Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moja matka będzie chciała edukować religijnie moje dziecko! JA NIE CHCE!

Polecane posty

Gość gość

Powiedziała mi, że skoro ja jej nie ochrzczę i nie będe chodzić do kościoła (jestem ateistką) to ona jej przedstawi Boga i będzie do tej wiary namawiać! Nie mogę całkowicie zabronić kontaktów z wnuczką ani mojej córce z babcią. Jak to rozwiązać? Moja mama mówi, że chce dobrze i nie obchodzi jej moje zdanie w tym temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kilometr widać że będzie problem... Współczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz powiedziec ze jesli to zrobi bedzie miala ograniczone kontakty bo ty niechcesz takiej edukacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech uczy dziecko. Pozniej ono samo zdecyduje czy chce sie Nadal uczyc czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie zabraniala dziecku z powodu moich pogladow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moi rodzice nie sa specjalnie wierzący a już na pewno nie praktykujący, ale gdy urodzily się moje dzieci cos w mojego ojca wstapilo i po paru dyskusjach powiedział ze on sam załatwi chrzciny u znajomego księdza, powiedziałam mu krotko, ze jeśli się dowiem o chrzcinach więcej wnukow nie zobaczy. o wychowywaniu dzieci decydują rodzice a nie dziadkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ojciec mial chrzest w wieku 23 lat i komunie musial miec bo wzial slub koscielny z moja mama. Myslisz ze mu nie bylo wstyd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ale to, że nie zabrania to nie znaczy, że ma w nią pakować religię, ciekawe, że jakoś w drugą strone nie można ale w tą zawsze :o każdy ma prawo wychować dziecko po swojemu i autorka też ma do tego prawo. Czemu zatem chrzcicie dzieci, bo wy jesteście wierzący? no właśnie nic w tym złego więc jak ktoś nie jest wierzący to ma prawo tak swoje dziecko wychować. Współczuje matki autorko, totalnie sprany mózg debilnego mohera, masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra kościół nie musi już prać mózgów, bo jego wierne psy same zadbają o zaciekłe krzewienie moheryzmu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na cale szczęście nie mieszkam w Polsce, nikt mojemu dziecku nie wypomni i nie wzgardzi nim ze jest nie ochrzczony, ze nie idzie do komunii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale o co ci chodzi? sama nie wierzysz, więc nie masz pojęcia o co w niej chodzi. A jak mama chce czegoś dziecka nauczyć to jaki masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz matce, że niech spokojnie uczy. Patrząc na ciebie to efekt będzie odwrotny od zamierzonego. A jak wy będziecie wychowywać w wierze ateistycznej, to wam się dzieciak może zbuntować i wyrosnąć na katolika czy co gorszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma czegos takiego jak wiara ateistyczna, a religia uczy strachem nietolerancji a nie czegos dobrego. gdyby autorka nie wiedziała o co w religii chodzi byłoby jej to obojętne, a jak możesz zauwazyc matka autorki jest religijna wiec i autorka cos musi wiedzieć ale się opamietala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko wychowywane bez religii ma wieksza wiedze o otaczającym go swiecie. zwykly przekład- dziecko wychowywane w domu ateistow slyszac teorie powstania swiata wg kk zaczyna się smiac i mowic ze to głupie jest, ze to nie prawda bo przecież .... i opowiada o dinozaurach, meteorytach itd.- dziecko wychowane w rodzinie religijnej zaczyna zdanie od "bozia....." to tak dla zastanowienia się nad slusznoscia wychowywania dzieci w religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teorię big bangu wymyślił duchowny, tępa dzido.