Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka dla noworodka urodzonego w lecie

Polecane posty

Gość MOJA KLATWA
Tak, nie jest *****iwe, ale zapewnia częściowy spokój maleństwa w czasie snu (tzn. nic mu się nie rusza przed główką, gdy zasypia). Fajne są śpiworki, szczególnie latem, bo dziecko się z nich nie wykopie i nie wpadnie w nie, są różne rozmiary śpiworków. Ja mam dwa 3- 6 miesiąca, ten stosuje od urodzenia, i 9- 12 ten przy córce miałam do 1,5 roku. Ubranka chłopięce i dziewczęce różnią się nieco szerokością w tych samych granicach wiekowych, moja córka ma teraz 110 rozmiar, przy 100 cm wzrostu i wadze 13 kg to mało jak na 4 latkę, synek ma 80 rozmiar, wagę 10 kg i 12 miesięcy za tydzień. Jednak 2- latek w 86 ??? hmmm, zależy jakiej firmy, Wójcik szyje ubranka na wzrost z metki, np. ubrania 98 i 104 Wójcika córka nosi przy osiągnięciu przez nią wzrostu podanego na metce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Są też ubranka, które "rosną z dzieckiem", z tym też spotkałam się u Wójcika, rewelacja, ze kupując rzecz ze średniej półki cenowej mogłam ją później używać jeszcze długo po zmianie rozmiaru przez dzieci. Oczywiście nie wszystkie rzeczy, ale sporą część tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
UPS, mogłam jej później używać, sorki za byka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jest tutaj któraś z Was z lubuskiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche jest prawdy z tymi ubrankami-ale może i sie tafic też maluszek co sie bedzie w 56 topił. Moja córka była spora, tydzień przed terminem 3650g i ubranka 56 nosiła 2 tygodnie.Potem 62. Teraz ma 17 miesięcy i nosi 92/98 czyli rozmiar 2-2,5 latka. Jest bardzo wysoka, wzrostem wychodzi ponad 97 centyl i to sporo. Al córka koleżanki urodzona 2 tygodnie po terminie 2700g. Nosiła rozmiar 50 i 48 bo sie topiła w 56 -miała 47 centymetrów gdzie moja 56. teraz mała ma 19 miesięcy i nosi 86 i soro zapasu ma. Więc z tymi ubrankami jest różnie. Na twoim miejscu to ja bym sie klimą do domu zainteresowała na lato. Nie miałam przez pierwsze lato i to był błąd bo ni okien wieczorem otworzyc do usypiania bo pajace mordy drą pod blokiem, mała mi nie chciała spac w duchocie ponad miesiąc!Ile ja się namęczyłam-mąż wypozyczył klime taką z rurą przenośną i wszystki problemy znikły:D teraz w lato przeprowadzamy sie do domu i juz mam wybraną lg smartcool czy jakoś tak:) i i moje kondolencje z powodu chodzeniaw 8 i 9 msc w ciązy latem, bez klimy nie da sie życ -wspomnisz moje słowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
To były ubranka z firmy Wójcik - w szoku byłam jak długo córka nosiła niektóre rozmiary. w przypadku synka, jest pulpecikiem, rewelacji z tymi ubrankami nie ma po prostu przez 2 rozmiary nosi niektóre sztuki, bo dłużej się nie da, bo zaczynają później podnosić się na brzuszku lub zwyczajnie wyrasta z nich. Ubranka tej firmy są dobre gatunkowo, ale dość drogie. W szafie mam zawsze kilka ładniejszych z tej firmy. Dzieciom kupuję głownie w sieciówkach i na wyprzedażach, jednak zawsze zwracam uwagę na modę i wygląd dziecka. Jeśli coś mi się wyjątkowo podoba kupuję w normalnej cenie, nie przekraczając tzw. ceny krytycznej od 60 - 100 zł zależy co to jest. Staram się, by dzieci były modne a przy tym postępować rozsądnie, jeśli chodzi o kasę na nie przeznaczaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Teraz, gdy zbliża się poród kolejnego dziecka, żałuję, że córce i synkowi nie kupowałam więcej body z krótkim rękawkiem, przecież nawet w domu na wierzch zakłada się zawsze bluzeczkę, więc długość rękawka nie ma dla nich znaczenia. Odgrywa jednak rolę, gdy dziecko urodzi się latem... teraz by się przydały!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka63
