Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skierowwnie na cc,odmowa sn

Polecane posty

Lekarz dyżurny decyduje o sposobie rozwiązania ciąży. Może zakwestionować skierowanie na cc, może zakwestionować też zaświadczenia od psychiatrów, okulistów, ortopedów albo wezwać konsultację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no niestety lekarz nie ma prawa wykonac zadnego zabiegu bez zgody pacjenta. Niestety wielu lekarzy w naszych panstwowych szpitalach to zwykle konowaly starej daty. Jezeli podwazaja zasiwadczenia i wskazania wydane przez specjalistę to musza liczyc sie z tym,ze beda mieli sprawe w sadzie. Moga doradzac,ale nie moga do niczego zmusic. Tyczy sie to wszystkich zabiegow,nie tylko porodow. Tak samo jest np.z prawem np meza do bycia obecnym podczas kazdego badania czy zabiegu. Lekarze tego nie przesrzegaja i wypraszaja z gabinetu. A nie moga tego robic, jak ktos nie zna swoich praw to niestety jest pokrzywdzony. W tym cholernym kraju jestesmy dymani na kazdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy przyjeciu do szpitala dostajecie do podpisu taki druk,ze wyrazacie zgode na zaproponowane leczenie. Oczywiscie zwykle ,,trzeba,, podpisac go w ciemno przed zaproponowanym leczeniem. Ale ...jesli na tym druku napiszecie na co zgody nie wyrazacie to szpital bedzie mial potem problemy jesli nie zastosuje sie do Waszej decyzji. Podstawa do pozwania szpitala do sadu. Ja naucsylam sie nienufac lekarzom. Nie raz przepisali mi lek,o ktorym nie mieli pojecia jak dziala,nie dopilnowali czegos zaniedbali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no niestety lekarz nie ma prawa wykonac zadnego zabiegu bez zgody pacjenta." poród jest zabiegiem który niejako sam się wykonuje i ciężko aby pacjent się na niego nie zgodził. To lekarz może odmówić CC, a nie kobieta wstrzymać akcję porodową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz dyżurny decyduje o sposobie rozwiązania ciąży. Może zakwestionować skierowanie na cc, może zakwestionować też zaświadczenia od psychiatrów, okulistów, ortopedów albo wezwać konsultację. xx niby jakim prawem jeden lekarz może podważyć decyzję drugiego??? ginekolog ważniejszy od psychiatrów, okulistów, ortopedów???? tak jak orzecznik zus na komisji kwestionuje zaświadczenia od innych lekarzy nie znając pacjenta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie, jak taki konował wszystko kwestionuje, to niech mi to da na piśmie i poda podstawę prawną haha, żaden tego nie zrobi, boi się sądu w razie w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie niech mi odmówi cc na piśmie, bedzie podkładka do prokuratury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą odmówić, albo tak jak w jednym szpitalu mi znanym- wzywają "swoją" konsultację psychiatryczną czy okulistyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taki przepis,ze kobieta moze odmowic porodu silami natury jesli pierwszy byl rozwiazany przez cc. Oczywiscie konowaly tego nie przestrzegaja,ale jesli pacjentka zna swoje prawa to watpie,zebynktorys sie odwazyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moga odmowic i potem miec problemy,wic niewielu tak postepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez słyszałam o przypadku że wezwali swoją konsultację ortopedyczną i kazali dziewczynie chodzic po korytarzu i stwierdzili że prosto chodzi i jej się cc nie należy i nie obchodziło ich na jakiej podstawie jej ortopeda wydał skier. na cc, ona miała złe wyniki RM, TK i USG a oni zwykłym chodzeniem chcieli to podważać paranoja, poj..... kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jest taki przepis,ze kobieta moze odmowic porodu silami natury jesli pierwszy byl rozwiazany przez cc." Pokaż mi ten przepis- nie istnieje taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hgg a ty miałeś pokazać przepis, że lekarz dyżurny ma prawo podważyć zaśw. i sker. na cc od innego lekarza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O przebiegu porodu decyduje lekarz, który w danym momencie odpowiada za pacjentkę, osobiście ją zbadał i rozeznał się w sytuacji. Jeśli nie jest w stanie ocenić jej stanu zdrowia- może zlecić konsultację przed samym porodem. Jeśli okulista uważa że trzeba zrobić cięcie, a ginekolog nie to niech owe cięcie robi okulista. Każde zaświadczenie można podważyć (co jest głupie, ale realne). Decyduje ten, kto bierze odpowiedzialność za przebieg porodu i ew powikłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pisałam w szpitalu takie oświadczenie, że nie wyrażam zgody na poród siłami natury, ciąża bliźniacza i miałam cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli takie oświadczenie uznali- to ok. Jeśli miałabyś powikłania, lekarz miałby dupochron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli