Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1,5 roczne dziecko i mleko z butelki

Polecane posty

Gość gość

W ciągu dnia to i z kubka czy szklanki się napije. Oczywiście niekapek albo kubek ze słomką to norma już od dawna. Jednak nie ma opcji na mleko na dobranoc w czym innym jak butelka. Zwariować idzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widzę w tym nic dziwnego, większość matek daje butle w tym wieku rano lub na dobranoc. Nie martw się dziecko wyrośnie. Mój syn długo pił z butli chyba do 2,5 roku. Teraz ma 5 i zeby zdrowe, proste wiec w czym problem. Dziecku tez należy się relaks i chwila przyjemności. Wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i w czym masz problem????? Mam tak samo, dziecko w tym samym wieku i do głowy by mi nie przyszło żeby je butelki pozbawiać. Będzie pił jak długo zechce, sama piłam kaszkę z butelki do ok 4 rż, nawet to pamiętam. Nie wiem z czym masz problem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dla mnie problemu nie ma, ale mam jakąś schizę na punkcie zębów córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata i butelka to już porażka :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to już kwestia przyzwyczajenia i tyle... za sprawą rodziców. ja w 8 miesiącu wprowadziłam zamiast normalnej butelki butelkę treningową firmy mam baby. Ona ma gumowy smoczek, z którego pije się zupełnie inaczej niż ze zwykłego, nie jest tak prosto. A chyba na przełomie 9-10 zabrałam w ogóle. na kolację od dawna była kaszka podawana łyżeczką, więc problemu nie było. Nigdy nie uczyłam dziecka zasypiania przy butelce. Ja osobiście uważam, że roczne dziecko żadnej butelki nie potrzebuje, bo i po co. Skoro potrafi pić z kubka, ze szklanki, z niekapka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie podajesz na dobranoc np. kaszki łyżeczką? Musisz rozdzielić spanie od jedzenia. My mamy rytuał od dawna: kąpanie, kolacja, mycie zębów, oglądanie książeczek i przytulanie misiów i zasypianie w łóżeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo kaszka jest na drugie śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie dawaj kaszki na drugie śniadanie, tylko coś innego.. gęstą ! kaszkę, podawaną łyżeczką dawaj na kolację.. a na drugie śniadanie dawaj jogurt, budyń, kisiel, owoc.. chyba, że je 2 dania .. to wtedy na to drugie śniadanie, czyli koło 11 możesz dać zupę, a drugie danie później... w każdym razie sycącą kaszkę dawaj na kolację.. i zabierz butelkę w ogóle.. wyrzuć.. to nie będzie jak podać tego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłko skrojone na miarę
kasza, jogurt, budyń czy sery - ile tego nabiału?? Przecież to przesada. Niech sobie pije to mleko z butelki czy to zaburza jej rozwój? :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek pił z butli mleko do 3 rż, w nocy do około 2 lat. Za dwa tygodnie skończy 4 lata zęby wszystkie zdrowe, równiutkie i bez wad wymowy. Do tego (wiem, że to nie ma związku) zaczął gadać jak miał półtora roku, a też się bardzo martwiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 3,5 roku i pije butelkę do spania. Butelka nie ma takiego zwykłego smoczka jak w butelkach dla niemowlaków. Zeby ma zdrowe i równe. Ostatnio byłyśmy u dentysty i jest ok. Moj maz pił z butelki do UWAGA! 7 roku zycia i żyje nic mu nie jest. Zęby tez ok. Wiec nie wiem czym sie martwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×