Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co zamiast kwiatów na ślub, jak to odbieracie?

Polecane posty

Gość gość
Osobiście nie traktuję takich wierszyków poważnie. Zresztą są napisane w większości w żartobliwej formie, nie nakazującej (poza tym jak można nakazać coś gościowi? :O), jedynie sugerującej. O ile jako prezent przeważnie daję kopertę z wkładem (chyba, ze spotkam się z jakimś wymuszeniem w formie "kategorycznego" wierszyka, to daję wtedy odwrotnie :P ), to ciężko jest wybrać komuś książkę, wino, czy coś podobnego (zamiast kwiatów), chyba, że te osoby są bez gustu i wszystko im jedno co dostaną. Jeśli chodzi o karmę dla psów, maskotki, czy inne fanty, to wolałabym dorzucić te 20-30 zł do koperty i niech młodzi sami zasponsorują schronisko czy dom dziecka. Rozumiem, jak ktoś ma uczulenie na kwiaty, ale w innej sytuacji? część kwiatów można przecież zostawić w kościele, zawieżć na cmentarz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale jaki jest sens dawać te niechciane kwiaty młodym jeśli mają je zostawić na cmentarzu? Po co robić bliskim osobom na złość i dawać im coś co sprawi im tylko kłopot? Jeśli proszą o maskotki dla maluchów z domu dziecka to nie widzę problemu, po pierwsze ja nie będę miała problemu z szukaniem prezentu, po drugie oni nie będą mieli kłopotu co zrobić z niepotrzebnym kurzołapem/toną zeschłych bukietów, po trzecie ucieszą się dzieci które dostaną te pluszaki, a młodzi zaczną nowe życie od dobrego uczynku - wszyscy wygrywają w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informacja o prezencie zastępującym kwiaty jest dobra ale pod warunkiem, że zaproszenia nie wręcza się samemu. My przy zapraszaniu gości informowaliśmy osobiście o pluszakach, które potem zawieźliśmy do domu dziecka. Oczywiście jeśli ktoś prosi o taką zamianę to sami szanujemy ten wybór i ofiarujemy co sobie młodzi życzą -ostatnio właśnie wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o dopisku w zaproszeniu o kuponie lotto? Dla mnie to jest szczyt. Kasa kasa kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simona1
Tutaj https://wioskisos.org/prezent-na-slub/ jest fajna propozycja. Młodzi mogą zasugerować w zaproszeniach, że chcą zamiast kwiatów podarki dla dzieci, które przekażą osieroconym dzieciom z SOS Wiosek Dziecięcych. Myślę, że goście bez problemu wesprą taką inicjatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla kogoś kwiaty sa kłopotem, to może napisać np. że ze względów organizacyjnych prosimy o nie wręczanie kwiatów, albo - i to wydaje mi się najlepszym wyjściem - że jeżeli gość chce uhonorować młodą parę kwiatami to prosimy o pojedynczą różę, symbol naszej miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiaty to tradycja, z którą się nie zrywa ;) Polecam jeszcze lampki choinkowe, świeczki, zawieszona nad stołami. W nocy robią niezły efekt, kiedy zgaszone zostanie światło ;) Zajrzyjcie na galerię blogową, trochę postuję tam z organizowanych ślubów ;) http://passionforwedding.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam że lepiej napisac w formie wierszyka czego oczekujemy od gości, oni mają problem z głowy bo nie muszą się zastanawiać co Ci podarować a Ty dostaniesz to co chcesz. :) Fajny artykuł byl na www.gdziewesele.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można dać młodym voucher. Polecam wejście do escape roomu New World 22. Super klimat i fantastyczna okazja do sprawdzenia sie w roli detektywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×