wygląda na to ze to ja zdecydowałam sama jak chce urodzić, lekarz nie podjął tej decyzji, dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Decyduje ten, kto bierze odpowiedzialność za przebieg porodu i ew powikłania. xx więc powinna decydować pacjentka, bo to jej ciało i ona lub dziecko odczują powikłania a odpowiedzialność lekarza jest żadna, przed sądem jak się wykręcają to nieraz widzieliśmy w tv, odpowiedzialności materialnej również nie ponoszą za swoje błedy jakby mieli płacić renty okaleczonym dzieciom czy kobietom, to oduczyliby sie podważac skier. na cc jeszcze nie słyszałam o procesie za niepotrzebne cc natomiast pełno jest procesów o niewykonanie czy zbyt późne cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno: skierowanie na CC może wydać tylko ginekolog, cała reszta specjalistów może napisać jedynie zaświadczenie istnieniu ew wskazań (okulistycznych, neurologicznych itp) do CC. " jeszcze nie słyszałam o procesie za niepotrzebne cc" Są i to wcale nie rzadkością. Nawet o powikłania "cc na życzenie" się trafiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo właśnie ten lekarz kazał mi decydować jak mam urodzić bliźnięta, myślałam że oni tam mi doradza, a tu sama decyduj, i jak powiedziałam ze cc to kazali napisać oświadczenie ze nie wyrażam zgody na poród sn, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzenie bliźniaków przez cc jest w zaleceniach PTG podobnie jak dziecko o dużej masie, też sie należy cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zaleceniach PTG jest tez wlasnie informacja o tym,ze kobieta po pierwssym porodzie przez cc moze napisac oswiadczenie ,ze nie wyraza zgody na porod sn. Oczywiscie uparty konowal moze i tak na sile zmusic kobiete do prony cc,ale komsekwencje w rszie powiklan poniesie on i szpital. Informacji o tym zaleceniu jest pelno w necie. Hgg mozesz sobie poczytac,znalezc w google,na stronach prawnych rowniez sa informacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Autorka - czyli posumowujac lekarz nie powinien podwazyc mojego skierowania,ale jesli sie uprze to ma takie prawo i w razie co on bierze odpowiedzialnosc i ewentualne konsekwencje prawne na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy podważy czy nie i tak konsekwencje spadają na niego. Tak, przy drugiej ciąży jeśli pierwsza była rozwiązana przez CC, kobieta ma prawo wyboru. Ale zgodnie z PTG nie ma takiego prawa czy pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hgg,ale wlasnie to napisal gosc wyzej : ze kobieta ma prawo wyboru po pierwszym porodzie cc. Nikt nie napisal tu,ze moze wybrac przy pierwszym porodzie- to zalezy na jakiego lekarza trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeźniczka
autorko nie zgadzaj się na poród naturalny PORÓD NATURALNY TO RZEŹNIA potworny ból - skurcze kilkanaście godzin wycia z bólu Wywoływanie porodu masaże szyjki i inne bolesne atrakcje Parcie : straszny wysiłek i ból Naciecie lub pękniecie krocza Szycie krocza dodatkowy ból Nie można kilka tygodni usiąść i ma wiele POWIKLAN : Pękniecie naczynek na twarzy z wysiłku przy parciu Komplikacje krwotoki , rozejście się szwów, ropień krocza Krwiaki pochwy utrudniające współżycie Komplikacje dla dziecka : niedotlenienie , kalectwo , porażenie mózgowe , gorszy rozwój dziecka, ADHD na skutek ciężkiego porodu Problemy z załatwiam się i oddawaniem moczu Problemy ze współżyciem : luźna pochwa lub źle zszyte krocze , uszkodzenie nerwów krocza, bolesne współzycie przez długi czas Nieotrzymanie moczu Wypadanie pochwy Pękniecie macicy – niepłodność Pękniecie kiszki stolcowej – dożywotnie nieotrzymanie kału hemoroidy Kompletne obdarcie z intymności Rozejście się miednicy i konieczność rehabilitacji a nawet operacji Czyszczenie macicy po porodzie na żywca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie tak a póżniej reklamy w tv, kupujcie pieluchomajty tena, nietrzymanie moczu zdarza sie co 2giej kobiecie etc mam do czynienia z kobietami po menopauzie i starszymi babciami większoś ma już wycięte narządy kobiece, bo im "wypadly".............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma dostała skierowanie na cc przez tokofobię i ordynator szpitala nie zgodził się na cc musiała urodzić sn (ale to była wieloródka, więc inna sprawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Autorka. Juz jestem w szpitalu i czekam na cc. Dostalam do podpisu oswiadczenie,ze nie zgadzam sie na porod naturalny i cqle rysyko ewentualnych powiklan biore na siebie (tak,jakby po sn nie bylo zadnych komplikacji...). Jutro badania,w pon cc. Jest to jednak opcja dla twardych psychicznie. Lekarze komemtujq pod nosem,polozne kreca glowami z dezaprobata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×