Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka dla noworodka urodzonego w lecie

Polecane posty

Gość gość
Moje dzieci są z czerwca i lipca i mogę ci doradzić kilka rzeczy: - duża gondola, tak ok 80 cm, będziesz jeździć całą zimę - porządny śpiwór na zimę do wózka i większy kombinezon, ja miałam polarowy i dziecko karmiłam, śpiące wkładałam do kombinezonu, był luźny iwęc się nie budziło i do wózka na balkon. W zimie nie chciało mi się spacerować, mi było zimno a śnieg nie zachęcał do pchania wózka. - baldachim owszem ale tylko taki z siatki, fajna rzecz o ile jest bardzo długi, możesz owinąć nim łóżeczko w lecie i żaden komar nie zaatakuje, ma takie min feretti, inne to zbieracze kurzu - komoda z przewijakiem dla mnie zbędny gadżet, kup zwykłą będzie długo służyła a przewijak daj do łazienki na pralkę, będziesz dłużej korzystać o ile dziecko będziesz kąpać w łazience. - body - ja miałam duże dzieci, ponad 3500g więc przez miesiąc używaliśmy 56, potem już 62, osobiście preferuję długi rękaw i na ramiączkach (pod bluzkę i pajaca) - pajace - rewelacja, choć śpiochy też używaliśmy - frida :) - cienki kocyk - w lato super sprawa - pościel do wózka wg mnie dla dzieci letnich jest zbędna, moje jeździły na pieluszce flanelowej - moskitiera do wózka obowiązkowo - cienka czapa od słońca, choć głównie woziłam bez czapy to kiedy trzeba było dziecko wyjąć z wózka wszystkie bawełniane były za ciepłe - olej sukienki, dresiki, koszule itp w rozm 56 i 62, ciężko w to dziecko ubrać a i jemu nie jest wygodnie - rampersy czy jak to się nazywa, pajac z kr rękawem i nogawkami super na ciepłe lato - torba naakcesoria dla dziecka - ręcznik, kup od razu duży 100x min 100cm, moje dziecko ma 4 lata i nadal go używa a małe poszły w odstawkę - butelki, o ile będziesz kupować wybierz z jednej firmy co potem będą pasowały wszystkie do siebie - łańcuszek na smoczek fajna rzecz jakmasz dziecko smoczkowe - smoczki z zamknięciem, nie brudzą się w torbie i jak wiszą na sznurku - pieluchy tetrowe dla mnie bomba, używałam wszędzie i zawsze do wszystkiego - buciki kolejny zbędny gadżet - pościel dobrej firmy, polecam bo się nie rozciąga, nie blaknie, używam do drugiego dziecka i nadal jest jak nowa a pierworodny spał w niej pełne 2,5 roku - prześcieradło z gumą(?) pod spodem, oddycha a jak się uleje to materac jest czysty, na allegro są chyba o 5zł droższe niż zwykłe, dzięki nim nigdy nic nie przeciekło na materac więc obojętnie jaka awaria była to materac miałam zawsze suchy, zmieniałam pościel i łóżeczko można było nadal używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko sama musisz się przekonać, co Wam pasuje. U mnie kompletnie nie sprawdziły się pajace i śpiochy. Nie polecam też fridy, za to z czystym sumieniem rekomenduję "katarek" podpinany do odkurzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suwka3
pajace, pajace i jeszcze raz pajace :P na www.makowapanienka.com wszystko można przejrzeć z ubranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w upał - środek lipca. Najlepiej sprawdzały się bodziaki i pajacyki. Potrzebne na pewno będą lekkie czapeczki, skarpetki, sweterek, kocyk. To tak na co dzień. Mam dwoje dzieci i nie używałam laktatorów /karmiłam po 14 miesięcy każde/, butelek, smoków, katarków itp. urządzeń, żadnych sterylizatorów, niań itp. też nie. Moim zdaniem nie warto kupować na zapas. Dostępność jest ogromna - kupisz co i kiedy będziesz potrzebowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
Jak dla mnie must have dla dziecka są rożki. Każda mama powinna się w nie zaopatrzyć niezależnie od pory roku w której urodzi się dziecko. Mi ostatnio wpadły w oko rożki z http://www.tinystar.pl/pl/c/ROZKI/78 Chyba kupię sobie z dwa dla córki bo bardzo mi się podobają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paati
Dziecko w upale narażone jest bardziej na odparzenia, ja bym zwróciła uwagę oprócz odpowiednich, przewiewnych i nie za obcisłych ubranek na kosmetyki i chusteczki. Do pupy - raczej lekki, szybko wchłaniający się krem, a nie maść (u nas sprawdził się bepanthen) i odświeżające, nawilżające chusteczki, które nie zostawiają lepkiej warstwy, np. Kindii New Baby Care.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×