Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jestem wierząca ale nie chce mi się chodzić do kościoła

Polecane posty

Gość gość
" gość dziś jeśli jesteś wierząca w Jezusa to musisz wierzyć w jego kościół i spełniać obowiazki a więc co niedzielę bywac na mszy. nie da rady inaczej. " x x kościół Jezusowy a kk to wielka różnica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś zastanawiałem się nad sensem życia i doszedłem do wniosku, że bez Boga życie nie ma sensu, a co się tyczy cytowania Biblii to nie należy cytować pojedynczych wersetów - jak to czynią Jehowi, tylko większe partie tekstu, autorko, a z chodzeniem do kościoła mam trochę podobnie, jak pójdę raz to przez kilka niedziel z rzędu chodzę, a jak raz chociaż opuszczę to nawet 3 miesiące nie chodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa to ty jesteś luteranką, nie mogłam zajarzyć w czyim imieniu toczysz krucjatę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"fiorellino dziś Aaaa to ty jesteś luteranką, nie mogłam zajarzyć w czyim imieniu toczysz krucjatę usmiech.gif" x x na pewno nie w imieniu Lutera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Lutra..? Jeśli się pomyliłam to sorry ale z tego co wiem Kościół Jezusowy to znaczy tyle co ewangelicko -augsburski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Kazania ksiądz nic nie powie co mu biskup nakarze 2. Kazań już dawno nie ma 3. W naszej parafii zawsze jest długo dłużej niż 45 minut 4. Wkurza mnie to proszę księdza bo się spieszę do pracy 5. Ogłoszenia czyta z 15 minut które dotyczą związków, kółek różańca, ministrantów, a już są inne formy informacji 6. Spowiedź owszem. ..ale tylko po to że mięso żre w piątek. .a co do licha mam jeść jak ser i ryby są za drogie ( też mi wykroczenie ) 7. Też mi się nie chce chodzić praca na trzy zmiany w kościele zimno nudno 8 .W telewizji Trwam więcej pożytku i wiedzy o kościele się dowiem 9.Kasa się liczy. ..kolekta. ..pod chórem kupuj jajka wielkanocne. ..pocztówki. ..pod kościołem puszka na dożywianie dzieci szkolne. ..i stragan z gazetami ..a na Ewangelii akurat było o tym jak Jezus wygnał ze świątyni przekupniów. .. 10.Co wieś to byle kamień ku Czci Papieża bo na porządny pomnik nie stać a fanatycy nie opuszczają ... 11. Wierzę chodzę. .aale mam już dość z przesytu 12. Zaparkowane auto pod gminą w Zbl. po prawej pomnik papieża. .po lewej kamień z krzyżem...kilka metrów dalej figura Matki Boskiej niedaleko duży Krzyż a w pobliżu kościół gotycki. ..wszystko w jednym miejscu ok. 30 metrów 13. Przesada ...mam wiarę ale mi brzydnie fanatyzm i wdrażanie naszej Religi w krajach islamskich jak Syria 14. Nasza wiara prędzej nową wojnę rozpeta zanim popuści Syrii a na kazaniu chcą mojej akceptacji bo mi w 10 minut narzuca swoje zdanie. ..aa są już inne sposoby na wiedzę. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" fiorellino dziś Chyba Lutra..? Jeśli się pomyliłam to sorry ale z tego co wiem Kościół Jezusowy to znaczy tyle co ewangelicko -augsburski. " x x nie miałam tego namyśli co ty teraz dla mnie kościół Jezusowy znaczy tyle co kościół Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15. Na którą mam jutro iść do kościoła jak prace zaczynam 4; 00 o 3; 00 wstaje wszyscy się wpiepszają w moje życie bo nawet mi zegary przedstawiają ONI o wszystkim chcą decydować i niestety decydują. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całe życie jest podporządkowane wierze ok ale największym.. grzechem jest brak umiaru. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co chodzi sie do koscioła zeby miec zycie wieczne Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. czyli chodzac do koscioła jestesmy kanibalami bo wiezymy ze spozywamy ciało jezusa nawet jezus daje nam do do zrozumienia czyniac cuda eucharystyczne np cud w sokułce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci co mi daje chodzenie do kościoła. Za każdym razem, szczególnie gdy mi do kościoła nie po drodze, usłyszę kazanie skierowane do mnie. Tak, jakby Bóg wiedział, że potrzebuję wskazówek, pociechy akurat w tym momencie. Akurat takich a nie innych. My katolicy nie doceniamy jaką łaska jesteśmy obdarzeni mogąc przystępować do komunii świętej... Nie potrafimy zobaczyć sercem co dzieje się na ołtarzu, jaką ofiarę składa za nas Jezus. Ktoś