś się stresu :( Najważniejsze, że z ciążą wszystko ok :) Anka -> zazdroszczę, Ci tego brzuszka :) Słyszałam, że w kolejnych ciążach brzuch uwidacznia się szybciej :) Ja codziennie wstaję i patrzę czy już coś widać, ale jak na razie chyba nic... A ten link co podałaś ja wkleiłam kilka postów wyżej :) Bombowa sałata -> ja nie wierze za specjalnie w takie rzeczy, ale mimo wszystko czytam czasami takie przesądy tak dla zabawy i dla śmiechu :) Ewela -> ciąża jest najważniejsza! Jeśli czujesz, że praca Cię przemęcza to nie ryzykuj. Moja poprzedni praca też była stresująca i na nogach po 12h, jeśli bym teraz tam pracowała to bym poszła na zwolnienie z dnia na dzień. Cześć Natalie :) Zapraszamy do naszego grona! Dziewczyny, zastanawiam się nad tym, żeby wcześniej pójść na to usg... strasznie się martwię czy dziecko rozwija się prawidłowo. Nie wiem czy wytrzymam jeszcze 3 tygodnie :( Ale to usg jest strasznie drogie, później jeszcze wizyta u lekarza i kolejne usg a ja nie chodzę na nfz. Cały czas mam ból piersi, chodzę zmęczona, ma siatkę żyłek na piersiach i nogach czyli objawy się utrzymują, ale chyba za dużo czytam i sobie wkręcam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Justa chyba troszke sie machnelas z obliczeniami bo dzisiaj jak jestes 9 tydzien rowny to za dwa dni nie mozesz byc w 10 :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Dziwnie z tymi trymestrami ja tez bylam przekonana ze pierwszy do 12tyg :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja wczoraj zaczelam 9 , termin mam na 29.11:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paolina ja mam odwrotnie . U mnie raczej bedzie cesarka a strasznie sie boje wolalabym rodzic naturalnie. Raz ze wszystko dluzej sie goi bol mocny po zabiegu . Trzeba uwazac na rane brac antybiotyki nie mozna tak szybko wstawac i trzeba sie oszczedzac. A pozatym u niektorych znieczulenie nie dziala i wszystko czuja jak tna brzuch okropienstwo no i jest wieksze ryzyko powiklan. po cesarce raczej karmi sie butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Malpka u mnie przeszlo troche co prawda jeszcze mi mdlo ale nie wymiotuje 4razy na dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość joanna
Mnie tez dawno nie bylo :) ja nie mam zadnych dolegliwosci oprocz bolesnych piersi :) dzis jestem w 7tyg4dn i jade wlasnie na usg :) mam nadzieje ze wszystko wporzadku i zobacze serduszko :) mam dwa terminy na 27 listopada i 3 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny :-) ja niedawno wróciłam od położnej. Dała mi stertę ulotek do poczytania także będę miała co robić :-) oddałam dziś próbkę moczu i pobrala mi krew, Strasznie dużo aż mi się słabo zrobiło ale za to będę miała wszystkie badania zrobione :-) następna wizyta z położna 1 czerwca. Teraz tylko czekam na telefon od niej z data pierwszego Usg :-) mówiła ze na początku maja ale zależy od wolnego terminu w szpitalu. Także ok 2 tyg i zobaczę swoją kruszynke :-) nie moge się doczekać. A jak tam dziewczynki zaczelyscie juz coś przybierać na wadze? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×