Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

fotelik dlA 5 latka

Polecane posty

Gość gość

dziewczyny, czy dla 5 latka waga 21 kg wystarczy siedzisko pod pupę czy trzeba normalny fotelik jakie wasze rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezpieczniej miec fotelik, a jak na podkładce to trzeba sprawdzić, żeby pas był odpowiednio zapięty - chodzi o wysokość przy szyi - poszukaj informacji w internecie, decyzje i tak musisz podjąc sama. a co mówi o tym prawo to w ogóle nie wiem, mój 6-cio latek jeździ okazyjnie na podkładce, a przewaznie dalej w foteliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 5 latka jeździ w recaro monza nova do 36 kg. Nigdy w zyciu nie wsadziłabym jej na podkładkę i nie zapiełabym jej pasem bo to chroni tylko przed mandatem w razie kontroli a dziecku nie daje żadnego bezpieczeństwa. Dla mnie bezpieczeństwo w aucie to podstawa i wolę wydać 900zł na fotelik, ale mieć pewność że przy byle hamowaniu mojemu dziecku pas nie podetnie gardła np. Młodszy rodzi się w czerwcu i też będzie jeździł w porządnym foteliku kiddy evolution pro 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balzone89

 mamy ten pas Smart  Kid Belt, super się sprawdza, alternatywa dla fotelika czy podkładki dla większego dziecka . Warto poczytać  opinie producenta, mnie to przekonało https://pl-pl.facebook.com/smartkidbelt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

Lepszy jest bezpieczny fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 31.03.2019 o 15:27, Gość balzone89 napisał:

 mamy ten pas Smart  Kid Belt, super się sprawdza, alternatywa dla fotelika czy podkładki dla większego dziecka . Warto poczytać  opinie producenta, mnie to przekonało

To bardzo źle.

Kwestia ochrony jest ładnie omówiona choćby tu:

spidersweb.pl/autoblog/smart-kid-belt-opinie/

 

"Posiadanie homologacji oznacza, że fotelik spełnia wymagania stawiane przez wspomniany standard. To jednak wcale nie jest jednoznaczne z gwarancją bezpieczeństwa. W testach przeprowadzonych przez instytucje zajmujące się m.in. sprawdzaniem poziomu bezpieczeństwa fotelików, takie jak niemieckie ADAC, brytyjskie AA, austriackie OAMTC, czy amerykańskie NHTSA można znaleźć foteliki, które są dopuszczone do sprzedaży, czyli spełniają wymogi homologacyjne, ale w badaniach wypadły zatrważająco kiepsko. To poniekąd podobnie do testów zderzeniowych Euro NCAP – zdarza się, że samochody dopuszczone do ruchu zdobywają w nich rażąco niskie oceny.

Producent Smart Kid Belt zamieszcza na swojej stronie internetowej materiał wideo z badań PIMotu, w którym homologowano ten produkt oraz wyniki testu przeprowadzonego przez amerykański instytut badawczy Calspan. PIMot przetestował działanie pasów na manekinach o masie 15, 22 i 32 kg, a Calspan – manekina imitującego dziecko w wieku 6 lat. Smart Kid Belt zdał testy – tzn. przeciążenia działające na manekin, przyspieszenie głowy, czy klatki piersiowej, mieściły się w normach. Producent zwraca też uwagę, że nie ma mowy o nurkowaniu czyli wyjeżdżaniu manekina spod pasa biodrowego. 

Niestety – produkt nie został przetestowany przez żadną z wymienionych wcześniej organizacji, więc nie można porównać jego wyników z rezultatami osiągniętymi przez foteliki bezpieczeństwa. Trochę to dziwne jak na firmę, która sprzedaje ten produkt w wielu krajach Europy, a nawet w Stanach Zjednoczonych (pod marką Clypx).

Producent nie informuje też o tym, czy przeprowadził jakiekolwiek testy bezpieczeństwa na wypadek uderzenia bocznego. To według mnie podstawowa wada dyskwalifikująca ten produkt. Według statystyk publikowanych co roku przez polską Policję, zderzenia boczne stanowią 30 proc. wszystkich wypadków i zdarzają się trzykrotnie częściej niż zderzenia czołowe. 

[...]

Ale jestem spokojniejszy wiedząc, że moje dziecko siedzi w porządnie przetestowanym foteliku chroniącym również podczas uderzenia bocznego, a nie przesuwa się na kanapie trzymane wyłącznie pasem bezpieczeństwa. I taki fotel chroni również podczas uderzenia z drugiej strony, gdy siłą bezwładu ciało dziecka przesuwa się nie w stronę drzwi, ale do środka kabiny, gdzie może uderzyć w innego pasażera.

[...]

Jak dla mnie, Smart Kid Belt to sposób na spełnienie wymogów przepisów i uśpienie własnego sumienia. Bo przecież każdy jeździ wolno i ostrożnie. Jeżeli komuś to wystarczy – to dobrze wyda 99 zł.

Ale jeśli komuś naprawdę zależy na bezpieczeństwie małoletniego pasażera – sugerowałbym pozostać przy porządnym foteliku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałam wiele o tym urządzeniu  Smart Kid Belt , mam wrażenie, że konkurencja robi wszystko by  je wygryśc z rynku. A pas jest naprawdę bardzo dobrym wynalazkiem, testy dynamiczne i zderzeniowe mówią same za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo to bardzo dobre urządzenie, nie wiem co się tak go czytają. ma testy zderzeniowe, nawet testy widziałam gdzie foteliki z pasem porównywano.I okazuje się, że ma lepsze wyniki. Także...moim zdaniem mówi rto wszystko...

Dlatego mnie nie straszne opinie, sama spróbowałam i używamy dla córci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprostuje to, co napisał Gość gość a właściwie skopiował ze starego artykułu. W którym są błędy. Pimot testował to urządzenie. Skoro sa filmy z testów wykonywanych w Pimocie, to testy musiały być. Chyba na początku była taka informacja, że to nie oni ale później już potwierdzali. Do tego pas był testowany w Stanach (Calsplan i MGA). W Europie testowało na pewno Applus IDIADA. Na stronach szwajcarskiego MDPI jest test porównawczy pasa z kilkoma fotelikami, więc można sobie samemu wyrobić zdanie i porównać wyniki testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze warto zainwestowac w smartkidbetl, dzieci w wieku 5 lat juz moga w nim jezdzic. Fotelik to bardzo drogi zakup. a pas jest tak samo bezpieczny a kosztuje mniej. przeszedl pozytywnie wszystkie badania, testy. u mnie bardzo fajnie sie sprawdza, polecilam go rowniez mlodszej siostrze. wygoda i czas przy zapinaniu dzieciakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a ile ta firma Wam wszystkim dała za spamowanie i reklamę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy odnośnie bezpieczeństwa dzieci w aucie powinien podejmować decyzje rozważnie i świadomie. Sama mam dziecko 6 letnie i na co dzień wożę je w foteliku lecz w chwilach jazdy taksówką lub gdy nie zdążę dostarczyć niani fotelika używamy Smart Kid belt, które jest świetna alternatywą. Ten sposób dbania o bezpieczną jazdę dziecka w aucie sprawdza się również na wojażach wakacyjnych podczas wynajmu auta bo nie zawsze jest szansa na auto z odpowiednim fotelikiem. Co do przyjęcia tego urządzenie przez konkurencję to warto poczytać artykuły w sieci gdyż nigdy się ne spodziewałam, że branża może działać tak nieczysto w chwili gdy czuje zagrożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×