Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość julkakulka1

wyprawka dla malucha

Polecane posty

Gość julkakulka1

Czesc dziewczyny- wlasnie próbuje skompletowac wyprawke dla mojego maluszka :) To moja pierwsza ciąza i niestety troche mnie to przerasta... Niestety nie dostane od nikogo w spadku ubranek, więc własciwie wszystko musze kupic sama. I kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac! pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a rodziny nie masz ? Mamy , siostry , przyjaciólek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkakulka1
jestem jedynaczka, moja mama urodziła mnie stosunkowo dawno i były inne czasy, a z przyjaciółek jestem pierwsza w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co na belly jest są fajne listy m.in. właśnie wyprawka dla dziecka i spis najpotrzebniejszych rzeczy. może to Ci pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkakulka1
a co to jest belly bo ja nie w temacie trochę? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już Ci mówię www.bellybestfriend.pl to portal dla kobiet w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie umiem wklejac zdjęc, ale wejdź na ten link bo zrobiłam Ci screena jak wygląda ta lista potrzebnych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkakulka1
kurde niezłe to jest. zaraz sobie zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to oczywiście jest kawałek tylko tej listy, bo tam jest dalej, ale na zdjęciu się nie zmieściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkakulka1
a ile Wy na poczatku kupilyscie body? Na www.bellybestfriend.pl jest orientacyjnie 5-8 sztuk czy to nie za mało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałam takich najmniejszych też dosłownie kilka sztuk, bo dzidzia tak rośnie, że niektórych nawet nie miałam okazji założyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rośnie lub nie.. tego nigdy nei wiesz.. mój syn urodził się z wagą 2800, miał 52cm.. ubranka 56 były dobre na koniec 3 miesiąca, na pół roku nosił 62. Rośnie po prostu powoli.. są ubrania, które nosił po 6-8 miesięcy. A znajoma urodziła niedawno córkę z wagą 4800, więc na pewno też dłuższą, więc ubranek małych zbytnio nie ponosi. A co do ilości.. przy jednych dzieciach wystarczy 1-2 body na dzień, a przy ulewających potrzeba czasem 4-5.. Tego się nie da przewidzieć. Lepiej skup się na innych rzeczach, a z ciuszkami trochę poczekaj.. będziesz wiedziała po usg w 20 i 30 tygodniu, jak rośnie dziecko. Zgromadź (lub zorientuj się co Ci się podoba, na co Cię stać, co byś chciała mieć) inne rzeczy: łóżeczko (materac, prześcieradła, ochraniacz na szczebelki, ochraniacz na materac, ewentualnie klin), wózek, fotelik samochodowy, wanienka + stelaż + mata antypoślizgowa, przewijak (na łóżeczko lub oddzielny), rożek, kocyk, może video niania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przrz 4 mies tak ulewala az chlustalo co dwie godz prEbieranie mialam 10 kompletow body i pajac i dziennie mi brakowalo wiec zobaczysz jak dziecko siw urodzi najwyzej dokupisZ. Ja musialam kupic. Ale za to drugie nie ulewalo i 10 kompletow to az za duzo bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co masz mieć chłopaka czy dziewczynkę bo mogłabym Ci wysłać ciuszki ?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkakulka1
ooo dziękuję, ale wydaje mi się, że są osoby bardziej potrzebujące ode mnie. :) ja po prostu nie wiedziałam jak się do tego zabrac- tyle tego wszystkiego w sklepach, że człowiek oczopląsu dostaje. Faktycznie nie wszystko da się przewidziec, ale chociaż jakąs bazę trzeba miec. :) spróbuje dzisiaj dokonczyc moją listę na belly i powiecie mi co o tym sądzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko kupując ciuszki staraj się zwracać uwagę na wygodę. Żadnych bluz z kapturem ( dziecko leży ) sztruksów/jeansów (niewygodne). Staraj się żeby ubrania można było jak najprościej założyć i zdjąć ( maluchy nie lubią być przebierane) Na początku najwygodniejsze są pajacyki, body, półśpiochy. Moja córka waga po urodzeniu 3320 g, 56 cm rozmiar 56 nosiła przez pierwsze 3 miesiące. Oprócz ciuszków i rzeczy oczywistych w stylu łóżeczko, wózek kupiłam Przewijak leżaczek wanienka Pościel i 2 komplety poszewek, 2 prześcieradła 2 ręczniki 3 kocyki pieluchy tetrowe 10 szt termometr frida do nosa sól morska do nosa nożyczki do paznokci spirytus do pępka w sprayu emolient do kąpieli gąbka na której kąpałam dziecko pampersy chusteczki krem do pupy wit k i d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pościel zbędna... malutkiemu dziecku kołdra i poduszka nie są potrzebne w ogóle Do pępka, jak już, to nie spirytus, tylko Octanisept.. dobry też do ran po cięciu krocza Zamiast gąbki do wanny, to lepiej kupić sobie albo gumową matę antypoślizgową (która starczy na dłuuuugo i można ją używać w zwykłej wannie potem, albo taki wkład-coś jak plastikowy leżaczek Emolient też nie zawsze jest potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam bardzo minimalistyczna wypr. jesli cgodzi o ciuchy. Poniewaz lecielismy na wielorazowkach to mialam glownie kaftaniki, skarpety, ze 2 pary getrow po domu, a na wyjscia pajace. Poscieli nie mam do dzis. Dziecko spi pod kocem minky. Tylko ochraniacz na szczeble dokupilam. Przewijak bardzo sie przydaje, choc znam i takich co siadaja na lozku alko kanapie i tam oporzadzaja dziecko. Ja akurat zrobilam przewijak z wielu roznych powodow (dziecko jest u siebie w pokoju a nie u nas, no i wielorazowki wymagaja odpowiedniego zaplecza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesli chodzi o sprzet ciezki to moge polecic bujak sleeper rocker od Ingenuity i woz Galeon od Navingtona poza fotelikiem, bo lepiej dobrac innej firmy niz Nav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki za wszystkie porady- czy ktoś wie jak na forum wkleja się zdjęcia? bo chciałam Wam wrzucic moją wstępną listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez serwis typu fitosik, bitly, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak bezpośrednio się nie da?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×