Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paolaaa

Dong Quai na brak owu PCOS, zaczynam starania, ktoś się dołączy?

Polecane posty

Gość Paolaaa

Cześć dziewczyny. Za miesiąc mija rok od odstawienia tabletek anty, które brałam ok 7 lat. Początkowo moje cykle były ok. Od samego początku prowadziłam samoobserwacje i zrobiłam też na własną rękę badania hormonalne- owu występowała. I nagle coś się pochrzaniło. Brak okresu. Duzo pęcherzyków na jajnikach. Jeden ginekolog ... drugi, trzeci. Ponieważ jestem wnikliwa, dużo czytam to wiedziałam, że lekarze szli po najniższej linii oporu. Proponowali tylko duphaston albo znów branie tabletek anty. A jeden od razu powiedział, że klinika leczenia niepłodności. I tak trafiłam na forum gdzie dziewczyny brały dong quai- zioło, które przypomina nasze naturalne estrogeny. Postanowiłam spróbować ponieważ uważam, że nagły brak owu i ookresu jest ewidentnie spowodany brakiem tego hormonu. Może któraś się dołączy? Dodam, że jest to idealny suplement dla kobiec z PCOS. Jeżeli któraś będzie chciała uzykać jakieś info- piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy zamierzasz brać i w jakiej dawce? A nie wiesz, czy polski arcydzięgiel ma podobne działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Firma Swanson. 1 tabletka to 530 mg korzenia. Wczoraj i dzisiaj wzięłam po 2 tabletki na raz. Jestem dzisiaj w 59 dc i zobaczymy czy Dong przyniesie w końcu miesiączke albo owu. Dla mnie jedynym problemem jest to, że nie jestem w stanie połknąć tabletki bo jest dla mnie za duża. Muszę zawartość albo wymieszać z wodą albo wysypuję na łyzeczkę połykam i popijam (chociaż przy tej drugiej opcji długi czuje posmak w ustach). Jeśli chodzi o arcydzięgiel to wydaje mi się, że ma podobne działanie jak Dong. Jednak 100% pewności nie mam. Dziewczyny raczej biorą Donga. Jest duża rozbieżność w przyjmowaniu go. Niektóre biorą łącznie nawet tabletek na dobę, a inne 2 i widzą rezultaty. Ja wolę zacząć od mniejszej dawki i ewentualnie zacząć ją zwiększać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Powyżej miałam napisać, że niektóre dziewczyny biorą nawet 6 tabletek na dobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dietę ubogowęglowodanową też wprowadziłaś, tak? Czy tylko Dong Quai? Masz nadwagę i owłosienie na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolaaa
Jestem szczupła - 47 kg i 160 cm oraz brak zbędnego owłosienia, trądziku, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikita92
Tez wiem co to znaczy PCOS, jednak ja nie brałam nigdy anty dopiero po stwierdzeniu zespołu. Po Dianie była sielanka ale musiałam ja odstawić z innych względów zdrowotnych (skrzepy krwi). Teraz czas na zioła, Donga już mam i zaczęłam brać ( Swason 2x1). Dodatkowo biorę Maca i wierzbownice lekarska. Dong i Maca skierowane na PCOS, a wierzbownica ze względu na masakryczny trądzik androgeniczny. Do tego jestem szpula (52 kg, 170 cm) i nie mam brody i wąsa. Okresu nie mam po odstawieniu wcale wiec biorę zioła codziennie, zastanawiam sie czy branie Donga w ilosci 2x2 nie będzie miało lepszych efektów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×