Wiadomo, że noworodka nie można przegrzać, ale nie może też chodzić w cienkich ubraniach. Trzeba zakupić śpioszki: http://www.piccolino-sklep.pl/kategoria/231,Nowosci i inne ubranka. Łatwiej jest stworzyć wyprawkę dla dziecka urodzonego latem niż zimą. Zimą trzeba również pomyśleć o kurce, rękawiczkach, czapce i ciepłych bucikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczełam własnie 7 miesiac i juz mam prawie wszystko ale pospieszyłam sie bo mam ciąze zagrozoną i prawdopodobnie cesarka mnie czeka tak 3 tyg przed terminem ciuszki mam na 56 ale chyba dokupie troszke wiekszych na wszelki wypadek mam wozek 3w1, kołyske, posciele, przewijak darowałam sobie bo dla mnie to niestabilne jak widze to ze wisi nak na łózeczku , wanienka bez stelarza bo to tez dla mnie malo stabilne, laktator, sterylizator, podgrzewacz, smoczki, butelki, pieluszki tetrowe, kosmetyki musze dokupic dla siebie nic prawie jeszcze nie mam do szpitala ale teraz w kwietniu chyba bede kupowała zostały mi tylko mebelki, dywan i lampe ;) moja córcia bedzie miała od razu swój pokój a on mały nie jest wiec trzeba jakies bebelki kupic ale nie takie typowo dziecinne bo takich nie lubie i to strata kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głośniczek
Dziewczęta, mam taką małą przypadłość, że lubię jak np cała pościel jest od jednego producenta, sprzęt AGD, RTV...czyli takie komplety. Teraz szykuję się na przyjście maluszka i wiem, że szybciutko będzie rósł, więc chcę zaopatrzyć się zawczasu w kołderkę, poduszkę, kocyk i w ogóle ale właśnie od jednego producenta. Znalazłam przepiękne wzory loolyby w kilku sklepach, co o tym sądzicie? Jakie to jest jakościowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moaj corka urodzila sie w drugiej polowie sierpnia, juz nie bylo upalow, najbardziej przydaly mi sie pajace. rozmiar 62(0-3miesiace) zaczela nosic ok2m choc urodzila sie na 55cm dluga to anjpierw nosila rozmiar NB lub 00, ja mialam duzo ciuszkow z uk i tam sa takie rozmiary NB, 0-3, 3-6, 6-9 obecnie ma 8m i nosi rozmiar 6-9 czyli 74cm. jeli planijesz karmic piersia to zbedne sa podgrzewacze, sterylizatory, ba nawet butelki,(oczywiescie 2 buteleczki mozesz miec )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatyldaHar
głośniczek - moja teściowa kupiła dla nas zestaw primabalerin w koralowym kolorze, w dotyku cudo, żadnych zaciągnięć nitek ani sztucznych wstawek. Do tego w jednym sklepie kupiła koszulkę do spania w podobnym kolorze i mała kica do spania jakby to jakiś rytuał był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylachna
@MatyldaHar a wiesz w którym/jakim sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodziłam w lipcu, mój syn wazyl 2440g i w rozmiarze 56 się właśnie topił. musiałam kilka ubranek kupić w rozmiarze 50. tak samo z pampersami. miałam 2 paczki jedynek i musiałam kupić zerówki, bo wszystko bokami przy jedynkach wypływało... kupowałam zestaw pościeli z ochraniaczem,baldachimem, organizerem na łóżeczko,poduszką do karmienia. w sumie nie korzystałam z organizera bo łóżeczko było w sypialni na piętrze i tam tylko spał w nocy a w dzień w salonie miałam kołyskę i potrzebne akcesoria pod kołyską. początkowo spal w rożku albo był przykrywany pieluszka lub cienkim kocykiem. kupowałam kołderkę do wózka z myślą by używać jej do kołyski i się sprawdziła na jesień, czasami też używałam ją do wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatyldaHar
syla, wiem :] bo męczyłam ją, żeby powiedziała i dokupiłam chusteczkę w takim samym stylu jak pościel :D to makowapanienka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylachna
dzięki! a jak z przesyłką? noł problem? wolę się upewnić przed zakupem, żeby się później nie denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwróć uwagę na wielkość gondoli do wózka. Im większa tym lepsza, bo na dłużej starczy, a w zimie lepiej by dziecko było w gondoli, bo mu cieplej. Mój syn urodził się w lipcu i do końca marca jeździł w gondoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatyldaHar
w makowejpanience? przesyłka pocztą polską idzie zależnie od cholera wie czego ale zapłaciłam za chustkę tylko 7 zł. natomiast jest też opcja kurierem, na pewno na czas ale mi aż tak nie zależało. Jeśli chodzi o sam sklep to wysyłają błyskawicznie, bo mi np tego samego dnia wysłali, tylko właśnie rozchodzi się o przewoźnika typu poczta ale to jak wszędzie chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jeśli mogę doradzić rodziłam rok temu też kupowałam lozeczko z baldachimem na początku fajna rzecz a później to tylko kurz się na tym zbiera:-( polecam lozeczko aruś:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajda
oooooooo ja kupowałam swojemu maleństwu przed porodem rzeczy w www.makowapanienka.pl bo chyba bym nie dała rady łazić po sklepach :P i teraz wszystko super się sprawdza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×