kiedyś powiedział, ze gdybyśmy mogli to dostrzec, leżelibyśmy plackiem, twarzą do ziemi nie mając śmiałości podnieść wzroku smutas.gif Łaska spowiedzi, pojednania z Bogiem - nie z człowiekiem w osobie księdza. Podczas spowiedzi jesteś z Bogiem sama, przyznajesz że zawiniłaś a Jezus Ci wybacza i prosi byś dalej szła Jego drogą.. Im dłużej się nie spowiadasz tym słabiej rozpoznajesz grozę swoich grzechów, one powszednieją i po jakimś czasie wydaje Ci się, że w zasadzie nie zrobiłaś nic złego. Kościół jest schronieniem przed światem, przed jego pokusami. Tutaj znajdziesz ukojenie. x I pomysleć, że taka świętojebliwość w innym wątku deklaruje, że będzie robiła loda z połykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiec właśnie. Fiorellina jednej strony zadeklarowana katoliczka a z drugiej zadeklarowana lodziara z polykiem. Wydaje mi sie ze w obliczu wiary loda jako gre wstepna można poczynic ale na pewno nie z polykiem. Jak sie pozniej wypowiadać z tego polykania? Przecież antykoncepcja tego sie nie nazwie? Wiec co powiedzieć? "Polykalam sperme" niewłaściwe syosujemy sperme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan Bóg dał nam wolną wolę abyśmy sami decydowali i wybrali jaką drogą chcemy iść. Powinnaś wiedzieć, że wierzysz nie dla kogoś tylko dla siebie. Kiedy idziesz do kościoła to dlatego że chcesz a nie że musisz. Ja lubię chodzić do kościoła. Wiara i modlitwa to dar, który można otrzymać i wtedy człowiekowi lepiej się żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez jestem wierząca, ale też nie lubię chodzić do kościoła, po prostu nie umiem sie skupić na modlitwie, chodzić po to aby chodzić i przestać to wcale nie chodzę, chodzę tylko w święta, z musu, no bo dwa razy do roku to najgorszy grzesznik chodzi. Nic na to nie poradzę, po prostu nie umiem się modlić, skupić na modlitwie, jestem taka jaką właśnie Pan Bóg mnie stworzył, wytłumaczyłam sobie, ze to Jego wina, jak chce abym się modliła to niech mi pomoże i zachęci do modlitwy. Jak byłam młodsza i jako dziecko bardzo uwielbiałam chodzić, będąc osobą dorosłą osoby bardzo wierzące bardzo mnie skrzywdziły, korzystałam przez nich z pomocy psychologa, i teraz właśnie jestem wierząca ale nie praktykująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fiorellino niemożliwe że jesteś nastolatką ;) ( to komplement)🌻 Masz rację gdybyśmy widzieli co dzieje się w czasie Eucharystii... Dlatego ja od dłuższego czasu mam odczucie że nie jestem godna...Jutro jest noc konfesjonałów Szatan upadły anioł czeka... ma czas Nie poddawajmy się bez walki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samemy trzeba sie modlic o wiare sami letni katolicy Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! 16 A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wymiotowac mych ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie mi wyjaśnić skąd to zahipnotyzowanie religią. O tych grzechach pierworodnych ? Zahipnotyzowali was od urodzenia, i w to wierzycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nie rozumiem dlaczego ludzie lubią w takie pie/rd/oły wierzyć😭 czy to wynika ze słabości tych ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo kto sie modli ten jest szczesliwy ma lzejsze zycie ateisci maja pod górke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie chodze do kościoła ale często rozmawiam sobie z Bogiem prywatnie i też mi się dobrze żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
nie znoszę chodzić do urzędu skarbowego więc po co miałabym w weekendy i inne wolne fundować sobie podobną "rozkosz"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też często mi się nie chce, zwłaszcza kiedy za dużo piwa wypiję w sobotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WY TAK NA POWAZNIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety oni na powaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez wierze w Boga i historie biblijna (choc nie do konca), a do kosciola nie chodze. Mnie kiedys zrazil ksiadz, ale nie mam zadnej traumy z tego powodu, teraz nie chodze z lenistwa. Na religie przestalam chodzic nawet od czasu jak wprowadzili do szkol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie zacznijcie czytac Lema, tam jest więcej prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×