Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LB79

30 dni lekkiego odchudzania

Polecane posty

Gość LB79

Cześć. Szukam towarzystwa do subtelnej przemiany. Jestem mało zdyscyplinowana i to co potrafię zrobić obecnie to: 25 minut stepper + 10 min z hula hop wieczorem, i około 10 -20 minut hula hop i ćwiczeň z piłką ffitnesową w ciągu dnia. Mogę jeść mniej chleba - 2 kromki, pić siemię lniane aby niejszyć łaknienie, ješć surówki na kolację. To wszystko. Za 30 dni zobaczymy czy są efekty, a może dyscyplina wzrośnie. Czy ktoś ma ochotę spróbować takiej metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Ahhh córcia spać nie chce dziś....stepper odsuwa się w czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej...ja też staram się ograniczyć chleb, jem obiady z parowaru a na kolacje piję tylko szklankę maslanki :-) nie mam dużo do zrzucenia, bardziej zalezy mi na diecie lekkostrawnej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
zrobione :) jak miło zająć się sobą. Gościu ja też mam niedužo - 4 kg. Dieta lekkostrawna jest mi bliska, staram sié gotować tak, żeby moja trzylatka zdrowo jadła i jeszcze abyśmy my nie padli z głodu ;). Dziś np zrobiłam zupę krem z ciecierzycy i dyni, z dodatkiem imbiru i cebuli, naleśniki z mąki orkiszowej i mleka kokosowego z twarogiem z owocami, na śniadanie płatki orkiszowe z owocami na mleku.kokosowym. Oczywiście były też kanapki i sałatka. Ale znam mało fajnych surówek, które mogę przemycić małej, na szczęście lubi ogórki kiszone i kapustę :). Jeśli znasz fajną surówkę, to poproszę o przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka 33
siema mozna sie dolaczyc// mam 5 kg do zrzucenia i zadna dieta na mnei nie dziala, moze wiec ta lekkostrawna zadziala moze piszmy menu tak dla orientacji , ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorzej jest mi ograniczyc chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość evkaaaa
czesc , co macie na mysli lekkostrawne czy na sniadanie mozna zjesc np almette z pomidorkiem, ogorkiem ciemnym chlebkiem ? moze byc takie sniadanie? tez z checia sie do was przylacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzis zjadlam 2 kromki razowca i do tego jajko na twardo, pomidor i ogorek swiezy i kiszony , cebulka, a jutro mam w planie almette lub laciaty do smarowania? mzoe byc ??? czy lepeij zjesc cos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na 1 danie mam zupe pomidorowa z makaronem , moze byc??? przepraszamz etak pytam, ale nie wiem czy dobrze robie jedzac te produkty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak wam idzie na diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ww66w
na diecie lekkostrawnej powinno sie jesc czerstwe pieczywo pszenne a nie razowe. razowe mozna wlaczyc po jakims czasie a ja sie zastanawiam jak schudnac na bialym pieczywie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe czy te zupki i przetwory bobo vita sa dobre naa taka diete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Cześć. Z porannych ćwiczeń tylko 10 brzuszków...więcej nie zdążyłam. Moim zdaniem zupy świetnie pomagajä dbać o figurę. Robię kremy, bo są szybkie i smaczne i sycäce. Dla mnie dieta lekkostrawna to bez smażenia. Jem to po czym czuję się dobrze np. makarony ( ryżowe, żytnie i kukurydziane) z warzywami, ryż, kasze, dużo sałaty, jeśli chleb to żytni, w kanapce zawsze dużo warzyw. Sosy zagęszczam siemieniem mielonym. Mięso piekę lub duszę. Kupuję mniej wędlin, a chleb mogę jeść z avocado lub piekę indyka lub robię pasty proste. Generalnie staram się jeść gdy czuję głód. Białe pieczywo...wydaje mi się, że można schudnąć ješli ograniczy się jego ilość. Kto dziś zrobił swoje minimum?? Chociaż 5 przysiadów, albo brzuszków? Zjadł 1 ciastko mniej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam...dieta lekkostrawna to raczej gotowane mięsko, dobrze w takiej diecie sprawuje się parowar. Można jeść zupy tylko bez zaklepki itp, pieczywo raczej biale. ..ciemne nie jest lekkostrawne, ja wkladam kromeczke do tostera i jadam z dzemem lub miodem, trzeba ograniczyc tez wedliny i surowe owoce. Lepiej upiec sobie jabluszko z miodem itp, deserki to kisiel, biszkopty, maslanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszę dwa dni na takiej diecie dla przykładu ;-) 1 dzień śniadanie- owsianka 2 śniad- bułka z gotowaną wędliną, sok z marchwi obiad- zupa pomidorowa z ryżem, kurczak w pergaminie, pieczone jabłko podwieczorek- kompot, herbatniki kolacja- bułka z miodem, herbatka ziołowa 2 dzień śniadanie- makaron na mleku 2 sniad- bułka z dzemem, herbata obiad- barszcz ukrański, pulpety, warzywa gotowane podwieczorek- kisiel, biszkopty kolacja- ryż z jabłkiem, herbata