Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Obawymam

Pierwsza ciąża po 34 roku życia.

Polecane posty

Gość Obawymam

Obawymam dziś [19:11] Witam Mam 34 lata.Jestem 11 lat w związku małżeńskim, bezdzietnym z wyboru.Do tej pory nie chcieliśmy dzieci, nie było w nas po prostu takiego pragnienia. W tym roku zupełnie nam się odmieniło i obydwoje pragniemy dziecka, a może nawet i dzieci. Zastanawiam się czy nie jestem na to biologicznie za stara . Może są tutaj jakieś dziewczyny z podobnym dylematem, które chciałyby porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ehhh najlepsze lata to masz juz za soba. W tym wieku to ma sie juz odchowane dzieci a nie dopiero sie decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj sie. Ja rodziłam swoje pierwsze dziecko w wieku 34 lat. Nie ma reguły. Każdy z nas jest indywidualny i każdemu sie inaczej losy układają, my jesteśmy z mężem bardzomszczesliwi i kochamy naszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za granicą wiele kobiet rodzi po 40-tce ale w cebulandii nadal pokutuje przekonanie,że dziecko trzeba rodzić w 20 roku życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewne ryzyko jest, jestem położną, to wiem, że różnie bywa, ale warto o tym pomyśleć. Organizm starszy, ale możesz mu pomóc, przede wszystkim papierosy (u partnera również) nimimum pół roku wcześniej won i trochę więcej ruchu. Nie, absolutnie nie siłownia, ale jak jest śnieg, to się śnieżkami porzucać, czasem wyjechać do lasu, trochę tam się powygłupiać, chodzi po prostu, żeby się rozruszać i dotlenić, ze wskazaniem właśnie na dotlenienie. I powinno dobrze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest znacznie większe ryzyko, że dziecko urodzi się jakąś wadą genetyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam robione badanie genetyczne jak bylam w ciazy w wieku 33 lat (rodziłam 34). Okazało sie, ze statystycznie moje wyniki rownowazne byly z kobieta w wieku 28 lat. Bardzo Cie prosze wiec sie nie przejmuj. Na szkola rodzenia wszystkie bylysmy po 30stce I urodzilysmy zdrowo dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz przyjmować kwas foliowy. Jest niezbędny by układ nerwowy dziecka rozwijał się prawidłowo. Zmniejsza ryzyko wystąpienia rozszczepu kręgosłupa, zajęczej wargi, wad serca. Odwiedź ginekologa. On zleci badania, które pozwolą w porę wykryć i zacząć leczyć schorzenia mogące mieć wpływ na rozwój płodu i przebieg ciąży. Ogólnie 35 latki świetnie sobie radzą w ciąży są dojrzałe, wiedzą czego w życiu chcą i bardzo zależy im na dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w wieku 34 lat. Maluch zdrowy i grzeczny. Prowadź zdrowy tryb życia, chodź na badania w ciąży i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodzilam jak mialam 35 i 36. Teraz juz mam kochane nastolatki. Tak wiec nie przejmuj sie glupimi tekstami i zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodziłąm pierwsze dziecko w wieku 32 lat,zdrowe wszystko okej,jaka za stara?dopoki jest owulacja jestes zdolna urodzic dziecko.polska to zaścianek ,na zachodzie juz od dawna rodzi sie po 30 i 40 tce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka ma 36 l i w czerwcu urodzi córkę. To będzie jej pierwsze dziecko. Absolutnie nie czuję się staro. Coraz więcej kobiet decyduje się na dziecko po 30-tce i jest to często dziecko pierwsze. Decyzja przemyślana dla dziecka byt zapewni więc nie musiała się śpieszyć. Myślę, że gdyby miała 10 lat więcej też zdecydowała by się na pierwsze dziecko. Wcale nie jesteś na to za stara nawet za parę lat, możesz urodzić kolejne dziecko jeśli będziesz się czuła na sile powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×