Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 latek i kupa w majtkach

Polecane posty

Gość gość

Moj 3 letni syn robi kupe w majtki. Czy macie jakies pomysly jak to zmienic, bo nie mam juz sił. Codziennie jest to samo, chowa się, ja widzę,że robi a on się wypiera i kupa ląduje w majtkach.Próbowałam na siłe sadzać go na sedes, czasem pomagało, ale darł się przy tym w niebogłosy. Wcześniej na jakiś czas pomogły naklejki, po każdym skorzystaniu z toalety. Teraz problem powrócił. Czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz mu, ze jeszcze raz zrobi kupsko w majty, to bedzie je musiał zjesc. Zrobi kupe - wysmaruj mu nia dziob. Powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no troche przesada, wsciekam sie na niego, ale to juz jakas patologia jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umyj mu pupe zimna woda , prysznicem i daj mu majtki do uprania mowiac ze ty nie wypierzesz bo smierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaaa
Próbowałam na siłe sadzać go na sedes, czasem pomagało, ale darł się przy tym w niebogłosy xx I tutaj tkwi przyczyna, robienie kupy to taka czynność która wymaga spokojnej, bezpiecznej atmosfery. Nawet dorosłe osoby mają problem załatwić się na przykład nie w swoim domu, w publicznej toalecie, po prostu nie mogą. Twój synek pewnie boi się sedesu, ma trzy lata dlaczego nie skorzystasz z nocnika albo nakładki na sedes tylko zmuszasz go i sadzasz na siłę. A jakby ktoś tobie kazał zrobić kupę do wiadra publicznie? On się stresuje, czuje się komfortowo w kącie robiąc do majtek, postaw mu tam nocnik w tym kącie i niech sobie tam robi tę kupę, to tylko malutkie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze obiecaj mu nagrode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Umyj mu pupe zimna woda , prysznicem i daj mu majtki do uprania mowiac ze ty nie wypierzesz bo smierdza " To się nazywa poniżanie dziecka, tez lubisz być poniżana? Mysle że powinnaś zaproponować atrakcyjniejsza nagrodę niż naklejki. Wytłumacz że jest już duży i ze w jego wieku inne dzieci tak nie robią, wiesz że robi to specjalnie, i owszem dobrze jest ukarać jeśli robi to specjalnie i perfidnie ale nie poniżając go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn miał taki sam problem. Rozwiązałam go tak że przez jakiś czas straszyłam go pieluchami, nie pomogło, to założyłam pampersa da tyłek. 4 razy zrobił kupke, i tyle. Sam zaczął wołać że chce kupe. Imojej koleżanki też podziałało. Polecam tą metodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mojego wnuka nauczyłam w ten sposób, że zdjęłam spodnie od piżamki i sobie rano chodził i pewnego razu siadł na nocnik i sam świadomie zrobił. potem jak mu się chciało to wołał tuli, tuli, czyli siadał na nocnik ja kucałam koło niego, a on musiał się mocno przytulić. Sadzaliśmy na nocnik misie i lalki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś być cierpliwa i nie na siłe dziecku nie robić, tylko delikatnie i ciepło mówić w takich sytuacjach żeby miał poczucie bezpieczeństwa, zachęcać i sie nie zniechęcać. Potrzeba czasu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale dawanie nagród za czynność fizjologiczna, która 3latek powinien mieć już opanowana i powinien wiedzieć, ze robi się do sedesu ewentualnie nocnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Umyj mu pupe zimna woda , prysznicem i daj mu majtki do uprania mowiac ze ty nie wypierzesz bo smierdza " To się nazywa poniżanie dziecka, tez lubisz być poniżana? Mysle że powinnaś zaproponować atrakcyjniejsza nagrodę niż naklejki. Wytłumacz że jest już duży i ze w jego wieku inne dzieci tak nie robią, wiesz że robi to specjalnie, i owszem dobrze jest ukarać jeśli robi to specjalnie i perfidnie ale nie poniżając go. xxx a to, ze bachor sie zesra w gacie a ona musi to wachac, prac i czyscic osrana d**e 3letniemu koniowi to nie jest ponizenie? Zamknac go na balkonie jak sie zesra i niech siedzi caly dzien z tym gownem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Umyj mu pupe zimna woda , prysznicem i daj mu majtki do uprania mowiac ze ty nie wypierzesz bo smierdza " To się nazywa poniżanie dziecka, tez lubisz być poniżana? x jak on ma prac to jest ponizanie smarkacza, ale jak matka ma to zrobic po tepym gowniarzu to juz nie jest ponizanie? Sama sie ponizasz swoja glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.oj syn mial problem z kupa tak do ok 3 lat wlasnie tzn robil do pampersa. Ale w koncu zaczal na nocnik sam. Mysle ze wkrotce sprawa sie unormuje. Radzikabym dac synowi nocnik do tego jego kata i kiedys sam zrobi do niego kupe. Albo zakladac pampersa jak widzisz co sie swieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×