z mlekiem lub melisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Gościu z 14.53 niestety, białe pieczywo pobudza mój apetyt...dlatego w diecie codziennej preferuję podejście indywidualne. Co do zasmażek zgadzam się, są inne sposoby na zagęszczanie. A krótko zasmażone a potem "doduszone" warzywa z kaszä są lekko czy ciężko strawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy właśnie od organizmu, ale raczej w diecie lekkostrawnej unika się ciemnego pieczywa i smażenia, chociaż spotkałam się, ze ktoś podsmażał sobie np kotlecika mielonego a potem zalewał wodą i podpróżył ...czytałam,że wzdęcia itp właśnie wywołuje smażenie i ciemne pieczywo, ale to indywidualna sprawa. Tak na dobrą sprawę, można dietę lekkostrawną porównać z jedzeniem szpitalnym itp. a tam raczej nie podają razowego pieczywa i smażonych potraw, ale podpróżone już tak :-). Jednak każdy jest inny i dla Ciebie może być lepsze ciemne pieczywo od białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy właśnie od organizmu, ale raczej w diecie lekkostrawnej unika się ciemnego pieczywa i smażenia, chociaż spotkałam się, ze ktoś podsmażał sobie np kotlecika mielonego a potem zalewał wodą i podpróżył ...czytałam,że wzdęcia itp właśnie wywołuje smażenie i ciemne pieczywo, ale to indywidualna sprawa. Tak na dobrą sprawę, można dietę lekkostrawną porównać z jedzeniem szpitalnym itp. a tam raczej nie podają razowego pieczywa i smażonych potraw, ale podpróżone już tak :-). Jednak każdy jest inny i dla Ciebie może być lepsze ciemne pieczywo od białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro podam jadłospis na następne dwa dni :-) moim zdaniem duszone warzywa mogą być, kasza ok, ale lepszy ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Dziękuję, na pewno Twój jadłospis będzie inspirujący, czasem brakuje mi pomysłów. A ćwiczenia jakieś wykonujesz? Ja odkryłam ostatnio ćwiczenia dna miednicy Cantieni, ale jestem na etapie teorii. Póki co hula hop i stepper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZESC , to ja tez czekam na jadlospis :) pomalu zaczynam diete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Ja dziś taki mam: Śniadanie: 2 kromki chleba żytnie, 2 plasterki kurczaka gotowane i ogórek kiszonym, sałata + masła trochę. 2 Śniadanie: leczo Potem: pieczona ryba z kapustą kiszoną i ryżem zasmażonym z ogórkiem i pomidorem. Następnie: krem z brokuła na oleju kokosowy. Kolacja: "budyń" z kaszy jaglanej, banana i mleka kokosowego. W razie głodu sałata z oliwą i warzywami lub z jogurtem nat. Nie wiem na ile to dietetyczne, ilość zjedzonych rzeczy wpisuję do licznika kalorii i nie przekraczam 1700 kalorii. Do tego ćwiczenia i powinno być pięknie. Kiedyś byłam na diecie 1500 kalorii, ale czułam sié słaba, chudłam bez ćwiczeń, jednak wolę ćwiczyć bo to też poprawia nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej...podaję następne dwa dni, diety lekkostrawnej 3 dzień śniadanie- bułka z dżemem, kawa zbożowa z mlekiem 2 śniadanie- jajecznica na pomidorkach, herbata obiad- zupa szczawiowa, filet z ryby, ziemniaki, sałata podwieczorek-budyń, sucharek kolacja- kluski kładzione z białego sera, herbata ziołowa 4 dzień śniadanie-kasza manna na mleku, 2 śniadanie- kanapka z serem, sok owocowy, obiad-zupa owocowa, klopsy wołowe, buraki gotowane, podwieczorek- jogurt, herbatnik kolacja- galaretka z mięsem, herbata ziołowa Pozdrawiam, życzę smacznego i jeszcze lepszych inspiracji kulinarnych :-)) niestety z ruchem u mnie kiepsko, jak przychodzę z pracy to mam tyle zajęć w domu, że już nie mam na nic czasu...ale jak tylko zrobi się cieplej to wyciągam swój rower i będę jeździła do pracy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy z ta dietą lekkostrawną? Jest dla chorych z problemami z przewodem pokarmowym; białe pieczywo, biały ryz, białe makarony, gotowane warzywa i owoce, chude mięso gotowane, pieczone w foli, nie można jeść np. jajek, nie zawsze ser Ja na takiej diecie przytyłam, właśnie przez białe pieczywo i kaszki ryżowe. Niesmażenie mięsa, zawsze jest dobre. Budynie, i biszkopty na podwieczorek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest właśnie dieta lekkostrawna, ja ją stosuję poniewaz czuje się lekko, nie przytyje się na niej jeżeli będziemy stosować odpowiednie ilosci. ..zresztą jak w każdej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zresztą złe lub słabe trawienie to też jest już problem z przewodem pokarmowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie można zjeść budyniu? Na chudym mleku jak najbardziej polecam. A biszkopty, też można, wiadomo, że nie całą paczkę na raz, ale 2-3 sztuki +kisielek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×