Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jedna z wielu zbulwersowanych

Przedszkole 91 Warszawa Zaczarowany Ogród

Polecane posty

Gość Jedna z wielu zbulwersowanych

Z uwagi na zbliżający się okres zapisów dzieci do przedszkoli, przestrzegam innych przed wyborem przedszkola nr 91 Zaczarowany Ogród na ul. Suwalskiej w Warszawie. Przedszkole jest fatalne i to nie tylko moja opinia, ale także innych rodziców. Dzieci z najstarszych grup nie myją rąk przed posiłkami, tylko wycierają je chusteczkami do pup dla niemowląt (przyniesionymi przez rodziców na żądanie nauczycielek), bo mają tylko jedną umywalkę na całą grupę. Również jest tylko jedna toaleta na grupę. Dzieci nie myją zębów, no bo przecież jest tylko jedna toaleta. Dzieci prawie nie wychodzą na dwór, a jeśli już to nikt nie pilnuje aby były ubrane w cieplejsze rzeczy na mróz, np. spodnie zimowe zostawione przez nas w szatni. Dziecko z przedszkola może odebrać każdy! Mimo, iż na początku roku podaje się listę osób (3 dodatkowe oprócz rodziców) upoważnionych do odbioru dziecka i osoby te muszą się na takim podaniu podpisać (!) to nikt przy odbiorze nie sprawdza kim są, nie chce od nich dowodu, ani niczego co by zweryfikowało ich tożsamość! Ostatnio okazało się, że w przedszkolu są owsiki, to pani dyrektor była zbulwersowana tym faktem i stwierdziła, że za jej kadencji nigdy nie było i pouczała rodziców na zebraniu, powtarzając z 10 razy, że mają zmieniać dzieciom bieliznę. Panie nie dają pościeli, ręczników i ubrań na gimnastykę do prania przynajmniej raz w miesiącu, jak miało być (chociaż i tak jak dla mnie to za rzadko, żeby prać raz na miesiąc ręcznik)., ale za owsiki winę ponoszą rodzice! Nigdy bym drugi raz nie wybrała tego przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić przedszkole Czerwony Balonik, mój syn tam chodził. Opieka była fachowa, zajęcia były prowadzone z pomysłem a i mojemu dziecku one bardzo się podobały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem Twoje zbulwersowanie… przykro mi, że tak trafiłaś z tym przedszkolem… my na szczęście trafiłyśmy z moją córeczką na fantastyczne przedszkole www.przedszkolekonradek.pl. nie mam absolutnie żadnych zarzutów co do organizacji tej placówki, tamtejszej opieki, wyposażenia, bezpieczeństwa..naprawdę wszystko jest jak należy. Dbają tam o czystość, opiekunki bardzo rzetelnie pilnują dzieci, sale są dezynfekowane specjalnym urządzeniem medycznym. Moje kolejne pociechy też na pewno tam zapiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Szymek chodzi do Akademii Rozwoju Malucha i jest mega zadowolony z przyjaciół których tam poznał i swoich opiekunek. Zdarzały się już nawet sytuacje, że nie chciał wrócić do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość1
Witam i potwierdzam . Nienajlepsze jest to przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dojeżdza ktoś może do Piaseczna do tej placówki - http://www.alaikot.pl/ ? Bo się zastanawiamy własnie i sporo dobrego o niej słyszałam, podobno super kadra a do tego bardzo smaczne posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzaczarowany ołowek
Kolejnym problemem którego Szanowna Pani Dyrektor nie może rozwiązać lub nie chce bądź nie potrafi jest sytuacja z agresywnym chłopcem. Rozmowa z rodzicami w/w Pani Dyrektor nie przynosi skutku gdyż jest tzw. bariera językowa i zapewne również kulturowa. W takim przypadku pozostaje wyłącznie wizytacja kuratora w MEN-u. Cóż , szkoda mi by moje dziecko miało traumę chodzenia do przedszkola ponieważ inne go szturcha itp.... Nie polecam w/w przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbarbara
moze ktos sie zainteresuje tym przedszkolem ,brak opieki , dzieci chodza glodne , wychowawczyni zamiast zajmowac sie dziecmi rozwi zuje krzyzowki, na placu panie wogole sie nie zajmuja dziecmi ,stoja i gadaja ,brak ze strony dyrek torki zainteresowania ,nalezy wymienic cala kadre , nie polecam tego przedszkola!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgodzę się z tą opinią, moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola drugi rok i nie miałam nigdy z niczym problemu. Może dziecko chodzi głodne bo jest zbyt wiele godzin w tej placówce to zrozumiałe, może Pani nie patrzy jak bawi się dziecko bo chce aby ono rozwijało swoje kompetencje społeczne i potrafiło samo rozwiązywać problemy. Łatwo jest kogoś ocenić, może warto by było postawić się w sytuacji gdy ktoś o nas to powie "wymienić ich". Zastanówmy się co piszemy, o nas to samo mogą powiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

A ja serdecznie polecam to przedszkole, moje dziecko chodzi już drugi rok i jest mega zadowolone, zawsze uśmiechnięte i nie zdarzyło się, żeby nie chciało iść do przedszkola, Panie są miłe i uczynne. Nigdy nie miałam ze strony dziecka jakichkolwiek skarg na panie, wręcz przeciwnie, dziecko jest zachwycone i o paniach mówi w samych superlatywach. Panie uczą samodzielności i nabierania nowych umiejętności, tak więc punkt widzenia od punktu siedzenia - my jesteśmy bardzo zadowolone. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak standardu przeczkola

Przeczkole nie spełnia standardów przeczkoli państwowych .,,Kabiny dla przedszkolaków określone w wymogach technicznych to: szerokość 80 cm, wysokość 140 cm, głębokość 120 cm. Dobrze też, by były wyposażone w specjalny zamek, który umożliwia otwarcie drzwi z zewnątrz, na wypadek, gdyby dziecko zatrzasnęło się w środku. ,, Tu mamy wspulną łazienkę dla chłopców i dziewczynek bez drzwiczek czy zasłony dla siusiających .Dziecko myjące ręce IV widzi bez drzwi sedes na którym inne dziecko robi siku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×