Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

W moim domu śmierdzi

Polecane posty

Gość gość

Cześć. Na początku chce powiedzieć, że to dość wstydliwy temat. Mieszkam w domu gdzie o porządek dbają raptem dwie osoby, czyli ja i mój ojciec na 6 osób mieszkających. Niestety nasze sprzątanie nic nie daje ponieważ w domu strasznie śmierdzi stęchlizną, zwłaszcza w pomieszczeniu gdzie mieszkają dziadkowie. Nie wiem jak się tego zapachu pozbyć. Myje, sprzątam, wietrzę,rozkładam zapachy, świece, pale w kominku olejki ale to nic nie daje, bo jak się wchodzi do domu z zewnątrz to niestety da się mocno wyczuć ten smród. Brak mi już sił. W domu jest też grzyb. Czy pozostaje zrobić tylko remont by się tego pozbyć? Chce móc spokojnie przyprowadzać gości do domu, a nie wiecznie się wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 16 lat a wszystkie swoje pieniądze wydaje właśnie na środki czystości i odświeżacze powietrza. Już nie daje rady. Wstyd mi za to gdzie mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sram na twój dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wal się trollu ja tu szukam odpowiedzi od dorosłych osób, a nie upośledzonych 12 latków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup elektryczny pochłaniacz wilgoci, może trochę pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa srodki w spray'u na grzyb. musisz spryskac (jak nikogo nie bdzie caly dzien) i sie go pozbedziesz. do tego najlepij sprawdz wyciagi czy dzialaja (kratki w scianach). odkrec je, moze sa brudne, albo piony zapchane i nie ma wentylacji. odswierzacz e tylko doraznie dzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuję namówić rodziców na niego, bo pewnie jest drogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziadki sę stęchnięte,pozbądź sie ich bo gniją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tam musi być syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tam musi być syf Założę się, że nie większy niż u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli grzyb nie wgryzł się w tynk, to wystarczy specjalny preparat odgrzybiający w płynie (smaruje się nim ściany) np. atlas, tytan(są na bank w marketach bud. Jeśli grzyb przegryzł się przez tynk to tylko kłucie tynku pomoże. Po tych zabiegach okna na mikro wentylacje i ogrzewanie domu. Obejrzyj szafy od strony ściany (często "plecy" szafy śmierdzą od grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
madz Poproszę tatę, by mi pomógł posprawdzać dziękuje :) Może coś to da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie są drogie specyfiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację z tym, że tył szafy śmierdzi od grzyba. W zeszłym tygodniu myłam taką szafę właśnie, była aż biała :/ Dobra, kupię te płyny w budowlanym jutro i będę myła. :* Dzięęękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tej starej chaupie nie ma wentylacji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz się są kratki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zapraszasz do tego syfu chłopaka? nie wstyd ci zatęchnięta brudasko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zapraszasz do tego syfu chłopaka? nie wstyd ci zatęchnięta brudasko?? Skoro do mnie chamsko to i ja chamsko. Syfa to masz ty zatęchnięta idiotko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I już mówiłam wal się trollu bo ja się pytałam tylko mądrych kobiet, a nie głupich 12 latków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki to jest dom? Cegła? Jak jest z wodą deszczową, czy stoi wokół domu, czy dreny są położone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grzyb bierze się z brudu i syfu fajna masz rodzinkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba cegła, nie wiem. Co do wody to są porobione studzienki jakieś i woda nie stoi ale jak mocno pada to przebiera rynny i woda leje się po murze. A dreny to nie wiem co to jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jesteś cię okropni. Nie jej wina ze stary dom grzyb i stechlizna. Nie przejmuj się dziewczyno rób co możesz żeby się tego pozbyć a głupimi opiniami się nie zalamuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12latek a 16 latek to nie jest specjalna różnica, właściwie żadna. To ledwo przed gimbazą, a to drugie ledwo po gimbazie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda po murach i wszystko jasne wyczyścić rynny przeczyscic studzienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gimbaza to stan umysłu nie nazwa szkoły. Większość z Was tutaj to jeszcze gimbazie buty lizać powinna. A grzyb robi się z wilgoci i możliwe najwięcej będzie go za szafami i tam gdzie mało powietrza dochodzi. Poproś rodziców żeby Ci pomogli i zakupili co trzeba. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje, wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne. Zapiszę sobie na kartce co mam kupić i co posprawdzać. Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie rady dobre. Dodam jeszcze taką, że warto meble ustawiać w kilkucentymetrowej odległości od ściany, powiedzmy od minimum 3 cm do 10 nawet, jeśli to jest możliwe. Zyskasz wtedy ruch powietrza pomiędzy ścianą i szafą, meblami. Dreny są wkopywane w ziemie, są to takie rury, które odprowadzają wodę spod domu. Bywa, że są zatkane i nie działają prawidłowo. Rynny koniecznie przeczyścić, ale to raczej nie teraz i zrobić cokolwiek, aby woda nie lała się po murze!!! Coś podłożyć, uszczelnić. Pogadaj z tatą. To jest fatalne, że mury nasiąkają wilgocią! Macie w domu ciepło, czy nie za bardzo? x A poza tym kretyni są i będą i zlewamy ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciepło jest tyle, że od okien bije mocno zimno gdyż są źle uszczelnione czy coś(było dobrze a teraz zrobiła się taka strzelina) i leje się teraz z nich woda, zwłaszcza w moim pokoju więc podkładam ręczniki. Szafę już jedną odsunęliśmy i myłam ją ostatnio, bo była aż biała z tyłu ale jutro umyje znowu, tym preparatem z tatą albo kimś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakaś patologiczna rodzina,biedacy w 6 gnieżdżących się w starej chałupie,bród smród i ubóstwo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×