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ale o co ci chodzi? sama nie wierzysz, więc nie masz pojęcia o co w niej chodzi. A jak mama chce czegoś dziecka nauczyć to jaki masz problem? xxx a ty bys chciała aby ktoś wciskał twojemu dziecku religię której ty nie podzielasz, bo nawt ateizm jest jakąś deklaracją wiary, a poza tym URUCHOM MÓZG i przejrzyj na oczy, bo wiary nie da się "nauczyć" albo się w cos wierzy albo nie, nie myl pojęc fanatyczko :o ta "nauka" to nic innego jak pranie mózgu i nabijanie dziecku do głowy banialuków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tepa dzido chodzi o cos co jest bardziej prawdopodobne, realne, i stwarza teoretycznie możliwości zmierzenia, przeliczenia dowiedzenia tej teorii, a jak na razie sa tylko dowody na fałszowanie, przeinaczanie, zatajanie informacji przez kosciol przy ciaglym wkręcaniu ludziom od najmłodszych lat o jednym mezczyznie i jednej kobiecie którzy mieli dwóch synow, i takie tam brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mistrz_Ciętej_Riposty dziś ja bym na twoim miejscu ochrzcił dziecko i dał do komunii, a później dałbym mu wybór, xxx chyba coś ci się popieprzyło! chrzcząc i "dając do komunii" ODBIERASZ MU WYBÓR BO ZA NIEGO DECYDUJESZ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty jako dorosla osoba wiesz ze pewnych rzeczy nie bierze się dosłownie, ale dziecko nie potrafi odroznic tak do końca fikcji od rzeczywistości a co dopiero przerabiac biblie pelna strachow, niescislosci itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biblia była pisana przez natchnionych dla ludzi, którzy żyli 2.000 lat temu, oni nie zrozumieliby co to jest genetyka, wielki wybuch, ewolucja, dlatego była pisana prostym językiem aby każdy wieśniak zrozumiał jej treść, są w niej fakty i są w niej rzeczy przeolbrzymione, metafory (uogólniając środki stylistyczne), ale wartości pozostają niezmienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"tepa dzido chodzi o cos co jest bardziej prawdopodobne, realne, i stwarza teoretycznie możliwości zmierzenia, przeliczenia dowiedzenia tej teorii, a jak na razie sa tylko dowody na fałszowanie, przeinaczanie, zatajanie informacji przez kosciol przy ciaglym wkręcaniu ludziom od najmłodszych lat o jednym mezczyznie i jednej kobiecie którzy mieli dwóch synow, i takie tam brednie." Czyli uważasz, że teoria wielkiego wybuchu to bzdura? Jak wg ciebie więc powstał wszechświat? Co za tępe ateisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja bym nie zabraniala dziecku z powodu moich pogladow xxx jak przyjdzie ciapaty nawracać twoje dziecko na islam to też mu nie zabraniaj z powodu twoich poglądów głupizno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tępe ateisty wierzą w materialistyczną wizję wszechświata sprzed kilkuset lat i nazywają to oświeceniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd ty wiesz w co wierzą "ateisty"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważaj, bo kiedyś dziecku być może będzie brakowało wiary, a że świat nie znosi próżni, to przyjdzie na miejsce wiary katolickiej islam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cołko prowda
Czemu niektórym się wydaje, że jak ktoś jest ateistą to można jego dziecko na siłę wciągać w katolicyzm, bo jak ateista to znaczy, że mu wszystko jedno, olewa kształtowanie poglądów swojego dziecka i krakowskim targiem przeróbmy dzieciaka na swojego? hola hola chyba się zapominacie. To, że nie katolik to nie znaczy, że niczyj. Widać tak wam Rydzyk bereciki wyprał, że nie widzicie głupot jakie piszecie :o Ja w Boga nie wierzę i taki światopogląd przekazuję mojemu dziecku jednocześnie ucząc poszanowania dla różnych religii. Jeżeli ono kiedyś zechce wstąpić na drogę chrześcijaństwa świadomie to proszę bardzo! ale póki co wara innym od mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18;32 a Co ma ciapaty z Islam do babci katoliczki. Moze babcia twojego dziecka jest ciapata Islam a moja to chrzescijanka i kontaktu z babcia nie zabtonie a 4 letniego dziecka do ciapatego nie bede wyslac. To ze ty masz taka potrzebe to nie znaczy ze ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×